Trzaskowski zapowiada utworzenie urzędu ds. kobiet
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 20 Czerwca 2020

Jeden z kandydatów na prezydenta zapowiada utworzenie nowego urzędu. Wszystko z myślą o kobietach

Trzaskowski kontynuuje kampanię wyborczą i zapowiada powołanie dwóch kobiecych stanowisk identycznych jak te w stołecznym ratuszu. Do kancelarii prezydenta Polski Rafała Trzaskowskiego miałyby dołączyć pełnomocniczka ds. kobiet oraz rada ds. kobiet.

Trzaskowski stawia na kobiety

Zdaniem prezydenta Warszawy i kandydata KO na urząd prezydenta Polski Rafała Trzaskowskiego „kobiety lepiej wiedzą jak odbudowywać wspólnotę i budować kompromisy”. Te umiejętności zamierza wykorzystać, jeśli wygra tegoroczne wybory prezydenckie. Trzaskowski zadeklarował, że powoła pełnomocniczkę ds. kobiet oraz utworzy radę ds. kobiet w swojej kancelarii – podaje bankier.pl.

To już kolejny raz kiedy Trzaskowski opiera swoje kampanijne działania na tematyce kobiecej. Podobną strategię przyjął w trakcie walki o fotel prezydenta Warszawy i swoje obietnice zrealizował. W stołecznym ratuszu już pracują pełnomocniczka ds. kobiet oraz rada ds. kobiet.

Koronawirus zmienił niemieckie preferencje motoryzacyjne. Jeden rodzaj samochodu szczególnie popularnyKoronawirus zmienił niemieckie preferencje motoryzacyjne. Jeden rodzaj samochodu szczególnie popularnyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internet

Trzaskowski: równość płci i głos dla kobiet w kancelarii

Sprawdzony program dla kobiet stał się fundamentem również i tegorocznej kampanii. „Dziś też taki program mam. Jako prezydent Rzeczpospolitej będę dbał przede wszystkim, żeby zapisy o równości nie pozostały tylko na papierze, ale żeby były realizowane w praktyce" – oznajmił Trzaskowski w trakcie czwartkowego spotkania prowadzonego właśnie przez kobiety w warszawskiej kawiarni Kubek w Kubek. Trzaskowski wyznał, że ma na myśli równość płac, w dostępie do służby zdrowia oraz walkę z przemocą.

Tysiącom Polaków rząd dopłaci do czynszu mieszkaniowego. Minister zdradził kiedyTysiącom Polaków rząd dopłaci do czynszu mieszkaniowego. Minister zdradził kiedyCzytaj dalej

Trzaskowski wyjawił, że powołanie kobiet na ważne stanowiska to nie tylko „symbole i słowa” – kandydat KO chce, aby kobiety „rzeczywiście miały jak najwięcej do powiedzenia w kancelarii prezydenta”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IMGW wydało pilne ostrzeżenie niemalże dla całego kraju. Polacy muszą uważać na niszczycielski żywioł
  2. Husky zaczepił dziecko łapą po twarzy. Ojciec próbował uspokoić synka, jest nagranie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News