BiznesINFO.pl > Energetyka > Zostało zaledwie kilka dni na złożenie wniosku. Ostatni moment na zyskanie wsparcia w opłatach za prąd
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 28.01.2023 15:43

Zostało zaledwie kilka dni na złożenie wniosku. Ostatni moment na zyskanie wsparcia w opłatach za prąd

pieniądze kalendarz-banknoty-iberion
Biznes info

Już 1 lutego mija termin do kiedy można złożyć wniosek o niższe ceny energii. Dodatek energetyczny przeznaczony jest dla osób, których głównym źródłem ogrzewania w domach jest energia elektryczna.

Świadczenie w wysokości 1000 lub 1500 zł zostało przygotowane przez rząd, aby odciążyć portfele osób, które do ogrzania domów korzystają głównie z energii elektrycznej.

Ze względu na wzrost cen prądu na całym niemal świecie, osoby używającego go do wytworzenia ciepła znalazły się w wyjątkowo trudnym położeniu.

Dodatek energetyczny tylko do 1 lutego

Z ustawy wynika, że o dofinansowania mogą ubiegać się osoby, które ogrzewają swoje domy za pomocą pomp ciepła, nagrzewnic, podgrzewaczy lub bojlerów.

Wnioski złożone przez osoby ubiegające się o dodatek energetyczny będą rozpatrywane i sprawdzane na postawie deklaracji, które zostały wcześniej złożone w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Co ważne, dodatek energetyczny przyznawany jest dla konkretnego adresu, a nie dla konkretnej osoby. Jeżeli więc już jedna osoba mieszkająca pod danym adresem odbierze świadczenie, to inne osoby mieszkające również pod tym samym adresem już go nie dostaną.

Kwoty dodatku energetycznego

Dodatek energetyczny zostanie przyznany w wysokości 1000 zł dla gospodarstw domowych, które zużywają rocznie mniej niż 5 MWh.

W przypadku gospodarstw, gdzie zużycie jest większe niż 5 MWh, dodatek wyniesie 1500 zł.

Polecane