Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Ostrzeżenie

Ostrzeżenie

Chipsy
05.04.2024 21:57 Pilne ostrzeżenie GIS. Chodzi o popularne chipsy

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie w sprawie popularnych chipsów. Partia słonej przekąski została wycofana ze sprzedaży. Warto zapoznać się z komunikatem, bo produkt zawiera alergen, który może być groźny dla osób uczulonych. Przedstawiamy szczegóły. 

Pepco
05.04.2024 16:05 Ważny komunikat Pepco. Sieć wycofuje te produkty ze sprzedaży

Pepco to sklep uwielbiany wielu Polaków. Popularna sieć opublikowała na swojej stronie internetowej ważny komunikat do wszystkich klientów. Okazuje się, że niektóre produkty zostały wycofane ze sprzedaży ze względu na bezpieczeństwo. Przedstawiamy szczegóły.

Kasa, sklep
01.04.2024 13:47 Kasjerzy zapytają o kod pocztowy. Lepiej przemyśl swoją odpowiedź

Kasjerzy podczas skanowania naszych zakupów często zadają jedno proste pytanie. Proszą klientów o podanie kodu pocztowego, co z pozoru wydaje się mało istotną informacją. To jednak ważne dane dla sieci handlowych, ale także dla potencjalnych oszustów.

List z ZUS-u
21.02.2024 09:37 Pilny komunikat ZUS do rodziców. Chodzi o 800 plus

Wraz z początkiem roku popularne świadczenie wychowawcze poszło w górę. Od jakiegoś czasu beneficjenci otrzymują na swoje skrzynki mailowe wiadomości w sprawie 800 plus. Jak się okazuje, to nie ZUS jest ich nadawcą i wydał pilny komunikat w tej sprawie do wszystkich rodziców. 

Pepco
17.02.2024 20:41 Pilne ostrzeżenie Pepco. Ten produkt może być niebezpieczny

Ogromna część Polaków uwielbia wybierać się na zakupy do Pepco. Teraz sieć sklepów wydała pilny komunikat do wszystkich swoich klientów, w którym poinformowaniu o wycofaniu ze sprzedaży jednego z popularnych produktów. Okazuje się bowiem, że może być on niebezpieczny. Przedstawiamy szczegóły.

pieniądze, smartfon
15.02.2024 17:19 ZUS pilnie ostrzega wszystkich rodziców. Chodzi o 800 plus

W styczniu popularne świadczenie wychowawcze doczekało się podwyżki. Od niedawna klienci ZUS otrzymują na swoje skrzynki mailowe wiadomości dotyczące wniosków w sprawie 800 plus, które są próbą oszustwa. Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do wszystkich rodziców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Laptop, karta płatnicza
13.02.2024 22:39 Nowa metoda wyłudzania danych. Ostrzeżenie dla wszystkich Polaków

Oszuści w dzisiejszych czasach bardzo często podszywają się pod zaufane instytucje. Chodzi o wzbudzenie zaufania potencjalnej ofiary i wyłudzenie od niej osobistych danych. Teraz znaleźli nową metodę i podają się za Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Wydano pilne ostrzeżenie w tej sprawie.

Laptop, karta kredytowa
06.01.2024 21:21 Ogromny wyciek danych pacjentów. Mogą wziąć chwilówkę na twój PESEL

Jakiś czas temu doszło do potężnego wycieku danych pacjentów. Firma ALAB Laboratoria padła ofiarą ataku hakerskiego. Jak się okazuje, wrażliwe dane w każdej chwili mogą zostać wykorzystane. Jak się przed tym chronić? 

800 plus, pieniądze
05.01.2024 22:45 Masowe oszustwa metodą "na 800 plus". Ministerstwo wydało pilne ostrzeżenie

Od niedawna Zakład Ubezpieczeń Społecznych ruszył z wypłatami znanego świadczenia rodzinnego w nowej formie. Jak się okazuje, tą zmianę postanowili wykorzystać oszuści, którzy wymyślili nową metodę “na 800 plus”. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało pilne ostrzeżenie.  

Chipsy
30.12.2023 12:52 Pilny komunikat GIS. Koniecznie przejrzyj szafki, popularne chipsy nadają się tylko do wyrzucenia

Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że popularne chipsy znikną ze sklepowych półek. Z komunikatu wydanego przez GIS dowiadujemy się, że produkt może być niebezpieczny dla zdrowia, z powodu wysokiej zawartości rakotwórczej substancji. 

Pieniądze z portfela
25.10.2023 08:57 Ważny komunikat z ZUS. Ostrzegają w sprawie świadczeń

Takiej sytuacji nie było od dawna. Komunikat, który wydał Zakład Ubezpieczeń Społecznych, nie pojawia się zbyt często. Jest to ważne tym bardziej, że wiadomość ostrzega przed szkodami niematerialnymi oraz materialnymi.

Kobieta, koszyk, supermarket
30.08.2023 21:05 Pilne ostrzeżenie dla klientów popularnego supermarketu. W mięsie wykryto Salmonellę

We wtorek 29 sierpnia Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Ta informacja powinna zainteresować klientów Auchan. Jak podaje GIS, w jednej z partii znanego produktu stwierdzono obecność bakterii Salmonella spp.

Komisja Nadzoru Finansowego
19.08.2023 16:17 KNF wystosował ostrzeżenie. Firma ze stolicy podejrzana o przestępstwo

W piątek pojawiły się informacje, iż Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych jednej z warszawskich firm. Zawiadomiła również prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Wycofane płatki, ostrzeżenie
03.08.2023 19:20 Popularne płatki wycofane ze sprzedaży. "Mogą stanowić ryzyko dla zdrowia"

Popularne płatki żytnie firmy Lubella zostały wycofane z obrotu. Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie, że "produkty te mogą stanowić podwyższone ryzyko dla zdrowia konsumenta". Żywność zawiera akryloamid, który prawdopodobnie jest rakotwórczy. GIS podał szczegóły na temat partii, których nie należy konsumować.

biedronka-gis-ostrzezenie
29.07.2023 17:30 Pilne ostrzeżenie dla klientów Biedronki. Popularny produkt wycofany, może stanowić zagrożenie dla zdrowia dzieci

W piątek 28 lipca Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Tym razem ta informacja powinna zainteresować klientów Biedronki, gdyż w jednej z partii znanego produktu wykryto wysoki poziom alkaloidów pirolizydynowych. Spożycie tego produktu może stanowić zagrożenie dla zdrowia dzieci.

flaga-Polska-bank
17.07.2023 12:41 Największy bank w Polsce ostrzega klientów. Chodzi o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy

PKO BP określa się mianem niekwestionowanego lidera polskiego sektora bankowego – w ubiegłym roku jego aktywa wyniosły 431 mld zł, a liczba klientów wzrosła do 11,7 mln. Tak jak inne banki, instytucje rządowe czy firmy również PKO BP nieraz trafia na celownik oszustów kradnących zarówno pieniądze, jak i dane osobowe. Dlatego bank zwrócił się ze specjalnym apelem do swoich klientów.

Kobieta wypłacająca pieniądze
28.02.2023 08:49 PKO BP pilnie ostrzega klientów. Ich pieniądze są w dużym niebezpieczeństwie

W ostatnim czasie bardzo łatwo zostać ofiarą oszustwa. Co kilka dni banki wydają komunikaty, w których ostrzegają swoich klientów o kolejnych próbach wyłudzenia wrażliwych danych. Jeden z czołowych graczy na polskim rynku bankowości, po raz kolejny alarmuje swoich usługobiorców.

Ważne
18.07.2021 02:00 Powódź spędza sen z powiek wielu Polakom. Małopolska i Podkarpacie najbardziej zagrożone

Powódź może ponownie zablokować południowe rejony Polski. Na podtopienia w niedzielę wieczorem narażeni są mieszkańcy Podkarpacia i Małopolski. Osoby mieszkające blisko rzek i potoków muszą być gotowe na ewakuację.Z tego artykułu dowiesz się:Gdzie może pojawić się powódźO co apelują służbyIle razy interweniowały w ostatnim czasie

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Logo KNF - Komisja Nadzoru Finansowego.
24.06.2021 02:00 KNF wpisała kolejny podmiot na czarną listę. Chodzi o FXBFI Broker Financial Invest Ltd

KNF wydała specjalne ostrzeżenie, w którym informuje o działaniach FXBFI Broker Financial Invest Ltd. Spółka została wpisana na listę ostrzeżeń.

Pixabay/u11116
24.06.2021 02:00 GIS ostrzega przed popularną kaszą. W ziarnie wykryta substancja zakazana

GIS wydał komunikat w sprawie popularnej kaszy gryczanej. Okazało się, że w ziarnie jest zbyt duża ilość resztek pestycydu. Producent już wycofał wadliwą partię artykułu.Z tego artykułu dowiesz się:Jakiego produktu dotyczy ostrzeżenie GISGdzie można było kupić wadliwą kaszęJaki wpływ na zdrowie ma pestycyd

Pexels/Mehrad Vosoughi
03.06.2021 02:00 GIS wycofuje partie produktów. Mogą zagrażać zdrowiu

GIS po raz kolejny ostrzega przed niebezpieczną żywnością. W pięciu bezglutenowych produktach firmy LyoFood wykryto gluten. Osoby uczulone powinny powstrzymać się od ich spożycia.Z tego artykułu dowiesz się:Przed którymi produktami ostrzega GISJakie działania podjął producentJakiej żywności powinny unikać osoby uczulone na gluten

Pexels/Viktor Smith
18.05.2021 02:00 GIS bije na alarm, popularna przyprawa nie nadaje się do spożycia. Ma działanie rakotwórcze

GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Kontrola ujawniła, że w jej składzie znajduje się tlenek etylenu, który ma działanie rakotwórcze. Dystrybutor już rozpoczął wycofywanie produktu z obrotu handlowego.Z tego artykułu dowiesz się:W jaki sposób GIS dowiedział się o niebezpieczeństwiePrzed jaką przyprawą ostrzegaJakie skutki wywołuje tlenek etylenu

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS
14.05.2021 02:00 KNF wydała ostrzeżenie publiczne przed firmą UnixBroker (Z Line Corporation LTD)

Komisja Nadzoru Finansowego zaktualizowała listę niebezpiecznych podmiotów. Urzędnicy wzięli na celownik platformę UnixBroker. To już kolejna korekta spisu w przeciągu zaledwie 2 tygodni. Z tego artykułu dowiesz się:Jakie zarzuty ma Komisja Nadzoru Finansowego względem UnixBrokerCzym zajmuje się ta platformaJakie inne podmioty zostały wpisane na listę ostrzeżeń w ostatnim czasie

KNF ostrzega
06.05.2021 02:00 KNF ostrzega przed dwiema firmami. Lepiej nie robić z nimi interesów

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) drugi raz w przeciągu niespełna tygodnia zaktualizowała listę niebezpiecznych podmiotów. Tym razem na celowniku urzędników znalazły się dwie firmy inwestycyjne. KNF zarzuca im, że działają na terenie Polski bez zezwolenia. Każdy, kto prowadzi z nimi interesy musi liczyć się z ewentualnymi stratami.Z tego artykułu dowiesz się:Które firmy znalazły się na liście ostrzeżeń Jakie zarzuty stawia im KNFNa czym polega ich działalność

GIS wycofuje kolejny produkt
30.04.2021 02:00 GIS bije na alarm. Szkło w pesto sycylijskim marki LA BIO IDEA

Uwaga majówkowicze! Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. GIS poinformował o wycofaniu z dystrybucji pesto sycylijskiego ekologicznego 130 g marki LA BIO IDEA. Przyczyna? Włoski sos może być zanieczyszczony szkłem.Z tego artykułu dowiesz się:Która partia produktu została wycofanaJakie kroki podjął producentCzy produkt nadaje się do spożycia

Unsplash/Jesse K.
29.04.2021 02:00 Parówki wycofane przez GIS. Stanowią zagrożenie dla zdrowia

GIS wydał ostrzeżenie przed niebezpieczną żywnością, którą można kupić w Biedronce. Kontrolerzy wykryli bowiem bakterię w popularnych parówkach. Sieciówka już rozpoczęła proces wycofywania wadliwego produktu ze swoich oddziałów.Z tego artykułu dowiesz się:Jaki produkt znalazł się na celowniku GISJakie działania podjęli zarządcy sieciJakie mogą być konsekwencje spożycia zakażonych parówek

GIS ostrzega przed lodami firmy Mars
02.04.2021 02:00 GIS wydał ostrzeżenie. Znany producent słodyczy zmuszony do wycofania trzech partii lodów

Z tego artykułu dowiesz się:Przed jakimi partiami lodów ostrzega GISJakie kroki zapobiegawcze podjął MarsCzym może grozić spożycie lodów

GIS wycofuje lody z M&M's
02.04.2021 02:00 GIS ostrzega przed lodami M&M's. Wycofano trzy partie

Z tego artykułu dowiesz się:Czego dotyczy komunikat GISDlaczego lody zostały wycofaneCo znajduje się w składzie lodów

  • 1
  • 2