Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nowa umowa Poczty Polskiej. Nie dotyczy przesyłek pocztowych
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 13.02.2024 11:20

Nowa umowa Poczty Polskiej. Nie dotyczy przesyłek pocztowych

Poczta Polska
Marek BAZAK/East News

Pomimo doniesień o złej kondycji finansowej Poczty Polskiej, ta nie zamierza upadać. Wręcz przeciwnie - instytucja kontynuuje rozwój swojej działalności. Co więcej - nie chodzi wcale o działalność pocztową, ani też sprzedaż literatury.

Co z tą Pocztą Polską?

W ostatnich tygodniach i miesiącach było głośno o kłopotach finansowych, z jakimi musi sobie radzić Poczta Polska. Media publikowały sporo wypowiedzi pracowników dot. obecnej sytuacji, pojawiały się również dywagacje co do ewentualnego bankructwa.

Tymczasem, jak podaje serwis spidersweb.pl, wcale nie wygląda na to, że Poczta Polska upadnie - żaden inny podmiot nie chce świadczyć usługi powszechnej i jednocześnie nierentownej, jaką jest dostarczanie poczty, więc państwo będzie ją utrzymywało nadal. Co więcej, rozwinęła swoje usługi o bardzo nietypowy obszar.

Polaków czeka niespodzianka ze skarbówki. Jest pewien warunek

Ekspansja w nowym kierunku

Dotychczas Poczta Polska zasłynęła m.in. ze sprzedawania gier planszowych oraz książek w swoich placówkach pocztowych. Teraz do grona nietypowych usług dołącza kontrola bezpieczeństwa i dostępu na lotniskach.

Chociaż brzmi to jak żart, to w istocie jest to całkowicie na serio. Poczta Polska zwyciężyła w przetargu dotyczącym świadczenia usług związanych z bezpieczeństwem w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Ławica w Poznaniu. Oznacza to, że Centrum Poczta Polska Ochrona - spółka Poczty odpowiadająca za ochronę - będzie zajmowała się m.in. kontrolą bezpieczeństwa.

To nie są żarty

Okazuje się również, że o ile na pierwszy rzut oka sytuacja może wyglądać śmiesznie, to po zagłębieniu się w szczegóły już tak śmiesznie nie jest. Centrum Poczta Polska Ochrona bynajmniej nie jest małą agencją ochrony - zatrudnia ponad 3 tys. pracowników, a do tego prowadzi szkolenia dotyczące Ochrony Lotnictwa Cywilnego. Nie ma zatem podstaw do niepokoju.

Portal spidersweb.pl zwrócił także uwagę, że część komentujących pytała (nie wiemy, czy ironicznie, czy też nie) czy “samoloty będą odlatywały o czasie”. Warto zatem zauważyć, że kontrola bezpieczeństwa to nie to samo co kontrola ruchu lotniczego - a to właśnie ona udziela zgody na wypchnięcie samolotu z miejsca postojowego, kołowanie czy w końcu start samolotu z lotniska.

źródło: spidersweb.pl

ZOBACZ TAKŻE: Nie każdy dostanie 13. emeryturę. Wiadomo, kto nie otrzyma pieniędzy