Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > 35-latka nie płaciła mandatów i teraz ma ogromny dług. Kwota jest powalająca
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 04.12.2023 16:13

35-latka nie płaciła mandatów i teraz ma ogromny dług. Kwota jest powalająca

Pusty portfel
Pexels

Pewna 35-latka z Włocławka stała się rekordzistką i jest najbardziej zadłużoną osobą w województwie kujawsko-pomorskim. Kobieta musi oddać ogromną sumę pieniędzy, a to wszystko głównie za sprawą nieopłaconych mandatów. 

Te osoby mogą trafić do rejestru dłużników

Do rejestru dłużników mogą trafić osoby, które zalegają z płatnościami za towary lub usługi. Mogą to być nieopłacone rachunki za telefon, czynsz, prąd, Internet czy kablówkę. O wpisanie do baz powinni się martwić także dłużnicy alimentacyjni i pasażerowie podróżujący na gapę komunikacją miejską. Zadłużenie pewnej kobiety z Włocławka bije rekordy w województwie kujawsko-pomorskim. 

Waloryzacja świadczeń w 2024. O ile wzrosną emerytury Polaków?

Średnie zadłużenie Polaków

Według danych przedstawionych przez Krajowy Rejestr Długów, średnie zadłużenie Polaków wynosi 20 tys. złotych. Okazuje się jednak, że nie w każdym regionie jest takie samo i są miejsca, w których kwoty długów sięgają nawet 46 tys. złotych.

W pierwszej dziesiątce najbardziej zadłużonych miast na prawach powiatu w Polsce znajduje się Wałbrzych, gdzie zadłużenie w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców wynosi niemal 4 mln złotych.

35-latka ma do spłacenia ogromny dług

Pewna 35-letnia mieszkanka Włocławka przez lata nie płaciła mandatów za jazdę na gapę miejskimi autobusami. Kobieta stała się najbardziej zadłużoną osobą w województwie kujawsko-pomorskim, a do spłaty ma aż 4 549 198,06 złotych.

Co ciekawe, dokładnie ta sama kobieta zwyciężyła niechlubny ranking zadłużeń w 2022 roku. - Rekordzistką jest ta sama dłużniczka, co poprzednio, która zalega wobec ZTM i funduszu sekurytyzacyjnego na ponad 4,5 mln zł. Tyle że dziś ma już 35 lat - przekazała “Gazecie Pomorskiej” Agnieszka Smużewska, reprezentująca Krajowy Rejestr Długów.

Tagi: Mandat dług