Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Znana sieć handlowa ogłasza upadłość. Kiedyś była popularna również w Polsce
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 03.10.2023 09:03

Znana sieć handlowa ogłasza upadłość. Kiedyś była popularna również w Polsce

Sklep, wózek, zakupy
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Serwis dlahandlu.pl podaje, że niemiecki supermarket Mein Real ogłosił upadłość. Pracę może stracić nawet kilka tysięcy osób. Hipermarkety Real były kiedyś bardzo popularne w Polsce.

Wniosek o upadłość

Powołując się na komunikat sieci hipermarketów Mein Real, serwis informuje, że w piątek 29 września spółka złożyła wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. W problematycznej sytuacji znalazło się ponad 5 tys. osób, pracujących w 62 sklepach i centrali w Mönchengladbach. Sieć supermarketów ogłosiła upadłość i będzie czekać na nowego właściciela.

Chiny zbudowały najszybszy pociąg na świecie. Osiąga prędkość 600 km/h, a to dopiero początek

Niepewna przyszłość niemieckiej sieci

Postępowanie upadłościowe zostanie przeprowadzone w trybie samorządowym, co ma umożliwić utrzymanie działalności gospodarczej przy równoczesnym prowadzeniu negocjacji z konkurentami w celu przejęcia całej sieci sklepów. Serwis podaje, że proces restrukturyzacji ma pozwolić na zachowanie jak największej ilości miejsc pracy.

Będą dodatkowe pieniądze. Korzystne zmiany dla emerytów.

Realsklep.jpg

Fot. domena publiczna

Prawie 20 lat obecności na polskim rynku

Business Insider podaje, że pierwszy hipermarket Real w Polsce został otwarty w Szczecinie w 1997 r. Sklepy niemieckiej sieci przez niemal 20 lat obecne były na polskim rynku - w latach 1995 - 2014.

Tagi: upadłość