Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Kultowa marka w tarapatach. Sieć zamyka dziesiątki sklepów
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 12.03.2024 09:21

Kultowa marka w tarapatach. Sieć zamyka dziesiątki sklepów

Galeria handlowa
Fot. Pixabay/jarmoluk

Jedna z kultowych marek kosmetycznych, uwielbiana przez wielu konsumentów wpadła w poważne tarapaty. Okazuje się, że sieć zamyka dziesiątki sklepów, a także masowo zwalnia swoich pracowników. Jednym z głównych powodów problemów firmy jest wysoka inflacja.

Znana marka kosmetyczna wpadła w tarapaty

Firma The Body Shop powstała w 1976 roku i została założona przez działaczkę na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska Anitę Roddick. Co ciekawe, jest to jedna z pierwszych marek, która zakazała testowania wielu swoich kosmetyków na zwierzętach.

Jakiś czas temu wyszło na jaw, że The Body Shop boryka się z poważnymi kłopotami finansowymi spowodowanymi między innymi szalejącą inflacją. Niedawno ogłoszono, że sieć zamyka aż 75 sklepów na Wyspach Brytyjskich, co będzie się wiązało ze zwolnieniem około 700-800 pracowników.

Waloryzacja emerytur. Ważne wieści dla seniorów, ZUS wypłaca więcej

Popularna firma zamyka kolejne sklepy

Na początku miesiąca znana marka wydała komunikat prasowy, w którym poinformowano, że amerykański oddział sieci ogłosił upadłość. Ponadto, w Kanadzie zostaną zamknięte 33 placówki i rozpocznie się wyprzedaż związana z likwidacją. Jak na razie, sklepy będą działać, choć wstrzymana została sprzedaż internetowa. Jak podaje CNN, punkty w Kanadzie, które zostaną zamknięte, stanowią około jednej trzeciej placówek w całym kraju. 

Zobacz także: Emerytura bez wystarczającego stażu pracy. Te osoby dostaną świadczenie

Kultowa sieć nie radzi sobie z konkurencją

W ostatnich latach marka The Body Shop przeszła wiele rewolucyjnych zmian i kilkukrotnie zmieniała swojego właściciela. Inflacja i pandemia to nie jedyne przeszkody, które napotkała na swojej drodze. Sporym problemem okazała się być także konkurencja, czyli między innymi Rituals i Lush, które są również dostępne w Polsce. Jeśli chodzi o działalność marki The Body Shop w Polsce, to w całym kraju funkcjonuje 15 sklepów i sprzedaż internetowa. Jak na razie, nie ma żadnych informacji o ograniczeniu ich działalności.