Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Infrastruktura

Infrastruktura

Infrastruktura: sieci połączeń drogowych, kolejowych, telefonicznych, internetowych i komunikacyjnych

pieniądze
17.04.2024 17:41 Mieszkańcy mogą dostać nawet 6 tys. zł. Co trzeba zrobić?

Naturalna retencja święci triumfy i nic nie wskazuje, by miała przestać. Przeciwnie, bo samorządy wprowadzają programy finansujące infrastrukturę dla każdego zainteresowanego na wzór programów rządowych. Poznań właśnie zdecydował się na kolejną edycję.

Pukanie do drzwi
11.04.2024 16:14 Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Będą sprawdzać jeden dokument

Chociaż przepisy mają już swoje lata, wiele osób wciąż je ignoruje. Wynajmujący i właściciele ogródków działkowych często nie mają pojęcia, że ryzykują karą rzędu nawet 5 tysięcy złotych. Wystarczy brak jednego dokumentu. W całej Polsce zaczęły się masowe kontrole, mające na celu sprawdzenie, czy wszyscy zobowiązani przestrzegają litery prawa. 

Poczta Polska
13.02.2024 11:20 Nowa umowa Poczty Polskiej. Nie dotyczy przesyłek pocztowych

Pomimo doniesień o złej kondycji finansowej Poczty Polskiej, ta nie zamierza upadać. Wręcz przeciwnie - instytucja kontynuuje rozwój swojej działalności. Co więcej - nie chodzi wcale o działalność pocztową, ani też sprzedaż literatury.

Zakaz fotografowania
07.02.2024 20:40 Jest projekt rozporządzenia ws. zakazu fotografowania

Pomimo zmiany władzy, prace nad powrotem zakazu fotografowania są kontynuowane. Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało projekt rozporządzenia, który zawiera wzór tabliczki zakazującej fotografowania. Pomysł nie budzi zadowolenia wśród wielu grup.

Autostrada A1
11.12.2023 12:56 Ostatnie dni darmowej autostrady A1. Padł termin

Wielkimi krokami zbliża się koniec złotego okresu dla kierowców, umożliwiającego korzystanie z autostrady A1 całkowicie za darmo. Znany jest również termin wprowadzenia zmian, choć niektórzy jeszcze żywią nadzieję na zmianę sytuacji.

EZT Flirt PKP Intercity
06.12.2023 18:42 PKP likwiduje ulgę na przejazdy pociągami. Czas tylko do końca roku

Kończy się ważność jednej z popularniejszych ulg na bilety dostępnej w PKP Intercity. Można z niej korzystać jedynie do końca roku, jedynie z ważnymi uprawnieniami. Od 1 stycznia nie będzie z niej można korzystać.

korek samochodowy
12.11.2023 19:39 Remont autostrady A1. Kierowców czeka pięć lat utrudnień

Kierowcy korzystający z autostrady A1 muszą się przygotować na kilka lat poważnych utrudnień. Do remontu idzie bowiem ponad 150 kilometrów tej trasy. Eksperci już teraz zapowiadają, że okres robót będzie “udręką” dla kierowców.

Ogródek działkowy
25.10.2023 14:46 Ruszyły kontrole działek. Wielu działkowców nie wie, że łamie prawo

Pojawiają się bardzo niepokojące informacje dla właścicieli ogródków działkowych. Wielu z nich nieświadomie mogło bowiem łamać prawo podczas pobytu na swojej działce. Trwające kontrole nakładają wysokie kary, niewykluczony jest nawet areszt.

Kto ma pierwszeństwo - samochód, czy autobus?
19.10.2023 16:31 Na tej zagadce poległo wielu kierowców. Wiesz, kto ma pierwszeństwo?

W sieci od kilku lat krąży grafika typowa dla kursów i egzaminów na prawo jazdy. Mało kto jednak by się spodziewał, że aż w takim stopniu podzieli ona kierowców - i że będzie żywotna przez tak długi czas.

Pociąg Polregio w Gdańsku
26.09.2023 18:15 Niepokojące informacje od kolejarzy. Wiele pociągów nie wyruszy w drogę

Na początku października może dojść do poważnych utrudnień w ruchu pociągów. Związkowcy z Polregio zapowiadają, że tego dnia będą prowadzić strajk. Wiele połączeń będzie odwołanych, a co gorsza - nie podano terminu zakończenia strajku.

Wnętrze autobusu
26.09.2023 16:40 Uczennica zapłaciła 12 zł za 1,5 km busem. Jest afera na całą Polskę

Jedna z uczennic z Małopolski podczas dojazdu do szkoły musiała zapłacić 12 zł za przejechanie 1,5 km autobusem. Razem z rodziną postanowiła nagłośnić sprawę - wybuchła afera, a przewoźnik musiał się ze sprawy wytłumaczyć.

Punkt poboru opłat na autostradzie
05.09.2023 14:23 Autostrada A1 jest darmowa. Są jednak ukryte haczyki

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w niedzielę, że autostrada A1 z Pomorza na Śląsk jest już dostępna za darmo. Okazuje się jednak, że nie do końca - poukrywano bowiem kilka haczyków.

Pociągi na stacji Szczecin Główny
26.08.2023 16:03 Alarm na Pomorzu Zachodnim. Zatrzymane pociągi, w radiu hymn Rosji

W piątkowy wieczór w województwie zachodniopomorskim doszło do uruchomienia sygnału Radiostop przez nieznanych sprawców. W efekcie doszło do zatrzymania i opóźnień kilkunastu pociągów. Na kolejowych częstotliwościach radiowych miał być również nadawany hymn Rosji.

Wnętrze samochodu
21.08.2023 21:41 Uwaga kierowcy. Nowe przepisy. Nie spełnisz norm, nie wjedziesz do centrum miasta

W poniedziałek 21 sierpnia weszła w życie nowelizacja przepisów o normach emisji spalin. Nie oznacza ona dobrych wieści dla osób, które planują zakupić używany samochód. Już niedługo bowiem niektóre pojazdy nie będą mogły wjechać do centrów miast z powodu zakazu.

Autostrada A2
21.08.2023 21:14 Będzie kolejny odcinek autostrady A2. Zezwolenie już wydane

Dobre wieści dla kierowców ze wschodniej Polski. Jest zgoda na realizację odcinka A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej. Na ukończenie całego odcinka do granicy trzeba jeszcze poczekać.

Terminal A Lotniska Chopina
22.07.2023 08:44 Warszawskie lotnisko do zamknięcia. Decyzja już zapadła

Otwarcie Centralnego Portu Komunikacyjnego wiązać się będzie z poważnymi zmianami w ruchu lotniczym. Przede wszystkim zamknięte dla komercyjnych operacji zostanie Lotnisko Chopina - ruch zostanie przeniesiony do Baranowa. Decyzja budzi spore kontrowersje.

Lotnisko Chopina z napisem pilne
21.07.2023 12:03 To koniec lotniska Chopina. Podjęto decyzję o zamknięciu

„Lotnictwo cywilne zniknie z Lotniska Chopina w Warszawie po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego” - podaje money.pl powołując się na założenia opublikowanego projektu rządowej strategii dla branży lotniczej.

Zakopianka
08.07.2023 22:07 Nowe rekordy prędkości na Zakopiance. Nagrodą mandaty

Nowootwarty tunel na Zakopiance najwyraźniej stał się areną do bicia rekordów prędkości przez niezdyscyplinowanych kierowców. Główny Inspektorat Transportu Drogowego odpowiednio "nagradza" mandatami kierujących, którzy przekraczają prędkość.

Lotnisko Chopina w Warszawie
05.07.2023 13:36 Tłok na lotniskach. Szykują się spore utrudnienia

Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej - czyli Eurocontrol - ostrzega, że wraz z początkiem sezonu letniego wzrósł ruch na europejskich lotniskach. Co za tym idzie, powrócił tłok na płytach lotnisk oraz opóźnienia w ruchu lotniczym.

Autostrada A2, PPO Gołuski
03.07.2023 11:54 Autostrada A2 pod młotek. Kulczyk chce ją sprzedać

Według doniesień medialnych, udziały w spółkach zarządzających Autostradą Wielkopolską mają zostać sprzedane jednemu z francuskich funduszy. Ich łączna wartość ma wynosić 700 mln euro.

Autostrada
01.07.2023 16:20 Premier już potwierdził. Niespodzianka dla kierowców

Od dziś wszystkie autostrady w Polsce którymi zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad są darmowe. W ostatnich dniach czerwca pojawiła się jednak niespodziewana informacja, która ucieszy kierowców.

Port Lotniczy Warszawa-Radom
29.06.2023 21:52 Problemy, problemy Radomia. Enter Air nie ryzykuje

W kontraście do ostatnich informacji o wynikach lotniska w Radomiu stoi deklaracja dyrektora generalnego Enter Air. Wyraził on wątpliwość, że Port Lotniczy Warszawa-Radom będzie jeszcze w ogóle działało.

Tunel pod Świną
28.06.2023 14:26 Zamierzasz jechać tunelem pod Świną? Możesz dostać mandat

W piątek zostanie oddany do użytku tunel drogowy pod Świną w Świnoujściu. Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina kierowcom o ograniczeniu prędkości.

autostrady
26.06.2023 22:09 Już za kilka dni autostrady będą darmowe. Mamy listę odcinków

Już w tę sobotę w życie wchodzi ustawa znosząca opłaty na autostradach w Polsce. Lista odcinków nie jest jednak długa - wszystko bowiem przez różnych właścicieli.

Port lotniczy w Radomiu
24.06.2023 17:55 Radomskie lotnisko poprawia swoje wyniki. Coraz więcej połączeń

Dobiega końca drugi miesiąc funkcjonowania lotniska w Radomiu po post-modernizacyjnym otwarciu. Jednocześnie port lotniczy jest blisko osiągnięcia nowego wyniku, zaś Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały dalszą rozbudowę połączeń.

Autostrada A2
17.06.2023 18:48 Spore zmiany od lipca. Kierowcy muszą się przygotować

Od lipca wchodzą w życie spore zmiany dot. ruchu na autostradach. Kierowcy powinni być gotowi na ich wprowadzenie - na szczęście są one pozytywne.

Ekran lotniska w Radomiu
26.05.2023 21:43 Pierwszy miesiąc lotniska w Radomiu. Liczby nie powalają

Port Lotniczy Warszawa-Radom ma już za sobą swój pierwszy miesiąc funkcjonowania. Statystyki dotyczące liczby pasażerów napędzają krytykę, jednak więcej lotów ma pojawić się w przyszłym miesiącu.

Autostrada A2
26.05.2023 20:57 Darmowe autostrady już za pasem. Sejm przegłosował ustawę

Po dwóch tygodniach od obietnicy Jarosława Kaczyńskiego dot. darmowych autostrad, Prawo i Sprawiedliwość przeszło od słów do czynów. Sejm przyjął w piątek 26 maja ustawę wprowadzającą darmowe autostrady oraz zakaz wyprzedzania przez ciężarówki.