BiznesINFO.pl
pixabay, IADE-Michoko

pixabay, IADE-Michoko

Ceny paliw na stacjach robią wrażenie. Cieszyć się mogą tylko tankujący gaz

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Ceny paliw wysokie, ale stabilne - przekonują analitycy. Jak wynika z najnowszych prognoz, o swój bak paliwa nie muszą martwić się tylko tankujący gazem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są prognozy cen paliw

  • Co wpływa na ceny paliw

  • Jak wyglądają ceny paliw w Polsce

Ceny paliw stabilne

Eksperci przyrównują ceny paliw na stacjach benzynowych do prawdziwego rollercoastera w portfelach kierowców. Analitycy strony e-petrol.pl w piątkowym komentarzu wskazywali na stabilność cen paliw.

W swojej analizie wskazują, że obecnie kierowcy płacą za paliwo tyle samo, co w kwietniu, czyli grubo ponad 5 zł za litr w większości przypadków. Z kolei ceny autogazu w ostatnich dniach powoli spadają. Co jeszcze dzieje się na rynku paliw w tym tygodniu?

Analitycy BM Reflex również wzięli na tapet ceny LPG. Ich zdaniem spadek cen autogazu zaczął się już na początku kwietnia i trend ten trwa do dzisiaj. Obecnie średnio za LPG zapłacimy 2,40 zł/l, czyli, jak podkreśla Business Insider, 21 groszy mniej niż kilka tygodni temu.

Należy pamiętać, że na ceny paliw wpływa także sytuacja na rynku międzynarodowym. Na londyńskiej giełdzie ropa osiągnęła niemal cenę 70 dol. za baryłkę. Jest to spowodowane obecną sytuacją związaną z COVID-19 w Indiach, powolnością działań przy wracaniu do normalności oraz obawy związane z czwartą falą zachorowań.

Ceny paliw wciąż wysokie

Rodzimy rynek na stacjach paliw także nie rozpieszcza. Polscy kierowcy tankujący olejem napędowym i benzyną muszą przygotować się na mały wzrost cen. O ile więcej zapłacą?

Według analizy przygotowanej przez portal wrc.net.pl, ceny paliw w przyszłym tygodniu nieznacznie powędrują w górę. Benzyna 98-oktanowa będzie kosztować między 5,53-5,64 zł/l, natomiast 95-oktanowa od 5,21 do 5,31 zł/l. Za litr gazu zapłacimy 2,37-2,43 zł/l, a za olej napędowy od 5,15 do 5,26 zł/l.

W porównaniu z poprzednim tygodniem, ceny Pb 98 powędrują średnio o dwa grosze w górę. Podobnie sytuacja wygląda z Pb 95. Olej napędowy zdrożeje średnio o trzy grosze na litrze. Portal wylicza, że różnica między tymi dwoma paliwami wynosi średnio dziesięć groszy.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na adres redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, Chronomarchie

Twój portfel

Potężny cios w samozatrudnionych. Ich składki wzrosną o ponad 1000 zł

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.07.2019. n/z Niemowlak trzyma banknot 500 zl.

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat

Czytaj więcej >
Polacy wycofują oszczędności z banków

Twój portfel

Oszczędności w banku? Nie, teraz stawiamy na alternatywy

Czytaj więcej >
pieniadze-pixabay-jarmoluk

Twój portfel

Opłata opakowaniowa już budzi kontrowersje. Branża nie przebiera w słowach

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonamentu RTV wciąż unika masa Polaków. A kontrolerzy i tak wystawiają mandaty na 735 zł

Czytaj więcej >
pixabay, pasja1000

Twój portfel

Emerytura możliwa nawet przed 40. rokiem życia. Ale to nie takie łatwe

Czytaj więcej >