Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Tyle zapłacimy za pierwsze polskie truskawki. Ceny zaskakują
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 04.04.2024 19:17

Tyle zapłacimy za pierwsze polskie truskawki. Ceny zaskakują

truskawki
Fot. Pixabay/Couleur

Z pewnością wiele osób z niecierpliwością czeka na pojawienie się pierwszych polskich truskawek. Okazuje się, że nastąpi to już niedługo, choć ich ceny nie będą należały do najniższych. Ekspert wskazuje, ile trzeba będzie zapłacić za te owoce. Przedstawiamy szczegóły. 

Polskie truskawki. Ile za nie zapłacimy?

Polacy z niecierpliwością czekają na pojawienie się pierwszych truskawek. Już wkrótce klienci będą mogli kupować owoce ze szklarni, a nieco później tunelowe. Maciej Kmera, rzecznik rynku hurtowego w Broniszach, podczas rozmowy z portalem “WP Finanse” wskazał, kiedy będziemy mogli kupić pierwsze polskie truskawki. 

Krajowe truskawki szklarniowe powinny być dostępne od około 20 kwietnia. […] Około 10 maja będzie rosła podaż krajowych truskawek tunelowych - podał ekspert.

800 plus w kwietniu. ZUS ujawnił harmonogram wypłat

W tym roku będzie mniej truskawek? Ekspert nie ma wątpliwości

Okazuje się, że niektóre czynniki mogą sprawić, że w tym roku na rynku pojawi się mniej truskawek. Janusz Piechociński, były wicepremier, obecny ekspert rynku żywności, w rozmowie z “Faktem” wskazał, że w zagłębiach truskawkowych - takich jak Płońsk, Wyszogród czy Góra Kalwaria - plantatorzy mają poważny problem ze znalezieniem pracowników.

Musimy się przygotować na to, że truskawek będzie w tym roku mniej. Po prostu brakuje rąk do pracy i rolnicy rezygnują z upraw - przekazał w rozmowie z serwisem. 

Ile zapłacimy w tym roku za pierwsze truskawki?

Polacy z całą pewnością zastanawiają się, ile w tym roku będzie trzeba zapłacić za pierwsze krajowe truskawki. Cena tych owoców na początku sezonu zwykle jest dość wysoka i wzbudza kontrowersje wśród konsumentów. Maciej Kmera przekazał, że najprawdopodobniej będą one kosztować tyle co w poprzednim roku, czyli około 20-25 złotych za kilogram. Ekspert podkreślił, że wszystko będzie zależało od ceny truskawek greckich.

Zobacz także: Seniorzy muszą pokazać ten dokument. Bez niego nie dostaną 13. emerytury