Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Pierwszy tydzień lotniska w Radomiu. Ponad tysiąc pasażerów
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 07.05.2023 14:13

Pierwszy tydzień lotniska w Radomiu. Ponad tysiąc pasażerów

Lotnisko w Radomiu
Facebook

Po pierwszym tygodniu funkcjonowania lotniska w Radomiu pojawiły się dane dotyczące tegoż okresu. Port lotniczy obsłużył ponad tysiąc pasażerów, a spółka Polskie Porty Lotnicze zapowiada zwiększenie ilości lotów.

Otwarcie po latach

Port lotniczy w Radomiu został otwarty 27 kwietnia po trwającej kilka lat przebudowie. W uroczystości wziął udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, mówiąc m.in. o “przełamaniu klątwy rzuconej przez komunistów”.

Tydzień później pojawiły się dane dot. pierwszych pasażerów. I jak wynika ze słów Anny Dermont, rzeczniczki Polskich Portów Lotniczych, spółka jest z tych liczb zadowolona.

Pierwszy tysiąc

Z danych Dermont wynika, że port lotniczy w Radomiu obsłużył w pierwszym tygodniu 1729 pasażerów. Operacji lotniczych - czyli startów i lądowań - było z kolei 12.

Cytowana przez Business Insidera rzeczniczka PPL zapowiedziała jednocześnie zwiększenie ilości operacji w tygodniu. W ostatnim tygodniu czerwca ma ona wynieść 32.

Plany są większe

Taka ilość startów i lądowań w Radomiu ma być osiągnięta dzięki połączeniom czarterowym. Operatorzy biur lotniczych, według Business Insidera, mają już oferować wyloty do Antalyi czy Warny właśnie z Radomia.

Do czerwca LOT ma uruchomić kilka kolejnych kierunków z portu lotniczego w Radomiu. Mowa m.in. o Prewezie czy Tiranie. Transfer na Okęcie zapewniają specjalne autobusy bezpośrednie.