Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Trafił 20 takich samych kuponów. "Totalizator dopłacił"
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 09.03.2024 10:52

Trafił 20 takich samych kuponów. "Totalizator dopłacił"

kupony lotto, multi multi
Fot. East News/Marek Bazak

Gracz z Wągrowca trafił aż 20 takich samych kuponów. W grze Multi Multi Plus zgarnął prawie 4 miliony złotych! Wiele osób zastanawia się, jak do tego doszło. Czy szczęśliwiec miał asa w rękawie? A może po prostu oszukiwał? Przedstawiciel Totalizatora Sportowego nie ma wątpliwości.

Wielka wygrana w Multi Multi

Jeden z graczy popularnej gry Lotto ”Multi Multi Plus” wygrał w ubiegłym miesiącu aż 3,9 mln złotych. Należą mu się oczywiście gratulacje, jednak jego sposób na grę wzbudził wątpliwości. Mieszkaniec Wągrowca miał bowiem aż 20 zwycięskich kuponów.

Warto przypomnieć, że to nie jedyna zaskakująca wygrana w ostatnim czasie. Na początku marca w Mini Lotto jednego dnia padły aż cztery wygrane, z czego dwie w tym samym mieście. Czy taki zbieg okoliczności jest już dostatecznie podejrzany? I czy niesamowity szczęśliwiec z Wągrowca oszukiwał?
 

Jeszcze tylko dzisiaj. Biedronka szaleje, klienci będą zachwyceni

”Takie wygrane się zdarzają”

Totalizator Sportowy rozwiewa wątpliwości. Przedstawiciele Biura Prasowego w rozmowie z o2.pl wyjaśnili, że "są gracze, którzy wybierają swój własny system gry”. 

Takie wygrane się zdarzają - dodano.

Janusz Paśkiewicz, ekspert serwisu multipasko.pl, wyjaśnił również, że większa ilość kuponów nie tylko zwiększa szansę wygranej, ale może posłużyć także do optymalizacji podatkowej.

Przy tak dużej wygranej ta optymalizacja i tak nie wyszła, bo limit nagrody bez podatku to 2280 złotych. Natomiast gracz mógł być przygotowany na niższą wygraną. Ludzie często grają nawet 500 czy 1000 kuponów. System jest skonstruowany tak, że puszczanie wielu kuponów zwiększa możliwe wygrane - tłumaczył ekspert.

On nie miał żadnej pewności. Może to być hazardzista, który wydaje na grę duże pieniądze. Niekiedy jest jednak odwrotnie. Niektórzy gracze grają rzadko, ale za bardzo duże pieniądze. Dopiero to podnosi im adrenalinę. Pamiętajmy, że to tylko zabawa - dodaje.
 

Totalizator Sportowy musiał dopłacić do wygranej

Regulamin Multi Multi zakłada, że wypłata nie może być wyższa niż 10 milionów złotych. Gdyby nie to, organizator gier Lotto mógłby ponieść olbrzymie straty. Już do ostatniej wygranej trzeba było dopłacić, a straty mogły być znacznie wyższe, ponieważ nagrody fundowane są z zewnętrznej puli, nie zaś ze środków uzyskanych ze sprzedaży kuponów, jak w przypadku Lotto.

Totalizator i tak dopłacił do wygranej gracza z Wągrowca. Gdyby nie regulamin, strata mogłaby być dużo wyższa - podkreślił Paśkiewicz.

W grze Multi Multi należy wytypować od jednej do dziesięciu liczb. Im więcej liczb, tym większa wygrana, ale szanse wynoszą zaledwie około 1/230 tysięcy.

źródło: o2.pl