BiznesINFO.pl

Fot: Małopolska Policja

Ukradł 6 tys. zdrapek, czy się opłaciło? Znamy wartość wygranej

19 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Patryk Solarczyk

Pewien mieszkaniec powiatu chrzanowskiego wpadł na nietypowy sposób na szybkie wzbogacenie się. Założył, że kradzież tysięcy zdrapek przyniesie mu wielkie pieniądze, i to szybko.

Przestępstwa mężczyzna dokonał 31 grudnia w Krakowie, w jednej z galerii handlowych. Niedawno policja poinformowała o sprawie i znamy już szczegóły, w tym najważniejszy, jaka kwota była do wygrania w tej ogromnej ilości zdrapek.

Właściciel punktu oczywiście zaraz po dokonaniu tej dość nietypowej kradzieży powiadomił policję. Poinformował, że wartość zdrapek to ponad 28 tysięcy złotych.

Policja szybko namierzyła osobę odpowiedzialną za ”skok”. Jak się ostatecznie okazało był on również odpowiedzialny za kradzieże w przechowalni bagażu. Nie gardził również telefonami komórkowymi.

3 stycznia udało się ustalić miejsce pobytu mężczyzny. Policja namierzyła go w chrzanowskim mieszkaniu. Znajdowały się tam dowody w postaci zdrapek.

Jak podaje policja, 32 letni złodziej podczas zatrzymania nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy i był agresywny.

Ile wygrał

Mężczyzna wypłacił na terenie Krakowa oraz Chrzanowa w sumie 680 zł. Jest to mizerna kwota, jak na taką ilość zdrapek oraz całe ryzyko jakie podjął amator tej formy potencjalnego dorobienia się.

Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Jak podaje policja za czyny których się dopuścił grozi do 10 lat pozbawienia wolności, przy czym kara ta może zostać zwiększona o połowę, ponieważ 32-latek działał w warunkach recydywy. Zapewne straci on cenne miesiące albo i więcej czasu ze swojego życia dla marnych kilkuset złotych.

Tagi:

kradzieżKraków

Podobne artykuły

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >
Patryk Solarczyk

Redaktor Biznesinfo. W przeszłości dziennikarz naukowo - technologiczny. Obecnie autor tekstów o tematyce ekonomicznej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]