Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ZUS ostrzega emerytów. Jeśli nie dopilnujesz tego terminu, możesz nie otrzymać pieniędzy
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 20.12.2023 08:35

ZUS ostrzega emerytów. Jeśli nie dopilnujesz tego terminu, możesz nie otrzymać pieniędzy

koperta ZUS
Iberion

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina emerytom, że wszelkich zmian dotyczących konta bankowego należy dokonać w określonym terminie. Jeśli tego nie dopilnujemy, możemy mieć spore problemy z wypłatą świadczenia emerytalnego. 

ZUS ostrzega emerytów

Seniorzy otrzymują swoje świadczenia z rąk listonoszy oraz za pomocą przelewu na konto bankowe. Okazuje się, że spora część osób z tej drugiej grupy może mieć pewne problemy związane z wypłatą pieniędzy, jeśli zapomną o tym ważnym szczególe. 

Zobacz też: Rząd zdecydował. Jest projekt budżetu na 2024 rok
 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że wszelkie zmiany dotyczące danych, które niezbędne są do przekazania środków, powinny być jak najszybciej zgłaszane. Przykładowo, jeśli okazałoby się, że numer konta jest nieaktualny, to przelew zostałby cofnięty.

Zacznie się w środę. Polacy ruszą do Dino, wielkie obniżki przed świętami

Seniorzy bardzo często zapominają o tym obowiązku

Jak się okazuje, takie sytuacje wcale nie są rzadkością i klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zwyczajnie zapominają zgłosić zmianę konta bankowego. Często jest też tak, że seniorzy robią to na kilka dni przez planowaną wypłatą pieniędzy, kiedy jest już na to za późno. Zmian możemy dokonać w bardzo prosty sposób, bo wystarczy zalogować się na nasze konto PUE ZUS. Możemy także udać się do placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Jest jeden sposób, żeby uniknąć problemów z wypłatą emerytury

Rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Dolnym Śląsku, Iwona Kowalska-Matis przypomina, że problemów z wypłatą świadczeń możemy uniknąć tylko w jeden sposób. Okazuje się, że wystarczy dopilnować daty zgłoszenia zmian dotyczących naszego konta bankowego.

- Żeby punktualnie dostać przelew od nas powinno się każdą zmianę adresu i numeru rachunku  bankowego zgłosić najpóźniej na 12 dni roboczych przed terminem, w którym wypłacamy pieniądze. Lepiej naprawdę o tym nie zapominać, bo możemy znaleźć się w naprawdę ciężkiej sytuacji, gdy emerytura zostanie cofnięta, a my będziemy bez środków do życia. Jeśli ktoś zrobi  to zbyt późno lub w ogóle o tym zapomni, wypłacona przez nas emerytura lub renta wróci z  powrotem do nas - ostrzega rzeczniczka ZUS.

Tagi: Emerytura ZUS