Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Darmowa usługa na NFZ, o której mało kto wie. Nie będziesz nawet stać w kolejce
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 14.01.2024 17:33

Darmowa usługa na NFZ, o której mało kto wie. Nie będziesz nawet stać w kolejce

przychodnia
Wojciech Olkusnik/East News

Niektórzy powiedzą, że piekło zamarzło, inni po prostu będą w wielkim szoku. Choć mało kto postawiłby na to jakiekolwiek pieniądze, faktem jest, że Narodowy Fundusz Zdrowia ma w swojej ofercie usługi z najwyższej półki. Co jeszcze ważniejsze, skorzystać z nich może praktycznie każdy, całkowicie za darmo. Wystarczy kilka chwil, by zaoszczędzić naprawdę sporo gotówki, którą normalnie zostawilibyśmy w prywatnym gabinecie.

Bezpłatne usługi NFZ od ręki

Polacy doskonale wiedzą, że na niektóre wizyty finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia można czekać naprawdę długo. Prawda jest taka, iż chcąc na bieżąco wykonywać wszystkie badania i dbać o zdrowie, najczęściej trzeba korzystać z pomocy lekarzy prywatnych. A te, nie oszukujmy się, drenują portfele.

W obliczu tych smutnych faktów, tym bardziej optymistyczna wydaje się być wiadomość, że istnieje usługa, za którą płacić nie trzeba, a oferuje ona szeroki wachlarz możliwości dla wielu grup pacjentów. Chodzi tu np. o osoby z otyłością, cukrzycą, nadciśnieniem, Hashimoto, PCOS, osteoporozą, a nawet depresją. W katalogu uprawnionych są ponadto seniorzy i wszyscy, chcący zmienić swoje codzienne nawyki żywieniowe.

Kiedy euro w Polsce? Padł możliwy termin, ale jest warunek

Centrum Dietetyczne Online NFZ

Usługą, o której wciąż wie stosunkowo niewiele osób jest oferta Centrum Dietetycznego Online, proponującego darmowe konsultacje u dietetyka, psychodietetyka i specjalisty ds. aktywności fizycznej. Wizyty mają formę online i odbywają się w wybranym przez nas, dogodnym terminie. Choć trudno w to uwierzyć, nie są one w żaden sposób limitowane. To istotne, bo gdybyśmy chcieli skorzystać z takiej porady prywatnie, w gabinecie zostawilibyśmy co najmniej 200 zł za spotkanie.

ZOBACZ: 

Portal NFZ umożliwia także skorzystanie np. z darmowych diet, dedykowanych dla poszczególnych grup. Pobranie 3 bezpłatnych dni to kwestia zaledwie kilku kliknięć myszką. Dietetycy CDO skomponowali m.in. specjalny jadłospis dla seniorów, oparty o założenia wspomagającej sprawność fizyczną i umysłową diety DASH.

Cała masa możliwości dla różnych pacjentów

To jeszcze nie wszystko, bo na stronie internetowej znajdziemy również bezpłatne e-booki z przepisami, a te uwzględniają wiek, specjalne potrzeby dietetyczne czy nawet sezonowość produktów.

NFZ oferuje też filmy z instruktażem, pokazujące, jak przygotować zdrowe i smaczne posiłki na każdą porę dnia oraz masę rzetelnych porad i listę zdrowych nawyków.

Znajdziemy w nich informacje dotyczące tego kiedy i jak wykluczać produkty z diety, jaz zadbać o odpowiednie żywienie, jak nauczyć zdrowo jeść najmłodszych albo jak przygotowywać i przechowywać produkty, by zachowywały swoje prozdrowotne właściwości.

Źródło: NFZ, Fakt

Tagi: NFZ zdrowie