Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nietypowe kierunki studiów. Możesz studiować nawet problemy psów
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 04.08.2023 09:11

Nietypowe kierunki studiów. Możesz studiować nawet problemy psów

uczelnia
Domena publiczna

Uczelnie próbują przyciągnąć chętnych nietuzinkową ofertą studiów. Studenci mogą zgłębiać choćby psychologię gier czy problemy behawioru psów, pisze “Rzeczpospolita”. 

Studiować można naprawdę nietypowe kierunki

Okazuje się, że można studiować fryzjerstwo i stylizację z elementami trychologii. Takie studia oferuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. 

Z kolei w W Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie można zgłębiać podyplomowo psychologię gier – projektowanie scenariuszy gier komputerowych, a w SGGW zoopsychologię – problemy behawioru psów.

Wśród nietypowych kierunków można znaleźć również standardy i dobre praktyki w zarządzaniu parafią.

Oto najczęściej poszukiwany pracownik w Polsce. Na rynku prawdziwe zatrzęsienie ofert

Duże koszty studiów, ale chętnych nie brakuje

Chodzi o studia podyplomowe, a te są płatne, zatem przyszli słuchacze powinni ocenić, jakie korzyści przyniesie im dyplom ukończenia konkretnego kierunku studiów. Przykładowo chętni, którzy chcą studiować psychologię gier, razem ze wpisowym muszą zapłacić 11 tys. zł. 

W przypadku studiów podyplomowych, nie jest wymagana zgoda na ich utworzenie, nikt też ich nie kontroluje, przypomina “Rzeczpospolita”. O utworzeniu danego kierunku decyduje przede wszystkim rynek i popyt.

Studia podyplomowe

Studia podyplomowe zazwyczaj odbywają się w weekendy. Nie dają wyższego wykształcenia - po ich ukończeniu otrzymuje się wprawdzie dyplom, ale nie zdobywa się tytułu licencjata, inżyniera lub magistra. Zwykle dotyczą wąskiej specjalizacji. 

Wiele osób decyduje się na nie, aby zwiększyć swoje kompetencje czy zgłębić wiedzę w danej dziedzinie. 

Tagi: Edukacja