Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > 1125 złotych bez konieczności składania wniosku. Załapie się wiele osób, pieniądze wkrótce trafią na konta
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 12.09.2023 12:51

1125 złotych bez konieczności składania wniosku. Załapie się wiele osób, pieniądze wkrótce trafią na konta

Pieniądze
Marek BAZAK/East News

Inflacja daje się we znaki wielu Polakom, którzy żyją z dnia na dzień i nie mają żadnych oszczędności, a przecież trzeba robić zakupy, płacić za rachunki czy raty kredytu. Każdy grosz się liczy, dlatego jakiekolwiek dodatki wypłacane przez państwo są na wagę złota. Wkrótce pokaźna suma wyląduje na kontach wielu Polaków.

1125 złotych brutto do 14 października

W tym roku przypada 250. rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej i to właśnie z tej okazji nauczyciele mają otrzymać nagrodę specjalną. Rząd przyzna każdemu z nich jednorazową nagrodę w wysokości 1125 złotych brutto. Dodatkowe środki mają trafić na konta pedagogów do 14 października br. Ma to kosztować budżet państwa 765 mln zł. Media donoszą, że pojawiają się wątpliwości co do tego, ile nauczyciele dostaną na rękę.

Przez kilka lat wynajmowała swoje mieszkanie w Katowicach. Jej odkrycie jest przestrogą dla innych.

ZUS wypłaci dodatkowo 294,39 zł. Pieniądze czekają nie tylko na seniorów

Pojawił się problem

Początkowo mówiło się o tym, że na konta nauczycieli wpłynie niemal 900 zł tytułem nagrody z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Portal Samorządowy podaje, że w rzeczywistości nagroda może być dużo niższa i wynieść około 755 zł. Serwis informuje, że samorządowcy zwracają uwagę na to, jak rozumiana jest kwota 1125 zł brutto - czy jest to kwota dla pracownika, czy dla pracodawcy.

IKEA z nową usługą w Polsce. Będzie sporym ułatwieniem dla wielu osób.

Nagroda niższa od oczekiwanej

Wielokrotnie pytaliśmy Ministerstwo Finansów, czy kwota, którą otrzymamy na nagrody dla nauczycieli, będzie kwotą brutto, uwzględniającą również składkę odprowadzaną za pracownika przez pracodawcę, czy też będzie to dokładnie 1125 zł. I odpowiedziano nam, że wskazana w ustawie kwota zawiera wszystkie koszty, a więc również koszty pracodawcy. Nic więcej nie dostaniemy. Podobną odpowiedź otrzymaliśmy w Ministerstwie Edukacji i Nauki” - powiedział cytowany przez serwis Marek Wójcik, ekspert Związku Miast Polskich i współsekretarz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Tagi: Pieniądze