Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nawet 1200 zł dopłaty na wakacje dla dziecka. Jest jeden warunek
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 29.05.2024 14:48

Nawet 1200 zł dopłaty na wakacje dla dziecka. Jest jeden warunek

wycieczka
fot. MaBraS, Pixabay/Pxhere

Dofinansowanie dotyczy wyjazdów dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Obejmuje dziewięciodniowe letnie kolonie nad morzem lub w górach i wynosi 1200 zł na dziecko. By móc się o nie ubiegać, przynajmniej jeden z rodziców musi być ubezpieczony w KRUS. Można się już zapisywać. 

Z kolonii korzystają wszyscy

Letnie kolonie to szansa zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Te pierwsze mają szansę wypocząć od miejskiej codzienności w otoczeniu przyrody oraz nawiązać nowe znajomości, z których niektóre będą miały szansę przetrwać przez lata. Dla rodziców to natomiast okazja do wypoczynku od codziennej opieki i sposobność do tego, by w większym stopniu skupić się na sobie nawzajem. Problem w tym, że nie wszystkich rodziców stać na pokrycie kosztów letnich kolonii swoich dzieci. Te krajowe oznaczają koszt sięgający 1500 zł, natomiast zagraniczne potrafią być nawet kilkukrotnie droższe. Na szczęście z pomocą przychodzą dopłaty. 

Zacznie się już o 20:00 w Biedronce. Wyprzedają towar za grosze, klienci oszaleją

Dopłaty

1200 zł to kwota, która pokrywając w znakomitej większości koszt wyjazdu dziecka na kolonie, w niektórych wypadkach może zaważyć o tym, że w ogóle będzie ono mogło liczyć na jakikolwiek wyjazd z okazji wakacji. Na takie dofinansowanie mogą liczyć rodzice, spośród których przynajmniej jedno ubezpieczone jest w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Dofinansowanie może objąć dzieci w wieku od 5 do 16 lat, które urodziły się pomiędzy 1 stycznia 2008, a 31 grudnia 2019 roku. Dotyczy ono kolonii trwających 9 dni pomiędzy 22 czerwca, a 1 września 2024 roku. By otrzymać dofinansowanie wyjazdu dziecka, rodzice z własnej kieszeni muszą za niego zapłacić 800 zł. 

Destynacje i zapisy

Dofinansowywane przez KRUS kolonie odbywają się zarówno nad morzem, jak i w górach. Dzieci mogą wybrać się do Ustronia Morskiego, Władysławowa, Mikoszewa, Łukęina, Zakopanego oraz do Poronina. Podczas wyjazdów opiekunowie będą realizować program promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, w tym dotyczące właściwego żywienia, szkodliwości nałogów i popularyzacji sportu. 

Rekrutację do dofinansowań rozpoczęto 6 maja. Szczegóły można znaleźć na stronie fundacji ”Szansa dla gmin”.

 

Źródło: Interia