Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 27.08.2020 Prezentacja jesiennej ramowki TVP n/z: KURSKI JACEK
East News, TRICOLORS
Autor Kamila Jeziorska - 26 Listopada 2020

W 2020 roku dostali 2 mld zł, a w przyszłym TVP też może się obłowić. W budżecie może znaleźć się mały dopisek

TVP w żadnym wypadku nie może narzekać na swoje finanse od kiedy stery władzy trzyma Zjednoczona Prawica. Jacek Kurski, fan disco polo i muzyki tanecznej oraz prezes TVP, może się cieszyć, bowiem jego przybytek może liczyć na kolejne 2 mld zł. Wszystko za sprawą małego dopisku w ustawie. Czy ludzie pozostający bez pracy w związku z pandemią koronawirusa oraz ledwo dysząca ochrona zdrowia mogą czuć rozgoryczenie?

TVP chapie coraz więcej publicznych pieniędzy

TVP nie może pod żadnym pozorem narzekać na swoje finanse, wręcz przeciwnie - polskiemu nadawcy publicznemu od dawna nie wiodło się tak dobrze w tej sferze. Partia rządząca, Prawo i Sprawiedliwość pompuje ogromne sumy w TVP, ale w zamian otrzymuje de facto prywatny kanał promocji pod otoczką informacyjnej gałęzi całej maszyny telewizyjnej.

Prezesem TVP niezmiennie pozostaje Jacek Kurski, który także może odnaleźć coś dla siebie w tym publicznym przybytku. Włodarz TVP od dłuższego czasu mocno promuje disco polo i muzykę taneczną. Przypomnijmy, że Jacek Kurski powiedział, że dla Zenona Martyniuka, wokalisty zespołu Akcent, zawsze znajdzie się miejsce w TVP dopóki to on jest prezesem.

Wielu uważa, że najtaniej jest w Lidlu i Biedronce. Ale nowy dyskont może zmienić nasze postrzeganie niskich cen w sklepachWielu uważa, że najtaniej jest w Lidlu i Biedronce. Ale nowy dyskont może zmienić nasze postrzeganie niskich cen w sklepachCzytaj dalej

TVP w swojej ramówce stawia na wszelkiego rodzaju teleturnieje oraz programy rozrywkowe. Niedawno było głośno na temat ogromnym pieniędzy "pompowanych" w program "Anything goes. Ale Jazda!", a to wszystko z publicznych pieniędzy.

Przypomnijmy, że TVP na początku tego roku po głośnej debacie w Sejmie i społeczeństwie otrzymało 2 mld rekompensaty z tytułu utraconych wpływów abonamentowych. - Rekompensaty są trzymaniem telewizji publicznej na krótkiej smyczy finansowej. Wiadomo, że TVP nie poradziłaby sobie bez tej dotacji - mówił w marcu w rozmowie z Business Insider były szef KRRiT, Jan Dworak.

Nieoczekiwane wezwania w skrzynkach Polaków. Zaskoczenie przeżyje nawet 4,5 tys. osóbNieoczekiwane wezwania w skrzynkach Polaków. Zaskoczenie przeżyje nawet 4,5 tys. osóbCzytaj dalej

TVP ściga także zwykłych obywateli z tytułu niepłacenia abonamentu RTV, a egzekucji de facto dokonuje Poczta Polska. Bardzo często zajmowane są pieniądze ubogich emerytów, do których frontem rzekomo miał stać PiS. Wiceminister aktywów państwowych odpiera zarzuty i mówi, że wszystko jest efektem rządów Platformy Obywatelskiej. Czy kolejne 2 mld zł także?

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Już za dwa dni Biedronka wprowadzi nietypową, promocyjną ofertę. Możesz dostać zakupy za darmo
  2. Ledwo co pojawił się na antenie i przegrał. Krótka gra uczestnika "Milionerów"
  3. Wprowadzono nową monetę. Nie z królem, nie z królową, a z najbardziej znaną polską postacią za granicą

TVP jeszcze mało, a będzie chciało więcej

Powtarzane jak mantra przez młodych i starszych porzekadło zaczyna się od słów "jak się bawić, to się bawić" wydaje się być także domeną polityków partii rządzącej. Jak informuje portal money.pl, poseł Henryk Kowalczyk z PiS z własnej inicjatywy zaproponował poprawkę do budżetu przyznającą TVP kolejne 2 mld zł.

W obliczu pandemii, kryzysu gospodarczego, problemów finansowych "szarych" obywateli oraz ledwo dyszącej ochrony zdrowia wydaje się abstrakcyjne. Janusz Cichoń, poseł Koalicji Obywatelskiej, projekt budżetu był przygotowywany latem. Wówczas rządzący byli przekonani, że pandemia koronawirusa już się uspokoiła, a w nowym roku polska gospodarka poszybuje w górę.

Pomożesz przy pandemii, dostaniesz dodatkowe wolne. Rząd ma nową propozycję dla PolakówPomożesz przy pandemii, dostaniesz dodatkowe wolne. Rząd ma nową propozycję dla PolakówCzytaj dalej

- Idą po bandzie. Nie liczą się z niczym. Za nic mają opinię publiczną, potrzeby związane z pandemią. Proponują nowe wyższe podatki, bo budżet się nie domyka, a do tego chcą z niego przekazać 2 mld zł dla TVP - tłumaczy money.pl Cichoń i dodaje, że obecny projekt budżetu oparty jest na mitach i zasługuje na ponowną weryfikację.

- Zmiana jest czysto legislacyjna. Pojawia się KRRiT jako instytucja wskazująca wielkość rekompensaty dla TVP. Suma jest ta sama, 1,95 mld zł. Sam zapis w projekcie jest jednak w nietypowym miejscu. Tam, gdzie wymienia się upoważnienia do wydania papierów wartościowych, więc formalnie nie wchodzi w wydatki państwa i nie tam jest to wpisane - tłumaczy temu samemu portalowi Janusz Braun, były przewodniczący KRRiT.

Sam zainteresowany i autor poprawki przyznającej TVP kolejne 2 mld zł nie wypowiedział się na temat swoich poczynań. Miejmy nadzieję, że finalnie poprawka nie zostanie uchwalona, bowiem te pieniądze przydadzą się bardziej w innych sektorach.

Słynna polska firma kończy swoją działalność. Z jej produktów korzystaliśmy niemal wszyscySłynna polska firma kończy swoją działalność. Z jej produktów korzystaliśmy niemal wszyscyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Para prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparcia
  2. Przerażający wypadek rodem z filmu akcji. Kierowca osobówki spadł z wysokiego wiaduktu - Wideo
  3. Jeden z największych banków w Polsce tnie koszty. Nawet 800 osób może zostać bez pracy
  4. Rząd może prześwietlić także twoje konto w banku. System kontroli rachunków już niebawem, jest podany termin
  5. Ważny komunikat od GIS: Musisz koniecznie odebrać telefon z jednego numeru. Inaczej grozi 30 tys. złotych kary
  6. Z ostatniej chwili. Adam Małysz pozbawiony rekordu. Trudno uwierzyć, zajęło to dziesięć lat
  7. Włóż je do słoiczka i przechowuj całą zimę. Marynowane buraczki koniecznie powinny znaleźć się w twojej spiżarni
Jeden szczegół na banknocie 10 zł sprawi, że się nieźle obłowisz. Kolekcjonerzy od dawna na nie polująJeden szczegół na banknocie 10 zł sprawi, że się nieźle obłowisz. Kolekcjonerzy od dawna na nie polująCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News