Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Będzie kolejny odcinek autostrady A2. Zezwolenie już wydane
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 21.08.2023 21:14

Będzie kolejny odcinek autostrady A2. Zezwolenie już wydane

Autostrada A2
Domena publiczna

Dobre wieści dla kierowców ze wschodniej Polski. Jest zgoda na realizację odcinka A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej. Na ukończenie całego odcinka do granicy trzeba jeszcze poczekać.

Jest zezwolenie na kolejny odcinek A2

Jak podaje portal money.pl, brakujący odcinek autostrady A2 we wschodniej części kraju podzielony jest na osiem odcinków. Na sześciu z nich dotychczas toczyły się już roboty - do tego grona dołączył siódmy, między węzłem Łukowisko i Sworami.

Na ten ostatni pod koniec zeszłego tygodnia pojawiła się decyzja zezwalająca na rozpoczęcie inwestycji. Wydał ją wojewoda mazowiecki.

Pierwsze brakujące odcinki jeszcze w tym roku

Najlepiej sytuacja wygląda na odcinku między węzłami Siedlce Zachód i Siedlce Południe. Jak informuje money.pl, zaawansowanie robót wynosi tam prawie 60 proc., a termin oddania do użytku wyznaczony jest na grudzień tego roku.

Według harmonogramu, za miesiąc powinien być oddany odcinek z Kałuszyna do Groszków. Będzie on jednak opóźniony - zaawansowanie robót jest tam na poziomie zaledwie prawie 43 proc.

Pełna przejezdność za kilka lat

Na przejazd autostradą A2 aż do granicy trzeba będzie jednak poczekać. Portal money.pl wskazuje bowiem, że prace projektowe odcinka z Białej Podlaskiej do granicy białoruskiej znajdują się na poziomie 50 proc.

Niewykluczone jednak, że obecne terminy ukończenia odcinków wyznaczone na przyszły rok będą przesunięte. Money.pl podaje bowiem za Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, że drogowcy chcą więcej czasu na ukończenie wszystkich prac.