BiznesINFO.pl
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 25.02.2020. Konferencja prasowa Roberta Biedronia z Markiem Belka oraz liderami Lewicy nt. inflacji, wzrostu cen oraz kondycji i zagrozen dla polskiej gospodarki. N/z: Marek Belka

East News, Piotr Molecki

Marek Belka pokazał oświadczenie majątkowe. Niejeden pozazdrości

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Marek Belka pokazał swoje oświadczenie majątkowe, z którego wynika, że emeryt w sile politycznego wieku może pochwalić się niezłymi zarobkami. Aktualnie jest europosłem, ale ma też swoją firmę consultingową.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile zarabia Marek Belka

  • Jakie ma źródła dochodów

  • Co mówi o swoich zarobkach

Marek Belka ujawnia zarobki

Marek Belka - były działacz PZPR, prezes Narodowego Banku Polskiego, premier, a obecnie europoseł - w ostatnim wywiadzie pochwalił się, że jego zarobki można określić między "grubo, a trochę mniej niż 100 tys. miesięcznie". Zaznaczył, że jest zapracowanym emerytem, a media natychmiast postanowiły sprawdzić skąd taka zasobność portfela.

Marek Belka w wywiadzie dla TOK FM, na który powołuje się Business Insider przyznał, że aktualnie zarabia najwięcej spośród wszystkich okresów w swoim życiu. Jako poseł do Parlamentu Europejskiego musiał złożyć oświadczenie majątkowe, któremu skrupulatnie przyjrzał się portal.

Z oświadczenia majątkowego złożonego w kwietniu 2020 r. wynika, że Marek Belka większość miesięcznych zarobków, bo ok. 37 tys. zł czerpie z bycia europosłem. Poza tym ma jeszcze trzy inne źródła przychodów. Jakie?

Marek Belka jest właścicielem firmy consultingowej zakwalifikowanej przez niego do trzeciej grupy dochodowej z wysokością przychodu między 4,6 tys. zł a 23 tys. zł miesięcznie. Przy wypośrodkowaniu dochodów firmy można stwierdzić, że wraz z pensją europosła jest to 50 tys. zł miesięcznie.

[EMBED-11]

Marek Belka nie może narzekać

Echo Polska Properties, czyli największy właściciel centrów handlowych w Polsce to kolejne źródło dochodu Marka Belki. Były premier inkasuje miesięcznie ok. 23-46 tys. zł za bycie członkiem rady nadzorczej spółki.

Marek Belka zasiada także w radzie nadzorczej Vienna Insurance Group Polska - grupy, do której należą ubezpieczyciele działający na polskim rynku. Ta pozycja pozwala na zarobki rzędu 4,6-23 tys. zł - informuje BI.

Jednocześnie Marek Belka powiedział, że nie jest obrzydliwie bogaty, ale stać go na inwestycje porównywalne z tymi, których dokonują zamożne jednostki. Jednakże stwierdził, że obrzydliwie dużo zarabia.

Europoseł nie chce podawać dokładnych kwot swoich zarobków, co również podkreślił w rozmowie z TOK FM.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszwa, 22.06.2020. Sad Okregowy.Rozprawa w sprawie pozwu w trybie wyborczym, jaki sztab wyborczy Andrzeja Dudy zlozyl przeciwko Rafalowi Trzaskowskiemu. N/z sala rozpraw w rezimie sanitarnym

Polska i Świat

Polski producent soków ogłosił upadłość. Firma idzie pod młotek

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Polska i Świat

Embargo paliwowe wystartowało. Drożej jednak nie będzie

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Poczta Polska wprowadza rewolucję. Będziesz mógł wysłać list przez… internet

Czytaj więcej >
rolnictwo

Polska i Świat

Sprzedaż mąki ze świerszczy. Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa mówi o ataku na rolników

Czytaj więcej >
Samochody do naprawy przez jeden wadliwy szczegół

Polska i Świat

Najpopularniejsze auta w Europie. Na pierwszym miejscu Peugeot 208

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszustwo na nowy numer telefonu. Policja ostrzega

Czytaj więcej >