Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jaką emeryturę dostaje Leszek Miller? Większość Polaków może tylko zazdrościć
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 22.11.2023 22:39

Jaką emeryturę dostaje Leszek Miller? Większość Polaków może tylko zazdrościć

Leszek Miller
KAPiF

Leszek Miller to były premier polskiego rządu. Jakiś czas temu narzekał na wysokość swojej emerytury. Obliczono, ile pieniędzy otrzymuje w ramach tego świadczenia i okazało się, że takiej kwoty wiele osób może mu pozazdrościć.

Były premier o swojej emeryturze

Leszek Miller sprawował funkcję premiera w latach 2001-2004. To właśnie podczas jego kadencji Polska weszła do Unii Europejskiej. Mimo że niedługo po tym podał się do dymisji, to wciąż pozostaje aktywny zawodowo i obecnie zasiada w Parlamencie Europejskim, a także często wypowiada się na bieżące tematy polityczne. Czasem także pojawia się na ściankach ze swoją wnuczką Moniką. Jakiś czas temu w wywiadzie z “Dziennikiem Gazetą Prawną” wypowiedział się na temat swojej emerytury.

Szykują się zmiany w sklepach. Tyle wyniesie kaucja za plastikowe butelki i puszki

Leszek Miller narzeka na niską emeryturę

Leszek Miller podczas tej rozmowy wyznał, że jego ciągła aktywność zawodowa jest spowodowana tym, że otrzymuje niską emeryturę. Nie podał jednak wtedy konkretnej kwoty. - Skoro byli prezydenci mają ustawowo zapewnioną emeryturę, to byli premierzy też powinni. Nie mają. I to jest bardzo krzywdzące dla byłych szefów rządów. Mam zwyczajne ZUS-owskie świadczenie - wyznał w rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Jaką emeryturę pobiera Leszek Miller?

Okazuje się jednak, że tak naprawdę kwota świadczenia emerytalnego polityka wcale nie jest niska. Portal SuperBiznes przyjrzał się dokładnie oświadczeniu majątkowemu byłego premiera i na jego podstawie wyliczył, ile wpływa na konto Leszka Millera. W 2022 roku 77-latek miał pobrać emeryturę w wysokości 87,5 tys. złotych, co daje aż 7,2 tys. złotych miesięcznie.