Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Płatne kasy samoobsługowe. Ta sieć już zaczęła pobierać opłaty
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 15.03.2024 19:03

Płatne kasy samoobsługowe. Ta sieć już zaczęła pobierać opłaty

Kasa samoobsługowa
Fot. materiały własne

Klienci coraz częściej wybierają kasy samoobsługowe. To spore ułatwienie dla osób robiących zakupy, między innymi przez zdecydowanie krótszy czas oczekiwania w kolejce. Takie udogodnienie jest zupełnie darmowe, ale jak się okazuje, jedna z dużych sieci sklepów postanowiła wprowadzić płatne kasy samoobsługowe.

Klienci coraz częściej wybierają kasy samoobsługowe

Kasy samoobsługowe funkcjonują w sklepach już od dawna. Takie rozwiązanie jest coraz częściej wybierane przez klientów, bo pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a jednocześnie jest o wiele wygodniejsze. Kasy są bardzo proste w obsłudze, a kolejki do nich są o wiele krótsze niż do tradycyjnych kas. Przede wszystkim korzystanie z nich jest zupełnie darmowe. Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że pewna sieć postanowiła wprowadzić płatne kasy samoobsługowe. 

Zobacz także: Skonfiskowane auta trafią na aukcje. Będzie można je kupić za pół ceny

Dodatkowe 299 zł dla wielu emerytów. Trzeba spełnić pewne warunki

Opłaty za korzystanie z kas samoobsługowych?

Ostatnio w mediach społecznościowych zawrzało. Klienci pewnej popularnej sieci sklepów zaczęli skarżyć się na to, że nie mogą skorzystać z kas samoobsługowych w lokalnych punktach. Rozpisywano się wówczas o tym, że jedynie kurierzy, którzy dostarczają zakupy w ramach usług świadczonych przez sklep mogą ich używać. Okazało się, że sieć postanowiła przetestować pewne nowe rozwiązania i wprowadziła konieczność uiszczenia dodatkowej opłaty, by móc korzystać z kas samoobsługowych. 

Popularna sieć wprowadziła płatne kasy samoobsługowe

Mowa tutaj o sieci sklepów Walmart, która ma swoje sklepy w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazuje, nie wszyscy klienci będą mogli skorzystać tam z kas samoobsługowych. By móc swobodnie samemu skasować swoje zakupy, należy wykupić subskrypcję, która kosztuje 98 dolarów rocznie, czyli w przeliczeniu około 390 złotych. Rzecznik sieci Walmart, Joe Pennington podczas rozmowy z “Business Insiderem” wyznał, że nowe rozwiązania są wprowadzane w oparciu o różne czynniki, a przede wszystkim potrzeby klientów.

W oparciu o kilka istotnych zmiennych, włączając opinie klientów i współpracowników, a także modele zakupów i potrzeby biznesowe, niektóre lokalizacje tymczasowo sprawdzają różne opcje w obsłudze kas samoobsługowych - przekazał rzecznik cytowany przez Business Insider