Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Radomskie lotnisko poprawia swoje wyniki. Coraz więcej połączeń
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 24.06.2023 17:55

Radomskie lotnisko poprawia swoje wyniki. Coraz więcej połączeń

Port lotniczy w Radomiu
Domena publiczna

Dobiega końca drugi miesiąc funkcjonowania lotniska w Radomiu po post-modernizacyjnym otwarciu. Jednocześnie port lotniczy jest blisko osiągnięcia nowego wyniku, zaś Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały dalszą rozbudowę połączeń.

Kolejny wynik lotniska w Radomiu

Otwarty pod koniec kwietnia port lotniczy Warszawa-Radom działa już prawie dwa miesiące. W niedzielę natomiast ma osiągnąć wynik 20 tys. obsłużonych pasażerów.

Z danych Polskich Portów Lotniczych które podaje portal money.pl wynika, że w ciągu dotychczasowych ośmiu tygodni działalności lotnisko obsłużyło ponad 18,5 tys. pasażerów. Szacunki wskazują, że szczęśliwcem o numerze 20000 będzie pasażer niedzielnego lotu do Rzymu.

Rekord pobity, będą następne

Sytuacja jest już lepsza niż przed laty. Gdy radomskie lotnisko funkcjonowało w latach 2015-17 jako Port Lotniczy Radom-Sadków, rekord obsłużonych pasażerów osiągnięto w 2016 roku. Ze słów rzeczniczki Polskich Portów Lotniczych Anny Dermont cytowanych przez money.pl wynika, że w ciągu dwóch miesięcy funkcjonowania nowego portu lotniczego rekord ten został pobity o 192 proc.

Dermont dodatkowo powiedziała, że dynamika wzrostu liczby podróżnych w Radomiu jest wysoka. Ma to wynikać ze statystyk radomskiego lotniska.

LOT zostaje w Radomiu

Dobrą wiadomością dla portu lotniczego w Radomiu jest decyzja Polskich Linii Lotniczych LOT w sprawie połączeń z lotniska. Obecnie narodowy przewoźnik lata z Radomia do Antalyi, Paryża, Rzymu, Prewezy, Warny i Tirany.

Według informacji portalu money.pl, zapadła już decyzja o utrzymaniu połączeń LOTu w trzecim warszawskim porcie lotniczym w sezonie zimowym 2023/24. Średnie wypełnienie lotów z Radomia wynosiło ok. 85 proc. Anna Dermont w wypowiedzi podawanej przez money.pl powiedziała, że liczba pasażerów i połączeń ma jeszcze wzrosnąć.