Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > 2500 złotych od rządu. Dostaną jedynie wybrani
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 07.11.2023 12:19

2500 złotych od rządu. Dostaną jedynie wybrani

Pieniądze w portfelu
Iberion

Programy społeczne wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w dalszym ciągu są realizowane - i to pomimo sporego prawdopodobieństwa przejęcia władzy przez obecną opozycję. Jednym z takich programów jest możliwość otrzymania 2500 złotych w postaci bonu - mogą go otrzymać jedynie wybrane osoby.

Programy po wyborach

Od wyborów parlamentarnych minął już prawie miesiąc. Wśród dyskusji dotyczących sytuacji gospodarczej kraju bardzo często poruszana jest kwestia programów wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Te z kolei w dalszym ciągu są realizowane.

Jeden z takich programów może jednak przykuć uwagę sporej liczby osób. Za jego pośrednictwem można bowiem otrzymać aż 2500 zł jednorazowego dofinansowania od rządu. Środki te są jednak obłożone konkretnymi warunkami.

2500 zł w bonie

Przede wszystkim, jak wskazuje serwis o2.pl, dofinansowanie jest przyznawane w formie bonu. Uniemożliwia to wydanie pieniędzy w inny sposób niż ten, który został ujęty w założeniach programu zawartych w ustawie.

Środki można uzyskać jedynie poprzez złożenie odpowiedniego wniosku. Tu jednak zaczyna się nietypowa część całej sprawy - wniosku nie składa się do lokalnego urzędu gminy bądź miasta, ani do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Otrzymają wybrani

Według informacji portalu o2.pl, 2500 zł w bonie mogą otrzymać jedynie nauczyciele pracujący zarówno w szkołach publicznych, jak i prywatnych. Wniosek musi zostać złożony do dyrektora placówki, w której dany nauczyciel jest zatrudniony.

Bon zostanie przyznany poprzez przekazanie wnioskodawcy specjalnego kodu, który należy wykorzystać podczas zakupów w sklepie honorującym program. Jak wskazuje serwis o2.pl, bonem można opłacić m.in. zakup laptopa, kursów czy materiałów dydaktycznych. Zakup ma mieć na celu poszerzenie cyfrowych kompetencji nauczycieli.