Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Wojsko oferuje pokaźną sumę za szkolenie. Jest tylko jeden warunek
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 19.04.2024 16:06

Wojsko oferuje pokaźną sumę za szkolenie. Jest tylko jeden warunek

pieniądze, żołnierze
Fot. East News/Wojciech Olkusnik, materiały własne

Polacy będą mogli wziąć udział w miesięcznych szkoleniach organizowanych przez wojsko w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Oferta jest atrakcyjna szczególnie dla młodych osób, z uwagi na całkiem pokaźną wypłatę. Przedstawiamy szczegóły.

Wojsko oferuje miesięczne szkolenia dla Polaków

“Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że wojsko przygotowuje wakacyjną edycję szkoleń, które zostaną przeprowadzone w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Będą one trwały 27 dni, a odbędą się w następujących terminach: od 10 czerwca do 6 lipca, od 15 lipca do 10 sierpnia oraz od 19 sierpnia do 14 września. 

Program jest skierowany do osób, które wcześniej nie miały do czynienia ze służbą wojskową. Wzięcie w nim udziału może być pierwszym krokiem do tego, by zachęcić do dalszej kariery w Wojsku Polskim. Warto wspomnieć, że po odbytym szkoleniu każdy kandydat przechodzi do kolejnego etapu, jakim jest kurs specjalistyczny.

Ważne wieści dla seniorów, taki przelew z ZUS wpłynie na ich konta. Chodzi o 13. emeryturę

Kto konkretnie może wziąć udział w szkoleniu?

Aby wziąć udział w programie organizowanym przez wojsko, wystarczy spełnić tylko jeden warunek. Trzeba jedynie ukończyć szkołę średnią lub ponadpodstawową. Za ukończenie miesięcznego szkolenia w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej otrzymamy sporą wypłatę. Warto zauważyć, że choć w programie nie przewidziano żadnego limitu wiekowego, to będzie on najbardziej korzystny dla osób młodych, które nie ukończyły 26. roku życia.

Zobacz także: Tyle trzeba zarabiać, by dostać 4 tys. złotych emerytury. Są wyliczenia

Oferta jest szczególnie korzystna dla młodych ludzi

Wynagrodzenie za udział we wstępnym szkoleniu wojskowym jest przyznawane w wysokości najniższego zasadniczego uposażenia żołnierza wojskowego, czyli aktualnie 6000 złotych brutto. Oferta jest najbardziej opłacalna dla osób przed 26. rokiem życia, bo przysługuje im ulga dla młodych.

W praktyce oznacza to, że na rękę otrzymają dokładnie taką samą sumę. Udział w miesięcznym szkoleniu wojskowym sprawi, że na ich konto trafi 6000 złotych. DZSW cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Tylko w tym roku przeszkolono już 6 tys. rekrutów, a do końca 2024 r. ta liczba ma wzrosnąć do 30 tys.