TVP znów pod wodzą Jacka Kurskiego?
Wikipedia/Piotr VaGla Waglowski
Autor Radosław Święcki - 4 Maja 2020

Kurski może zaraz powrócić na fotel szefa TVP. "Będzie dobrym kandydatem"

Jacek Kurski ponownie prezesem TVP? Takiego scenariusza nie wyklucza obecnie zarządzający publiczną telewizją Maciej Łopiński, według którego jego poprzednik będzie „świetnym prezesem telewizji”.

TVP znów pod wodzą Kurskiego?

Gdy od blisko dwóch miesięcy z czołówek gazet nie schodzi koronawirus, mało kto pamięta, że tuż przed wybuchem pandemii w Polsce, kwestią budzącą największe polityczne emocje był spór wokół ówczesnego prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Przypomnijmy, że na początku marca rządzący TVP od początku rządów „dobrej zmiany” Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa przez Radę Mediów Narodowych, a pełniącym obowiązki szefa publicznej telewizji został były poseł PiS i wieloletni współpracownik Lecha Kaczyńskiego Maciej Łopiński. Decyzja o odwołaniu Kurskiego miała związek z ultimatum, jakie postawił prezydent Andrzej Duda, który zażądał głowy Kurskiego w zamian za poparcie ustawy abonamentowej, zgodnie z którą media publiczne otrzymały środki w wysokości ok. 2 mld zł.

Kontrole w całej Polsce, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara wynosi 681 zł, wykluczonych tylko kilka grupKontrole w całej Polsce, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara wynosi 681 zł, wykluczonych tylko kilka grupCzytaj dalej

Gdy już jednak prezydent podpisał ustawę, Kurski wrócił do TVP, tyle, że już nie na stanowisko prezesa, a doradcy nowego zarządu. W opinii większości komentatorów Andrzej Duda dał się ograć swojemu obozowi politycznemu, gdyż Kurski nie tylko nie odszedł z telewizji, ale tak naprawdę rządzi ją z tzw. tylnego fotela.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Andrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowisko

„Kurski był świetnym prezesem”

Entuzjazmu wobec Kurskiego nie kryje p.o. prezesa TVP Maciej Łopiński. W rozmowie z „Super Expresem” podkreśla, że nie będzie ubiegał się o prezesurę publicznej telewizji w konkursie, który ma zostać rozpisany po wyborach prezydenckich. Łopiński nie wyklucza natomiast, że prezesem ponownie zostanie Kurski.

Nawet 1500 zł miesięcznie przez pół roku. Rząd szykuje nowy program, warunki są tylko dwaNawet 1500 zł miesięcznie przez pół roku. Rząd szykuje nowy program, warunki są tylko dwaCzytaj dalej

- Jeśli Jacek Kurski zdecyduje się na start w konkursie na prezesa TVP i wystartuje, to będzie miał duże szanse na wygraną. Będzie bardzo dobrym kandydatem i prezesem również będzie dobrym, tak jak zresztą był świetnym prezesem TVP jeszcze do niedawna – mówi w rozmowie z tabloidem Łapiński.

Przypomnijmy, że przed objęciem prezesury TVP Kurski pełnił stanowisko wiceministra kultury, a wcześniej, w latach 2005-2014 był posłem i europosłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (z kilkuletnią przerwą na działalność w Solidarnej Polsce Zbigniewa Ziobry).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. We wtorek mija bardzo ważny termin dla wszystkich Polaków. Ostatnia chwila na załatwienie sprawy
  2. Media obiegła niezwykle smutna wiadomość. Nie żyje Halina Szpilman
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Koniec z 14-dniową kwarantanną dla przyjezdnych. Będą nowe zasady przekraczania granic europejskiego państwa
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News