Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Co z pieniędzmi dla TVP? KRRiT podjęła decyzję
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 07.02.2024 22:37

Co z pieniędzmi dla TVP? KRRiT podjęła decyzję

Telewizja Polska
Iberion

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zadecydowała o tym, co stanie się ze środkami pochodzącymi z opłat za abonament RTV. Pieniędzy tych od kilku tygodni domagają się nowe władze Telewizji Polskiej.

Problem opłat abonamentowych

Doniesienia dotyczące pieniędzy z abonamentu RTV zaczęły się pojawiać kilka tygodni temu. Jak przypomina serwis money.pl, likwidator TVP Daniel Gorgosz wystosował do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego wezwanie o przekazanie 38,7 mln zł pochodzących z opłat abonamentowych. KRRiT miała na to 7 dni od otrzymania wezwania.

Sumy te, według wezwania, miały trafić do Telewizji Polskiej w dwóch transzach. Pierwsza miała zostać wysłana 11 stycznia, zaś druga 11 dni później.

Te osoby dostaną zwrot podatku szybciej. Co zrobić, by pieniądze szybciej wpłynęły na konto?

KRRiT podjęła decyzję

Na odpowiedź Krajowej Rady trzeba było trochę zaczekać. W końcu, w środę 7 lutego sprawa była tematem posiedzenia KRRiT, które zakończyło się przyjęciem uchwały w tej sprawie.

Z tekstu uchwały wynika, że pieniądze nie zostaną przekazane do Telewizji Polskiej. Co więcej, KRRiT wskazała, że terminy przekazywania środków “mają charakter wyłącznie techniczny”. Te z kolei są oparte na prognozach, które nie muszą być zrealizowane.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy nauczyciele dostaną podwyżki? Padł pierwszy termin

Gdzie trafią pieniądze?

Co zatem zamierza zrobić KRRiT z pieniędzmi za abonament? Rada wskazała, że żądania “pochodzą od osób nieuprawnionych” i “nie mają podstawy prawnej”. Środki zostaną zatem przekazane do depozytu sądowego. Stamtąd będą mogły je przejąć te osoby, które będą uprawnione do reprezentowania TVP - czyli legalne (zdaniem KRRiT) władze.