Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Legendarny bankier odchodzi po 14 latach, mBank zmienił prezesa
Michał Górecki
Michał Górecki 06.06.2024 18:42

Legendarny bankier odchodzi po 14 latach, mBank zmienił prezesa

Mbank
Fot. Adrian Grycuk/JiriMatejicek - Wikimedia Commons

Cezary Stypułkowski opuszcza fotel prezesa mBanku po 14 latach, od objęcia tego stanowiska w 2010 r. Stypułkowski ma 68 lat, zastąpi go Cezary Kocik. Jednocześnie stanowisko Kocika, wiceprezesa zarządu ds. bankowości detalicznej, zająć ma Krzysztof Bratos.

 

 

mBank zmienia zarząd. Prezes odchodzi po 14 latach

Stypułkowski ma bogatą historię kariery bankowej, rozpoczynającą się już w 1991 r., od kiedy do 2003 r. był prezesem Banku Handlowego, by później na 3 lata objąć stanowisko prezesa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń i dalej, w 2010 r. już banku BRE (następnie, po zmianie nazwy, mBanku)., gdzie pozostawał na stanowisku do teraz. O jego odejściu mBank poinformował w środę 5 czerwca, podając że jego miejsce zastąpi Cezary Kocik (po zaakceptowaniu przez Komisję Nadzoru Finansowego).

Zobacz też: Nowa polityka kredytowa. Banki wezmą pod uwagę trzy czynniki środowiskowe

Spektakularny krach w Izerze. Kariera prezesa Regulskiego trwała 16 dni

Stypułkowski odchodzi z mBanku

O odejściu dotychczasowego prezesa już wcześniej donosiły raporty giełdowe. Jeden z nich, o których przypomina serwis tvn24.pl, przekazywał, że Stypułkowski pozostanie na stanowisku "do dnia odbycia zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy zatwierdzającego sprawozdanie finansowe mBanku S.A. za rok obrotowy 2024". Ranking SEC Newgate szacował jego wartość jako prezesa mBanku na 780 mln zł. Po tym, jak ogłoszono odejście, wartość spółki odnotowała spadek na giełdzie (ok. 4 proc.).

Cezary Kocik i Krzysztof Bratos

Kocik zastąpi na stanowisku dotychczasowego prezesa. Jak przekazuje sam bank, od 2012 r. jest wiceprezesem zarządu ds. bankowości detalicznej (na tym stanowisku zastąpi go Bratos). Zanim wstąpił w szeregi mBanku był dyrektorem oddziału Banku Pekao w Łodzi. Ukończył Uniwersytet Łódzki (Finanse i Bankowość), Advanced Management Program (AMP 189) w Harvard Business School (2015 r.) i kurs Strategic Management in Banking w INSEAD. Widnieje jako makler papierów wartościowych w serwisie Komisji Nadzoru Finansowego (wpisany w 1994 r.).