BiznesINFO.pl
Szał na nieruchomości w Zakopanem

EastNews/Andrzej Iwanczuk

Zakopane: To nie boom, a już prawdziwa eksplozja na rynku nieruchomości. Ceny wystrzeliły

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Zakopane już nie tylko zimową stolicą Polski, ale też miejscem gdzie nastąpiła w ostatnim czasie swoista eksplozja na rynku nieruchomości. Ceny niektórych z nich poszły w górę nawet o 70 proc., a zakupem zainteresowani są nie tylko Polacy. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ogromne zainteresowanie zakupem nieruchomości w Zakopanem

  • Jakie są powody tego stanu rzeczy

  • O ile wzrosły ceny obiektów

Zakopane - eksplozja na rynku nieruchomości

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w góry? Okazuje się, że coraz liczniejsza grupa Polaków (choć nie tylko o czym później) dochodzi do takiego przekonania i nie chodzi tylko o kilkudniowy wakacyjny czy feryjny wyjazd.

Przyzwyczailiśmy się, że o Zakopanem słyszymy najczęściej w kontekście zimowej stolicy Polski, skoków narciarskich, a w ostatnich latach organizowanego przez telewizję Jacka Kurskiego Sylwestra. Tymczasem okazuje się, że panuje tam już nawet nie boom a prawdziwa eksplozja na rynku nieruchomości.

O szczegółach mówi w rozmowie z Polską Agencją Prasową Renata Wiatr z biura Perfect Nieruchomości w Zakopanem. Okazuje się, że ogromne zainteresowanie zakupem nieruchomości pod Tatrami występuje od listopada zeszłego roku. 

Skąd się ono wzięło? Ekspertka tłumaczy to sytuacją gospodarczą po pandemii, jak i samą pandemią. Spora część osób uznała, że w niepewnych czasach warto sięgnąć po swoje oszczędności i zainwestować w nieruchomości. Swoje zrobiła też trwająca wiele miesięcy izolacja w mieszkaniach i docenienie przez to kontaktu z przyrodą.

Zainteresowanie nieruchomościami na Podhalu musiało przełożyć się na ich wartość. Ceny działek i mieszkań wzrosły średnio o 20-40 proc., a niektórych budowlanych działek widokowych podskoczyły nawet o 70 proc.

Gigantyczna cena za metr kwadratowy

Przedstawicielka biura nieruchomości zdradza, że zainteresowaniem cieszą się nie tylko mieszkania, domy i działki budowlane, ale też rolne. W przypadku mieszkań wzięciem cieszą się zarówno małe mieszkania w starym budownictwie z wielkiej płyty zlokalizowane w centrum Zakopanego, jak i nowe apartamenty na obrzeżach miasta, których cena zaczyna się od 16 tys. zł za metr kwadratowy. Za obiekty mieszczące się w centrum trzeba zapłacić nawet 30 tys. zł za metr kwadratowy. 

Ekspertka tłumaczy, że wzrost cen działek i mieszkań spowodował, że mający problemy w związku ze wzrostem cen materiałów budowlanych często musieli wycofać się z umów przedwstępnych ze swoimi klientami, decydując się na zwrot wypłaconych kwot. 

Okazuje się, że nieruchomości w Zakopanem i okolicach kupują nie tylko Polacy, ale też klienci zagraniczni o polskim pochodzeniu.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >