BiznesINFO.pl

Biznesinfo

Ważne plany polskiego przewoźnika. PKP Intercity zapowiada program lojalnościowy

26 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

Podróżujący PKP Intercity zyskają w przyszłości możliwość zniżek na przejazdy i wymiany zdobytych punktów na nagrody rzeczowe. Członek zarządu spółki Tomasz Gontarz przekazał na łamach PAP, że polski przewoźnik zamierza wprowadzić program lojalnościowy. 

Nadchodzi nowość w PKP Intercity

W październiku 2022 roku polski przewoźnik kolejowy poinformował, że program lojalnościowy PKP Intercity miałby opierać się na wymianie zbieranych przez pasażerów punktów na tańsze bilety lub nagrody rzeczowe. 

Program lojalnościowy jest teraz modyfikowany. Prawdopodobnie będziemy go robić siłami wewnętrznymi spółki. Nie rezygnujemy z programu lojalnościowego, ale musieliśmy zmodyfikować jego założenia ze względu na sytuację finansową spółki związaną z wysokimi cenami energii — wyjaśnił Tomasz Gontarz na łamach PAP.

Przypomnijmy, że wcześniej spółka zastanawiała się nad ogłoszeniem przetargu na dostawcę systemu, który miałby obsługiwać program lojalnościowy. 

Jednak na jego uruchomienie podróżni muszą jeszcze trochę poczekać, gdyż analizy wprowadzenia systemu zajmą kilka najbliższych miesięcy.

To nie koniec zmian

W ramach strategii inwestycyjnej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” do 2030 roku spółka przeznaczy 27 mld zł na stacje postojowe oraz nowoczesny tabor. W tym roku przewoźnik odbierze kolejne nowe lub zmodernizowane pojazdy. Zamierza też podpisać umowy m.in. na dostarczenie lokomotyw elektrycznych i systemowych. Co więcej, w pociągach przewoźnika wreszcie zostaną zamontowane automaty z przekąskami i napojami.

Tagi:

kolejInfrastrukturatransport

Podobne artykuły

Polska i Świat

Orange zapowiedziało wyłączanie sieci 3G. Niektórzy klienci będą musieli wymienić telefony
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Stworzył biznes na poddaszu. Wpadł w kłopoty, ponieważ urząd o nim nie wiedział
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gadu-Gadu wraca do walki o użytkowników. Polski komunikator zaskoczył szykowaną funkcją
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Operatorzy wyłączą sieć 3G na terenie Polski. Wiele telefonów przestanie działać
Czytaj więcej >
Maria Gil-Sobczyk

Redaktor Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]