Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nie zrobisz przelewu, nie sprawdzisz stanu konta. Lepiej przygotuj gotówkę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 16.03.2024 09:08

Nie zrobisz przelewu, nie sprawdzisz stanu konta. Lepiej przygotuj gotówkę

bankomat, karta
Fot.: materiały własne redakcji

Długa lista przerw technicznych w bankach w weekend (16-17.03). Nie tylko klienci PKO BP, ING Banku Śląskiego, czy Santander Bank muszą przygotować się na spore utrudnienia. Lepiej zaplanować przelewy pieniędzy i opłacenie rachunków oraz zakupów przed zawieszeniem części usług oferowanych przez banki. Znamy godziny przerw technicznych.

Przerwy techniczna w banku w weekend

Przerwy technicznie w weekend 16 i 17 marca zaplanowane zostały przez wiele banków. Polacy mogą mieć problem w dokonaniu podstawowych transakcji, gdyż zawieszone zostanie działanie bazowych usług oferowanych klientom. 

Jeśli możesz, prosimy wszystkie ważne transakcje wykonaj wcześniej — apeluje PKO BP.

W sobotę 16 marca i niedzielę 17 marca przerwy serwisowe planują: PKO BP, ING Bank Śląski, Santander Bank Polska, Nest Bank, Bank Pocztowy, BOŚ Bank, Velo Bank, Toyota Bank. Kiedy klienci muszą przygotować się na utrudnienia i jaki mają one mieć charakter? Wyjaśniamy.

Nie weźmiesz paragonu i będziesz miał kłopoty. Wydano pilne ostrzeżenie

Przerwa techniczna w PKO BP i ING Banku Śląskim

PKO BP poinformował swoich klientów o planowanej na niedzielę 17 marca przerwie technicznej. Prace serwisowe trwać będą od godziny 00.00 aż do godziny 12.00. Aplikacja IKO pozwoli na wypłacanie pieniędzy z bankomatów, ale wyłączona zostanie aplikacja iPKO Biznes.

ZOBACZ: Bon senioralny już niedługo. Wiadomo, kto go dostanie

To jednak nie wszystko. W specjalnym komunikacie dostępnym na stronie banku pojawił się szczegółowy komunikat. PKO BP z racji przerwy technicznej zablokuje klientom możliwość korzystania z: 

  • z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes,
  • funkcji otwartej bankowości (Open Banking),
  • funkcji wielowalutowej dla karty do konta
  • płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi “Płacę z iPKO”. 

Przerwę techniczną na niedzielę 17 marca planuje również ING Bank Śląski. Klienci będą mieć problemy z dostępem do usług w godzinach 00.00-12.00. Bank przewiduje problemy w wykonywaniu przelewów Blik do PKO BP. Co więcej, mogą wystąpić utrudnienia w zlecaniu przelewów natychmiastowych.

ING Bank Śląski w niedzielę (17.03) częściowo wygasi aplikację Moje ING. Będzie ona działać tylko w zakresie podstawowych. Te utrudnienia przewidziano w godzinach 0.30-3.00. Podkreślono, że w tym czasie nie będzie działać możliwość zapłacenia przy użyciu kodu Blik.

W weekend nie zapłacisz Blikiem

Kolejnym dużym bankiem planującym przerwę techniczną w weekend jest Santander Bank Polska. W tym przypadku prace serwisowe wykonywane będą w nocy z soboty na niedzielę. Usługi oferowane klientom wyłączane będą systematycznie w różnych godzinach.

przerwa-techniczna-santander0bank.jpg
Przerwa techniczna w Santander Banku. Fot.: screen strona internetowa

ZOBACZ: Masz bezterminowe prawo jazdy? Wymiana jest obowiązkowa

W BOŚ Banku prace serwisowe zablokują dostęp do aplikacji mobilnej. Przerwa techniczna zaplanowana została na piątek (15.03) i sobotę (16.03). Prace rozpoczęły się 15 marca o godzinie 22.00, a skończą się dopiero 16 marca o godzinie 19.00. Klienci Nest Banku w niedzielę (17.03) w godzinach od 00.30 do 2.00 nie będą widzieli swojego aktualnego stanu konta i nie zapłacą Blikiem.

Przerwa techniczna w Banku Pocztowym również będzie odczuwalna przez klientów. W niedzielę (17.03) wyłączony zostanie szereg możliwości. Pocieszeniem jest fakt, iż w tym przypadku prace serwisowe mają zakończyć się do godziny 7.00, więc spora część osób nie odczuje częściowej blokady oferty bankowości.

prace-serwisowe-bank-pocztowy.jpg
Bank Pocztowy z utrudnieniami w weekend. Fot.: screen strona internetowa