Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > W TVP brakuje pieniędzy na popularny serial. Widzowie będą wściekli
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 12.11.2023 22:48

W TVP brakuje pieniędzy na popularny serial. Widzowie będą wściekli

Telewizja Polska
Iberion

Telewizja Polska, zmuszona do poszukiwania oszczędności, zamierza przeprowadzić spore cięcia w ramówce swoich kanałów. Zmiany w pierwszej kolejności dotkną bardzo popularnego serialu produkowanego przez TVP, co na pewno nie spodoba się widzom.

Nadchodzą cięcia w TVP

Atmosfera w Telewizji Polskiej nie jest najlepsza od czasu wyborów. Media podają sprzeczne doniesienia co do tego, jakie konkretnie nastroje mają panować w siedzibie telewizji publicznej na Woronicza.

Teraz pojawiła się kolejna zła wiadomość - i tym razem, niestety, najwyraźniej jest prawdziwa. Telewizja Polska zmuszona jest szukać oszczędności, a to oznacza spore cięcia w programach produkowanych przez telewizję publiczną.

Nie ma pieniędzy na "Ojca Mateusza"

Mogłoby się wydawać, że obcięte zostaną fundusze na mało popularne programy. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej - według doniesień serwisu pomponik.pl, cięcia dotkną jednego z najpopularniejszych seriali TVP, “Ojca Mateusza”, a to zdecydowanie nie spodoba się fanom tej produkcji.

Informacje portalu wskazują na to, że kilka ostatnich odcinków odcinków “Ojca Mateusza”, które miały mieć premierę w tym roku, będzie przesuniętych na 2024 rok. Pozwoli to na zaliczenie budżetu produkcyjnego z tychże odcinków do przyszłorocznych rozliczeń. Tym samym 30. sezon serialu (oraz każdy kolejny) będzie krótszy.

Cięcia w produkcjach TVP

“Ojciec Mateusz” nie jest jednak jedynym popularnym programem, którego dotkną cięcia. Jego los podzieli również teleturniej “Jeden z dziesięciu”, prowadzony przez bardzo popularnego wśród widzów i internautów Tadeusza Sznuka. Zaplanowana od 28 listopada premiera 141. sezonu została przesunięta na później.

Dlaczego zdecydowano się na obcięcie dwóch popularnych produkcji TVP? Według słów informatora serwisu Plotek, prezes TVP Mateusz Matyszkowicz szuka oszczędności gdzie tylko jest to możliwe. Bardziej opłacalne dla TVP jest pokazywanie powtórek “Ojca Mateusza” zamiast premier nowych odcinków - potrzeba tylko “dobrego pretekstu”.