Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Można dostać blisko 140 tysięcy na remont domu. Są jednak haczyki
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 28.01.2024 21:32

Można dostać blisko 140 tysięcy na remont domu. Są jednak haczyki

Pieniądze na stole
Iberion

Osoby zamierzające przeprowadzić w najbliższym czasie remont swojego domu mogą się cieszyć. W tym celu mogą bowiem uzyskać dofinansowanie z rządowego programu. Do otrzymania jest nawet 136 tysięcy złotych - trzeba jednak spełnić restrykcyjne warunki.

Remonty domów

Temat remontów domów obowiązuje praktycznie przez cały rok. Niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest lato, czy też zima, wiele osób odnawia bądź modernizuje swoje miejsca zamieszkania, niejednokrotnie podnosząc ich standard.

Mało kto jednak wie, że na remont swojego domu można otrzymać dofinansowanie. Jak podaje serwis biznes.interia.pl, do zgarnięcia jest nawet 136 tys. zł. W jaki sposób można uzyskać takie pieniądze?

Koniec znanej sieci marketów. W tle zarzuty dla kierownictwa

Dofinansowanie do modernizacji

W tym konkretnym przypadku chodzi o program “Czyste powietrze”. Pieniądze przekazywane w ramach tegoż sposobu wsparcia nie muszą być zwracane. Ich przeznaczeniem jest modernizacja domu jednorodzinnego.

Kto konkretnie może otrzymać takie dofinansowanie? Okazuje się, że kryteria przydziału dotacji są restrykcyjne. Przede wszystkim, trzeba spełnić warunki dochodowe - na największe kwoty dofinansowania mogą liczyć ci, których gospodarstwo jednoosobowe nie posiada dochodu większego niż 1526 zł na osobę, bądź 1090 zł w przypadku gospodarstwa wieloosobowego. 

Im więcej się zarabia, na tym mniejszą dotację można liczyć. Dodatkowo, osoby zarabiające najmniej muszą także przedstawić zaświadczenie o dochodach z lokalnego ośrodka pomocy społecznej.

Gdzie złożyć wniosek?

Pieniądze przyznawane w ramach dofinansowania mogą zostać przeznaczone na dowolną inwestycję związaną z termomodernizacją domu. Zalicza się do nich m.in. wymianę okien i drzwi, montaż fotowoltaiki czy likwidację pieca niespełniającego norm (tzw. kopciucha).

Wnioski o dotację w ramach “Czystego powietrza” można składać do lokalnego wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. NFOŚiGW dopuszcza zarówno drogę tradycyjną, jak i elektroniczną.

źródło: biznes.interia.pl