BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Program budowy 100 obwodnic idzie do przodu. 13 inwestycji w realizacji
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 27.03.2023 22:08

Program budowy 100 obwodnic idzie do przodu. 13 inwestycji w realizacji

autostrada
East News

W ramach programu budowy 100 obwodnic, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad realizuje 13 inwestycji. Mają one łączną długość nieco ponad 105 km i wartość 2,5 mld zł.

Długa lista realizowanych inwestycji

Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś, w budowie są m.in. obwodnica Wąchocka (DK42), obwodnica Koźmina Wielkopolskiego (DK15), czy obwodnica Żodynia (DK32). Nie jest to jednak koniec listy.

Z informacji portalu forsal.pl wynika, że roboty idą do przodu również na obwodnicy Gostynia (DK12) czy Sztabina (DK8). Od ruchu tranzytowego odetchną również mieszkańcy Strzelec Krajeńskich - tam powstaje obwodnica w ciągu DK22.

Są również przetargi

Poza realizowanymi inwestycjami, GDDKiA prowadzi również przetargi na obwodnice. Dwa z nich dotyczą DK74 - są to obwodnice Dzwoli i Gorajca - zaś jeden, w ciągu DK65, to obwodnica Gąsek.

Łączna wartość inwestycji znajdujących się obecnie na etapie przetargu to, według portalu forsal.pl, 389,6 mln zł. Cytowany przez portal rzecznik Ministerstwa Infrastruktury powiedział również, że łączna długość tychże dróg krajowych to 12,6 km.

W kolejce jeszcze 82 obwodnice

Do tej pory w ramach programu budowy 100 obwodnic oddano do użytku dwie trasy. Są to obwodnica Smolajn (DK51, 1,7 km długości) i Brzezia (DK25, 4,5 km długości). Jak podaje portal forsal.pl, pozostałe zadania w liczbie 82 są na etapie przygotowawczym.

Realizatorem programu 100 obwodnic jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na zrealizowanie programu, według danych forsal.pl, przeznaczono 28 mld zł.

Polecane