Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Kredyt

Kredyt

pieniądze
23.04.2024 15:20 Wakacje kredytowe 2024. Wiadomo, jakie warunki trzeba spełnić

Polacy będą mogli skorzystać z wakacji kredytowych także w tym roku. Kredytobiorcy będą musieli jednak spełnić szereg odpowiednich warunków. Dla kogo konkretnie będą przeznaczone nowe wakacje kredytowe? Wyjaśniamy. 

pieniądze
18.04.2024 18:01 Senat zdecydował ws. wakacji kredytowych. Znamy szczegóły

Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o wakacjach kredytowych, otwierając drogę do wprowadzenia środków wsparcia dla kredytobiorców w trudnej sytuacji finansowej. Nowe przepisy umożliwią zawieszenie spłaty rat kredytowych dwukrotnie w ciągu roku, a także wprowadzą zmiany w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców (FWK), zwiększając maksymalną pomoc finansową i wydłużając okres jej udzielania.

Donald Tusk
08.04.2024 20:26 Program NaStart z zaskakującym limitem. Znamy szczegóły projektu

Koniec z domysłami. Projekt ustawy o kredycie mieszkaniowym ”#naStart” został już opublikowany przez Rządowe Centrum Legislacji. Wiemy, kto może liczyć na wsparcie finansowe i w jakiej wysokości. Poza kryterium dochodowym trzeba jednak pamiętać o jeszcze jednym limicie.

Bloki, pieniądze
23.03.2024 19:13 Kredyt 0 proc. nie dla wszystkich. Są konkretne warunki

Już od jakiegoś czasu rząd pracuje nad wprowadzeniem nowego programu mieszkaniowego. Przedstawione zostały główne założenia, a także warunki, które trzeba będzie spełnić, by skorzystać ze wsparcia. Dla kogo będzie przeznaczony kredyt 0 procent? 

Poczta Polska
14.03.2024 09:25 Pracownicy Poczty Polskiej stracą pracę? Spółka zapowiada cięcia

O problemach Poczty Polskiej wiadomo już od jakiegoś czasu. Po kilku sygnałach zapowiadających, że spółka stanie na nogi, teraz padła informacja o redukcji etatów o nawet 5 tysięcy. Czy pracownicy Poczty Polskiej stracą pracę?

karta laptop
09.03.2024 20:13 Uwaga na nazwy przelewów. Bank może nawet odmówić kredytu

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym, lepiej nie kpij sobie z przelewów, wysyłanych do przyjaciół czy rodziny. Choć niejednemu z nas zdarzyło się wpisywać w pole do tytułowania żartobliwe zwroty, ich konsekwencje mogą być całkiem poważne. Opowiedział o tym ostatnio popularny na TikToku broker Dariusz Karpowicz, który przestrzegł przed popularną praktyką. Dlaczego? Tylko w ten sposób unikniemy i wstydu, i ewentualnych nieprzyjemności w banku.

Donald Tusk
05.03.2024 17:43 Wiadomo, co dalej z wakacjami kredytowymi. Rząd podjął decyzję

Wiele osób wciąż czeka na kolejne wieści w sprawie projektu ustawy o wydłużeniu wakacji kredytowych do końca 2024 roku. Donald Tusk ma dobre wieści dla kredytobiorców: Podjęliśmy decyzję.

ludzie
19.02.2024 16:38 Ikano Bank wprowadza prosty, skandynawski styl w finansach

Skandynawski styl wyróżnia przytulny minimalizm, prostota, funkcjonalność i naturalność. I choć zazwyczaj mówimy tutaj o aranżacji wnętrz, to cechy tego stylu z powodzeniem można przenieść na pole funkcjonowania w biznesie. Z takim modelem działania możemy spotkać się w Ikano Banku, który swoje korzenie ma właśnie w Szwecji. Został założony w 1995 roku przez twórcę znanej sieci sklepów meblowych IKEA. Od 2010 roku działa także w Polsce, gdzie znany jest ze swojego nowatorskiego podejścia do finansów. Czerpiąc inspirację ze szwedzkich korzeni, silnie koncentruje się na prostocie, przejrzystości i uczciwości wobec klientów.

Michał Wiśniewski
04.02.2024 19:23 Michał Wiśniewski przerwał milczenie ws. wyroku. Chodzi o niespłacony dług

W październiku ubiegłego roku Michał Wiśniewski został uznany przez sąd za winnego ”doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem”. Chodzi o blisko 3 miliony złotych. Po materiale na Kanale Zero, piosenkarz zwrócił się do fanów.

pusty portfel
29.01.2024 16:03 Spory problem tysięcy Polaków, mogą stracić duże pieniądze. To wynik zamieszania wokół rządowego programu

Rządowy projekt ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Polaków. Większym niż banki były w stanie udźwignąć. Połowa osób, których wnioski zostały przyjęte, wciąż nie dostało pieniędzy. Wkrótce mogą stracić swoje pieniądze, a w skrajnych sytuacjach nawet mieszkania.

Pieniądze
10.01.2024 22:46 Nadchodzą ważne zmiany dla posiadaczy kredytów? Chodzi o wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe w nieco odświeżonej formie mają zostać przedłużone również w 2024 roku. Jednak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Rzecznik Finansowy twierdzą, że projekt potrzebuje sporych zmian, zwłaszcza jeśli chodzi o obowiązujące limity. 

Donald Tusk
06.01.2024 19:20 Popularny program mieszkaniowy w nowej odsłonie. Ta grupa skorzysta najbardziej

Ostatnio zapowiedziano zupełnie nowy program mieszkaniowy, który zastąpi “Bezpieczny kredyt 2 procent”. Zasady rozwiązania zaproponowanego rząd Donalda Tuska są jednak nieco inne. Wiemy, która grupa skorzysta najbardziej. 

Podpisywanie dokumentów, pieniądze
04.01.2024 13:31 Ten program zastąpi "Bezpieczny kredyt". Wiemy, kto może liczyć na wsparcie

Program “Bezpieczny kredyt” cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. Jednak jakiś czas temu wyczerpały się środki przeznaczone na ten cel. Teraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii przekazało szczegóły dotyczące rozwiązania, które zastąpi dotychczasowy “Bezpieczny kredyt”. 

Sejm
03.01.2024 22:35 Pieniądze na mieszkania? Będą! Ale mniejsze niż zakładano

Rządowy program Bezpieczny Kredyt 2 procent ma w tym roku ustąpić miejsca nowej inicjatywie. Chociaż nie podano jeszcze zbyt wielu szczegółów, jedno jest już pewne. Budżet będzie mniejszy.

Dokumenty, kalkulator, ręce
03.01.2024 11:29 To koniec popularnego programu dotyczącego kredytów. Rząd wprowadzi nowe rozwiązanie?

Program Bezpieczny Kredyt 2 procent dobiegł końca. Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy w związku z tym rząd zaproponuje jakieś inne rozwiązanie dla tych, którzy będą chcieli dokonać zakupu mieszkania. Jak może wyglądać nowy program?

Pieniądze na stole
02.01.2024 21:12 Koniec popularnego programu rządu PiS. Skończyły się pieniądze

Tuż przed Sylwestrem pojawiły się pierwsze informacje, teraz jest oficjalne potwierdzenie - to koniec rządowego programu. Doniesienia potwierdził Bank Gospodarstwa Krajowego - wnioski nie są już w ogóle przyjmowane.

Pieniądze na stole
29.12.2023 16:14 Koniec pieniędzy z rządowego programu. Resort potwierdza

Ziścił się czarny scenariusz co do jednego z rządowych programów wsparcia. Limit pieniędzy przewidziany przez ustawę na dopłaty został wyczerpany do dna. Ministerstwo Rozwoju i Technologii potwierdza te informacje, jednocześnie zapewniając, że trwają prace nad nowymi formami wsparcia.

kalkulator, długopis
28.12.2023 08:34 Wakacje kredytowe w 2024 roku. Pojawił się projekt Ministerstwa Finansów

W środę 27 grudnia pojawił się projekt Ministerstwa Finansów dotyczący wsparcia dla kredytobiorców w przyszłym roku. Okazuje się, że słynne wakacje kredytowe będą kontynuowane w 2024 r., ale zasady będą nieco inne niż dotychczas. 

Blokowisko
21.12.2023 15:35 Niepokojące wieści płyną z banków. Część z nich musiała wstrzymać przyjmowanie wniosków

Bardzo niepokojące wieści dotyczące programu “Bezpieczny kredyt 2 proc.” docierają z banków. Część z nich zmuszona była wstrzymać przyjmowanie wniosków. Co konkretnie się stało i jakie może to mieć skutki dla kredytobiorców?

Kalkulator, długopis
14.12.2023 22:48 Bezpieczny kredyt 2 proc. do zmiany. Jasna deklaracja nowego ministra

Nowy minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman ostatnio odniósł się do kwestii bezpiecznego kredytu 2 procent. Okazuje się, że rząd już pracuje nad zmianami dotyczącymi tego projektu. 

Adam Glapiński
07.12.2023 09:27 Co dalej z wakacjami kredytowymi? Prezes NBP zabiera głos

Wiele osób zastanawia się, co dalej z wakacjami kredytowymi. Sejm jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie, a ostatnio prezes Narodowego Banku Polskiego wypowiedział się na ten temat. Czy Adam Glapiński jest za przedłużeniem wakacji kredytowych?

Szymon Hołownia
05.12.2023 17:35 Co dalej z wakacjami kredytowymi? Polska 2050 wycofała projekt

Przyszłoroczne wakacje kredytowe cały czas stoją pod znakiem zapytania. Niepewność podsycana jest plotkami rodzącymi się w kuluarach sejmowych. Teraz zaskakującą decyzję w sprawie złożonego projektu ustawy o wakacjach kredytowych podjęła Polska 2050.

blok pieniądze
01.12.2023 13:53 Jest decyzja ws. Bezpiecznego Kredytu 2 proc. W grze ogromne kwoty

Pierwsze mieszkanie to marzenie wielu młodych singli oraz rodzin, ale mało kto może sobie na nie pozwolić. Rozwiązaniem problemów przynajmniej części z nich miał być Bezpieczny Kredyt 2 proc. Ten cieszył się wielkim zainteresowaniem, ale właśnie dlatego obawiano się, że kwota finansowania nie sprosta oczekiwaniom chętnych. W piątek 1 grudnia zapadła ostateczna decyzja w sprawie dalszych losów rządowego programu. Co postanowiono?

kalkulator, długopis
23.11.2023 22:50 Zapadła ważna decyzja TSUE. Chodzi o kredyty Providenta

W czwartek 23 listopada zapadł ważny wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie nadmiernych pozaodsetkowych kosztów kredytu. Chodzi o pożyczki udzielane przez firmę Provident.

Kolejka ludzi (zdjęcie ilustracyjne)
18.11.2023 11:15 Nieoczekiwany efekt nowej funkcji. W urzędach panuje chaos

Od kilku dni Polacy mogą korzystać z nowej, bardzo praktycznej funkcji. Problem w tym, że mało kto przewidział efekt uboczny jej wprowadzenia - mianowicie to, co będzie się działo w urzędach.

kalkulator, długopis
17.11.2023 19:43 Opóźnienia w rządowym programie. Bank zmienia termin przyjmowania wniosków

Już od 1 lipca można składać do banków wnioski w ramach programu Bezpieczny kredyt 2 procent. Santander Bank Polska miał do niego dołączyć w przyszłym tygodniu, ale okazuje się, że tak się nie stanie i termin składania wniosków został przesunięty.

Mateusz Morawiecki, Andrzej Domański
17.11.2023 17:27 Koniec wakacji kredytowych? Niepokojące informacje dla wielu Polaków

Rząd Mateusza Morawieckiego skierował do Sejmu projekt ustawy o przedłużeniu wakacji kredytowych na 2024 rok. Okazuje się jednak, że projekt stoi pod znakiem zapytania, a Koalicja Obywatelska ma swój plan na niższe raty kredytów.

Adam Glapiński
15.11.2023 16:34 Z NBP popłynął jasny sygnał. To ważna informacja dla milionów Polaków

Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że w pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku kredyty i pożyczki pozabankowe miało 14,7 mln Polaków. W tym czasie zadłużenie w bankach wyniosło 709,8 mld zł, z czego aż 70 proc. stanowiły kredyty hipoteczne. To właśnie posiadacze tych kredytów, ze zmiennym oprocentowaniem, jak na szpilkach oczekują każdej kolejnej decyzji Rady Polityki Pieniężnej dot. stóp procentowych. Teraz z Narodowego Banku Polskiego popłynęły kluczowe informacje na temat tego, co czeka kredytobiorców w przyszłości – donosi money.pl.