Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Rewolucja w PKO BP. Nikt nie spodziewał się tak dużych zmian
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 02.02.2024 16:37

Rewolucja w PKO BP. Nikt nie spodziewał się tak dużych zmian

PKO Bank Polski
BiznesINFO

Efekty grudniowej zmiany władzy zaczynają dosięgać spółek Skarbu Państwa. Teraz przyszła kolej na jeden z większych polskich banków, PKO BP. Na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy doszło do odwołania ośmiu członków rady nadzorczej instytucji.

Zmiany we władzach

Od momentu zmiany władzy w Polsce minęło ponad 1,5 miesiąca. Jednak dopiero teraz zaczynają się zmiany w zarządach i radach nadzorczych spółek, w których udziały posiada Skarb Państwa.

Jak podaje serwis money.pl, zmiany tego typu dokonały się w piątek 2 lutego w PKO Banku Polskim, największym polskim banku. Jest to efekt zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy instytucji przez Skarb Państwa.

Tego dnia spodziewaj się listonosza z emeryturą. ZUS zmienia termin wypłat

Odwołali członków rady nadzorczej

Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego składa się z 10 członków. W wyniku decyzji walnego zgromadzenia, ośmiu z nich zostało odwołanych z zajmowanych stanowisk członkowskich, zaś ich miejsce zajęły inne osoby. Jedynie dwóch “starych” członków pozostało bez zmian.

Z miejscami w radzie nadzorczej musieli się pożegnać Mariusz Andrzejewski, Dominik Kaczmarski, Wojciech Jasiński, Rafał Kos, Tomasz Kuczur, Maciej Łopiański, Robert Pietryszyn oraz Bogdan Szafrański. Na zwolnione miejsca wybrano z kolei Hannę Kuzińską, Katarzynę Zimnicką-Jankowską, Macieja Cieślukowskiego, Szymona Miderę, Andrzeja Oślizło, Marka Radzikowskiego i Pawła Waniowskiego.

Następne odwołanie zarządu?

Bardzo prawdopodobne jest, że na zmianie składu rady nadzorczej PKO BP sprawa się nie zakończy. Nadal nie uległ bowiem zmianie skład zarządu banku - a jego członków może odwołać jedynie rada nadzorcza. Można się zatem spodziewać zmian w tym zakresie w najbliższych tygodniach.

źródło: money.pl