Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie

Rtv

Poczta Polska ujawnia szczegóły o kontrolach abonamentu
10.12.2023 10:00 Kontrole abonamentu RTV. Jest stanowisko Poczty Polskiej

Kontrole abonamentu radiowo-telewizyjnego są tematem-rzeką - co jakiś czas temat ten powraca do mediów, które informują o kolejnych możliwych odwiedzinach kontrolerów. Swoje stanowisko w tej sprawie zajęła również Poczta Polska, wyjaśniając punkt po punkcie, jak wygląda sprawdzenie płatności abonamentu oraz kto może kontrolę przeprowadzić.

Sala plenarna Sejmu
25.11.2023 12:21 Nowy przywilej dla posłów. Zwykły Polak może o tym tylko pomarzyć

Wśród wielu przywilejów przysługujących posłom jest również możliwość otrzymania tańszych ofert na drogie produkty i towary. Teraz mogą oni z tego skorzystać - pojawiła się bowiem zupełna nowość w Sejmie. Polacy o takich zniżkach i takim sprzęcie mogą jedynie pomarzyć.

Telewizja Polska
12.11.2023 22:48 W TVP brakuje pieniędzy na popularny serial. Widzowie będą wściekli

Telewizja Polska, zmuszona do poszukiwania oszczędności, zamierza przeprowadzić spore cięcia w ramówce swoich kanałów. Zmiany w pierwszej kolejności dotkną bardzo popularnego serialu produkowanego przez TVP, co na pewno nie spodoba się widzom.

Pieniądze w portfelu
07.11.2023 12:19 2500 złotych od rządu. Dostaną jedynie wybrani

Programy społeczne wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w dalszym ciągu są realizowane - i to pomimo sporego prawdopodobieństwa przejęcia władzy przez obecną opozycję. Jednym z takich programów jest możliwość otrzymania 2500 złotych w postaci bonu - mogą go otrzymać jedynie wybrane osoby.

Smartfon w rękach
06.11.2023 15:31 Artyści pozwali Skarb Państwa. Chodzi o kolejny podatek

Powraca sprawa tzw. podatku od smartfonów. Pozew przeciwko Skarbowi Państwa wniosło Stowarzyszenie Filmowców Polskich, domagając się odszkodowania. Konkretna kwota pieniężna sięga setek milionów złotych.

Stary sprzet komputerowy
12.09.2023 18:21 Renesans sprzętu z lat 90. Jeżeli go posiadasz, zyski będą spore

Wielu uważa ten sprzęt za pieśń przeszłości i wysoce nieefektywny w porównaniu z obecną technologią. Jednakże jakby na przekór tym cechom, przeżywa on właśnie renesans, a jego ceny nieźle zaskakują.

Telewizja zmienia częstotliwość
12.07.2023 21:41 Świetna wiadomość dla uzależnionych od TV. Rząd dołoży do zakupu telewizorów

Programy wsparcia zakupu telewizorów i dekoderów DVB-T były przeszłością. Były, ponieważ niewykluczonym jest że powrócą już tej jesieni. Ministerstwo Cyfryzacji podało, że jest gotowe na taki ruch.