Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Amerykańska minister skarbu przerażona ewentualnymi skutkami kolejnej fali koronawirusa
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 11.07.2021 02:00

Amerykańska minister skarbu przerażona ewentualnymi skutkami kolejnej fali koronawirusa

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/z ludzie na przejsciu dla pieszych
East News, Zofia i Marek Bazak

Minister skarbu Stanów Zjednoczonych Janet Yellen w Wenecji wyraziła swoje zaniepokojenie mutacjami koronawirusa. W jej opinii nowe mutacje mogą zagrozić dalszemu ożywieniu gospodarczemu na świecie.

Weneckie rozterki amerykańskiej minister

W Wenecji odbyło się spotkanie ministrów finansów G20. Amerykańska minister w swoim przemówieniu wyraziła zaniepokojenie nowymi wariantami koronawirusa, zwłaszcza wariantem Delta.

Przypomnijmy, że wariant Delta niepokoi również polski rząd. Kilkukrotnie o możliwości jego uderzenia wspominał premier Mateusz Morawiecki, a nawet minister zdrowia Adam Niedzielski.

Janet Yellen w Wenecji powiedziała, że warianty wirusa "mogą się pojawić i zagrozić ożywieniu gospodarczemu". Dodała, że sytuacja w innych krajach wpływa na Stany Zjednoczone.

Amerykańska minister apeluje o przyspieszenie procesu szczepień w poszczególnych krajach. Celem do osiągnięcia na przyszły rok jest zaszczepienie 70 proc. populacji całego świata.

Członkowie G20 dostrzegają wciąż idące zagrożenie ze strony COVID-19 i możliwe spadki gospodarcze z tego powodu. Program szczepionek ma przyspieszyć także w najuboższych krajach.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]