Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ważne informacje dla wszystkich podatników. Chodzi o Twój e-PIT
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 03.02.2024 11:08

Ważne informacje dla wszystkich podatników. Chodzi o Twój e-PIT

Rozliczenie PIT
Arkadiusz Ziolek/East News

Już niebawem ruszy składanie zeznań podatkowych za ubiegły rok. Usługa Twój e-PIT jest ogromnym ułatwieniem dla Polaków, ale w najbliższym czasie nie będzie można z niej korzystać. Ministerstwo Finansów ogłosiło bowiem prace serwisowe, które potrwają do połowy lutego.

Jakie możliwości daje usługa Twój e-PIT?

Usługa Twój e-PIT staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków. Umożliwia ona zweryfikowanie i zmodyfikowanie swojego rozliczenia podatkowego, a Urząd Skarbowy już od długiego czasu zapewnia, że jest to najprostsza forma rozliczenia. Oficjalne dane Ministerstwa Finansów jasno wskazują, że Polacy coraz częściej wybierają właśnie taką opcję, zamiast tradycyjnych, papierowych deklaracji PIT.

Rewolucja w PKO BP. Nikt nie spodziewał się tak dużych zmian

Podatnicy coraz częściej korzystają z usługi Twój e-PIT

Ministerstwo Finansów poinformowało, że deklaracje PIT za 2022 rok w formie elektronicznej złożyło aż 20 milionów podatników. Blisko 12 milionów Polaków skorzystało z usługi Twój e-PIT, a pozostali zrobili to za pośrednictwem e-Deklaracji.

Coraz częściej wybiera się tradycyjne formularze, a w ubiegłym roku było ich tylko 1,3 mln. Usługa Twój e-PIT daje nam możliwość rozliczenia się w naprawdę prosty sposób. Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy będą z niej mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy rozliczają się na PIT-36, PIT-36L oraz PIT-28. 

Ministerstwo Finansów ogłasza prace serwisowe

Ostatnio Ministerstwo Finansów ogłosiło ważne informacje dla wszystkich podatników. Okazuje się bowiem, że w usłudze Twój e-PIT będą prowadzone prace serwisowe, które potrwają aż do 14 lutego 2024 r. MF jednocześnie zapewnia, że od 15 lutego usługa ta będzie znowu dostępna. Podczas przerwy technicznej będą jednak działały wszystkie pozostałe funkcje w serwisie e-Urząd Skarbowy.

Zobacz także: Weekendowe szaleństwo w Biedronce. Niektóre produkty można dostać nawet za darmo