Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Uważaj, ta butelka może wybuchnąć. Znana marka wycofuje swoje piwo ze sprzedaży
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 09.07.2024 10:45

Uważaj, ta butelka może wybuchnąć. Znana marka wycofuje swoje piwo ze sprzedaży

sklep, ostrzeżenie
Fot. Pixabay/OpenClipart-Vectors, Tumisu

GIS ostrzega, przekazując tym razem komunikat własny marki, która sama identyfikuje zagrożenie: wybuchające butelki mogą doprowadzić do uszkodzenia ciała. Partia piw jest wycofywana ze sklepów na wniosek samego browaru. Na te butelki uważaj.

Pilne ostrzeżenie GIS

Choć hasło może brzmieć zabawnie, sytuacja jest całkiem poważna. W wydanym w poniedziałek 8 lipca komunikacie, Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży partii popularnego bezalkoholowego piwa. To efekt decyzji producenta, Browaru Kormoran Sp. z o.o., spowodowanej ”prawdopodobnie zbyt dużym wysyceniem produktu dwutlenkiem węgla”. Ponadto GIS zaznaczył, iż wskazany produkt może stanowić nie tylko zagrożenie po spożyciu — również sama butelka może doprowadzić do uszkodzenia ciała.

Aktywny rodzic. Kiedy start programu? Nie wszyscy dostaną pieniądze

Kupiłeś ten produkt? Zalecana szczególna ostrożność

Produktem wycofanym ze sprzedaży jest bezalkoholowy napój piwny Kormoran Radler Gorzka Pomarańcza 500 ml. Niebezpieczeństwo stwarza jedna partia:

  • Numer partii: 22.01.2025/A24/3
  • Data minimalnej trwałości: 22.01.2025
  • Producent: Browar Kormoran Sp. z o.o., Al. Gen. Władysława Sikorskiego 2, 10-057 Olsztyn

GIS podkreślił, iż ww. produktu absolutnie nie należy spożywać, a i z samymi butelkami konsumenci powinni obchodzić się ostrożnie ze względu na ryzyko pękania. Zarówno producent jak i podmioty sprzedające podjęły już działania mające na celu całkowite wycofanie partii napoju ze sprzedaży, natomiast klienci, którzy już zdążyli produkt zakupić, mają możliwość zwrócenia go w sklepie, w którym został nabyty.
 

Producent przeprasza klientów

W sprawie nie mogło rzecz jasna zabraknąć również głosu samego producenta, który jako pierwszy poinformował Główny Inspektorat Sanitarny o rozpoczęciu działania w zakresie wycofania partii produktu. Na stronie Browaru Kormoran Sp. z o.o. czytamy:

DRODZY KLIENCI!
BROWAR KORMORAN PREWENCYJNIE WYCOFUJE W/W PRODUKT.
Prosimy o ostrożne obchodzenie się z produktem ze względu na ryzyko przegazowania. Konsumenci, którzy zakupili w/w partię produktu proszeni
są o niespożywanie go, wyrzucenie lub zwrot. Produkt zostanie zrefundowany.
Przepraszamy za problem i dziękujemy za zrozumienie.