Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Fiskus

Fiskus

Urząd Skarbowy
11.07.2024 12:36 Skarbówka bierze pod lupę konta Polaków. Wiemy, co sprawdzą urzędnicy

Ministerstwo Finansów nie wycofa się z uprawnień nadanych Urzędowi Skarbowemu przez PiS. To oznacza, że fiskus może sprawdzić informacje bankowe zarówno przedsiębiorców, jak i osób prywatnych, nawet jeśli te nie są podejrzane. Wystarczy, że zażąda od banku dostępu do informacji.  

portfel, pieniądze
04.06.2024 08:32 Fiskus ściga emerytów. Tym osobom skarbówka zmniejszy emeryturę

Abonament RTV to opłata za odbiorniki radiowe i telewizyjne. Choć jest obowiązkowa, to wiele osób jej unika. W takim przypadku Poczta Polska wysyła wezwanie, a jeśli to nie poskutkuje, to sprawą zajmuje się skarbówka i może nawet zmniejszyć emeryturę. Przedstawiamy szczegóły.

mężczyzna, drzwi
23.05.2024 21:42 Skarbówka masowo kontroluje Polaków. Mogą posypać się wysokie kary

W całej Polsce trwają kontrole Polaków. Pracownicy skarbówki odwiedzają właścicieli mieszkań i sprawdzają jedną rzecz. Jeżeli wyjdą na jaw nieprawidłowości, to mieszkańcy zapłacą potężne kary finansowe. Przedstawiamy szczegóły.

pilot
19.05.2024 13:17 Nie zapłaciłeś abonamentu RTV? Po 25 maja grozi ci surowa kara

Obowiązek uiszczenia należności za abonament radiowo-telewizyjny należy uregulować do 25. dnia miesiąca. Ci, którzy decydują się nie płacić, muszą liczyć się z tym, że środki na ich kontach mogą zostać zajęte. Zaległości, jakie w każdym kwartale ściąga od zalegających z opłatami Urząd Skarbowy sięgają milionów złotych. 

telewizor
17.05.2024 17:13 Sypią się kary za zaległy abonament RTV. Problem dotyczy tysięcy Polaków

Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla wszystkich osób posiadających radia i telewizory. Wielu Polaków unika tego obowiązku i nie płaci za swoje urządzenia. Okazuje się, że problem ten dotyczy tysięcy osób. Łączna wartość kar za niepłacenie abonamentu RTV jest milionowa.

deklaracje podatkowe
01.05.2024 09:57 Nie zdążyłeś rozliczyć się ze skarbówką? W ten sposób możesz uniknąć kary

Rozliczenie się ze skarbówką to obowiązek każdego podatnika. Zeznania podatkowe za 2023 rok można było składać do 30 kwietnia. Jeżeli ktoś przegapił ten termin i nie zapłacił podatku, czeka go surowa kara. Jak się jednak okazuje, jest sposób na to, by uniknąć konsekwencji. Przedstawiamy szczegóły. 

dokumenty, długopis
30.04.2024 12:05 Kończy się czas na rozliczenie PIT. Popełnisz prosty błąd i słono zapłacisz

Polacy mają już coraz mniej czasu na rozliczenie się ze skarbówką za ubiegły rok. Ostateczny termin na złożenie zeznania upływa 30 kwietnia. Niektórzy podatnicy już otrzymali wezwania od fiskusa dotyczące błędów w deklaracjach. Jeżeli nie zdąża ich poprawić, to czeka ich surowa kara. 

telefon, mężczyzna
26.04.2024 16:03 Do tych osób zadzwoni skarbówka. Chodzi o rozliczenie PIT

Polakom zostały ostatnie dni na złożenie deklaracji podatkowej i rozliczenie się z fiskusem za ubiegły rok. Okazuje się, że część podatników może spodziewać się telefonu od skarbówki. Wiadomo, w jakiej sprawie i do kogo zadzwonią urzędnicy.

deklaracja podatkowa, pieniądze, kalkulator
18.04.2024 09:39 Kończy się czas na skorzystanie z tej ulgi. Można odliczyć 53 tys. zł

Od 15 lutego Polacy rozliczają się ze skarbówką za ubiegły rok. Podczas składania deklaracji podatkowej mogą skorzystać między innymi z ulgi termomodernizacyjnej, dzięki której odliczą pokaźną sumę. Należy się jednak pospieszyć, bo wielkimi krokami zbliża się ostateczny termin na złożenie zeznania. 

telefon, deklaracje podatkowe
17.04.2024 09:09 Polacy muszą rozliczyć się z fiskusem. Wkrótce mija kluczowy termin

Wielkimi krokami zbliża się koniec kluczowego terminu dla Polaków. Chodzi o rozliczenie się ze skarbówką za ubiegły rok. Podatnicy, którzy jeszcze nie złożyli swojej deklaracji, powinni się pospieszyć. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie zeznania rozliczą się automatycznie. Przekroczenie terminu będzie wiązało się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Pieniądze, ręce
18.03.2024 12:58 Podatek od pożyczek w rodzinie? Wszyscy Polacy powinni to wiedzieć

Pożyczanie pieniędzy od rodziny nie jest niczym nadzwyczajnym. To dość powszechne zjawisko, więc zdecydowana większość osób w ogóle nie zastanawia się nad tym, że w niektórych przypadkach może się nami zainteresować urząd skarbowy. W jakiej sytuacji trzeba zapłacić podatek od pożyczki od rodziny? Przedstawiamy szczegóły.

Zeznania podatkowe, pieniądze, kalkulator
11.03.2024 12:30 Nie każdy dostanie zwrot podatku. Niektórzy będą musieli dopłacić

Jakiś czas temu rozpoczął się okres składania deklaracji podatkowych w celu rozliczenia się ze skarbówką za ubiegły rok. Wszyscy podatnicy mają nadzieję na pokaźne zwroty podatku, ale niestety jest spora grupa osób, która będzie musiała dodatkowo zapłacić fiskusowi. Kogo będzie dotyczyła dopłata? Przedstawiamy szczegóły.

Rozliczenie PIT
04.03.2024 10:50 Urzędy skarbowe zaskakują. Chodzi o zwrot podatku

Od jakiegoś czasu Polacy mogą składać deklaracje podatkowe PIT, w celu rozliczenia się ze skarbówką za ubiegły rok. Jak się okazuje, sporą część podatników czeka niemałe zaskoczenie. Niektórzy mogą spodziewać się całkiem pokaźnych zwrotów. 

Telewizor, pilot
01.03.2024 08:26 Nie płacisz abonamentu RTV? Skarbówka sama ściągnie zaległą opłatę

Abonament RTV powinni płacić wszyscy posiadacze odbiorników radiowych i telewizyjnych. Poczta Polska przeprowadza liczne kontrole na terenie całego kraju i sprawdza, czy Polacy regulują opłatę abonamentową. Jeśli ktoś ma zadłużenie z tego tytułu, to sprawą zajmuje się skarbówka, a konsekwencje są dotkliwe. 

Rozliczenie PIT
23.02.2024 13:24 Skarbówka może zwrócić nawet 3 tys. zł. Wiadomo, kto skorzysta

Spora część osób może skorzystać z ulgi, która zapewni im rekordowo wysoki zwrot podatku od urzędu skarbowego. Jest to związane z wpłatami na Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. Przedstawiamy szczegóły.

Rozliczenie PIT
23.02.2024 11:06 Zmiany w ulgach podatkowych. Polacy skorzystają jeszcze bardziej

Jakiś czas temu rozpoczął się okres rozliczania z fiskusem za ubiegły rok. Polacy mogą korzystać z rozmaitych ulg podatkowych, a w tegorocznym zeznaniu PIT są pewne nowości dla sporej grupy podatników. Dzięki nim mogą zyskać jeszcze więcej. Przedstawiamy szczegóły.

List polecony
21.02.2024 21:45 Dostałeś taki list ze skarbówki? Uważaj, obserwują cię

Wyjmując przesyłki ze skrzynki pocztowej, możemy natknąć się na niespodziewany list ze skarbówki. Jego treść wielu wprowadzi w osłupienie. Co więcej, okazuje się, że skarbówka odbiorców takich listów uważnie obserwuje.

Rozliczenie PIT
20.02.2024 09:35 Mało kto wie o tej uldze podatkowej. Można odliczyć pokaźną sumę

Kilka dni temu ruszyło rozliczanie podatku PIT. Polacy mogą skorzystać z różnych ulg podatkowych, takich jak chociażby ulga na dziecko czy internet. Jest ich dużo więcej, ale okazuje się, że o niektórych podatnicy nie mają pojęcia. Przykładem tego jest korzystna ulga przeznaczona dla członków związków zawodowych. Przedstawiamy szczegóły. 

Rozliczenie podatku
19.02.2024 19:22 Zwrot podatku rzędu 14 tysięcy złotych? To nie jest żart

W trwającym od kilku dni sezonie rozliczeń podatkowych, wielu Polaków poszukuje metod na uzyskanie jak największej kwoty zwrotu podatku. Okazuje się, że przy zastosowaniu konkretnych ulg i spełnieniu odpowiednich warunków, można uzyskać nawet 14 tysięcy złotych od skarbówki.

Rozliczenie podatku
17.02.2024 11:17 Ulga przysługuje prawie wszystkim. Nawet 1,5 tys. zł podatku mniej

Podczas rozliczania się z fiskusem, polskie przepisy umożliwiają zastosowanie wielu ulg podatkowych. Jedna z nich, przysługująca praktycznie każdemu Polakowi, pozwala na odliczenie w jednym z przypadków niebagatelnej kwoty aż 1520 złotych. Co więcej, można ją zastosować więcej, niż jeden raz.

Urząd skarbowy
10.02.2024 13:26 Polaków czeka niespodzianka ze skarbówki. Jest pewien warunek

Tegoroczne rozliczenie podatku może wprawić wielu Polaków w niemałe zdumienie. Spora liczba podatników może bowiem liczyć na pieniądze ze skarbówki. Co najistotniejsze, stanie się tak bez zastosowania jakiejkolwiek ulgi.

Podatki
10.02.2024 08:56 Skarbówka skontroluje Polaków. Nowe prawo już niebawem

Wchodzące w życie przepisy unijne narobią sporo kłopotów tym, którzy handlują na portalach internetowych. Najnowsza dyrektywa unijna zezwala fiskusowi nie tylko na prześwietlanie platform do handlu, ale również nakłada na sprzedawców oraz same portale sporo obowiązków.

Pieniądze w kopercie
08.02.2024 15:24 Dostałeś darowiznę? Skarbówka może zażądać od ciebie wyjaśnień

Każdy, kto otrzyma darowiznę powinien mieć się na baczności. Okazuje się bowiem, że skarbówka może zainteresować się wszystkimi prezentami. Niezwykle istotne więc jest to, żeby skrupulatnie zapoznać się ze wszystkimi aktualnymi regulacjami w tej kwestii. Przedstawiamy szczegóły. 

Ulga mieszkaniowa
03.02.2024 20:43 Wyjątkowa ulga w podatku PIT, mało kto o niej wie. Można odliczyć sporo sprzętów

Jednym ze sposobów na obniżenie podatku za 2023 rok jest zastosowanie ulgi mieszkaniowej. Co ciekawe, mało kto wie o tym, że za jej pomocą można pomniejszyć kwotę daniny, jeżeli kupiło się konkretny sprzęt do domu.

Pieniądze na stole
28.01.2024 20:09 Należy ci się zwrot podatku? Wiemy, kto dostanie pieniądze w pierwszej kolejności

Na dwa tygodnie przed startem rozliczeń z fiskusem, wiele osób przeprowadza symulacje zeznań podatkowych. Nietrudno się domyślić, że w takich wyliczeniach chodzi o zwrot podatku. Ile jednak trzeba czekać na to, aż skarbówka przekaże nam tak długo oczekiwanie pieniądze?

Pieniądze na kalendarzu
28.01.2024 17:12 Mało kto wie o tej uldze, a wielu może skorzystać. Jakie warunki trzeba spełnić?

Jedna z dostępnych dla Polaków ulg podatkowych jest niezwykle przydatna dla osób niepełnosprawnych. Za jej pomocą można zaoszczędzić sporo pieniędzy podczas rozliczania się z fiskusem. Jakie warunki trzeba spełnić i na jakie odliczenia można liczyć?

Rodzina z dzieckiem
26.01.2024 19:11 Skarbówka masowo kontroluje rodziców. Można stracić prawo do ulgi

Coraz częściej Polacy zastanawiają się, jaka jest definicja samotnego rodzica. Takie pytania kierowane są do prawników przez Krajową Administrację Skarbową. Wszystko to dlatego, że rodzic uznany za “niewystarczająco samotnego” może stracić ulgi podatkowe.

Pieniądze na stole
26.01.2024 11:29 Fiskus nadużywa systemu? Przedsiębiorcy krytykują blokadę kont

Rośnie liczba głosów zwracających uwagę na możliwe nadużywanie systemu walki z wyłudzeniami przez skarbówkę. Nakładane za jego pomocą blokady kont bankowych są bardzo niebezpieczne dla przedsiębiorstw. W zdecydowanej większości przypadków oznaczają one nic innego, jak upadłość firmy.