Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Fiskus

Fiskus

Rozliczenie PIT
23.02.2024 13:24 Skarbówka może zwrócić nawet 3 tys. zł. Wiadomo, kto skorzysta

Spora część osób może skorzystać z ulgi, która zapewni im rekordowo wysoki zwrot podatku od urzędu skarbowego. Jest to związane z wpłatami na Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. Przedstawiamy szczegóły.

Rozliczenie PIT
23.02.2024 11:06 Zmiany w ulgach podatkowych. Polacy skorzystają jeszcze bardziej

Jakiś czas temu rozpoczął się okres rozliczania z fiskusem za ubiegły rok. Polacy mogą korzystać z rozmaitych ulg podatkowych, a w tegorocznym zeznaniu PIT są pewne nowości dla sporej grupy podatników. Dzięki nim mogą zyskać jeszcze więcej. Przedstawiamy szczegóły.

List polecony
21.02.2024 21:45 Dostałeś taki list ze skarbówki? Uważaj, obserwują cię

Wyjmując przesyłki ze skrzynki pocztowej, możemy natknąć się na niespodziewany list ze skarbówki. Jego treść wielu wprowadzi w osłupienie. Co więcej, okazuje się, że skarbówka odbiorców takich listów uważnie obserwuje.

Rozliczenie PIT
20.02.2024 09:35 Mało kto wie o tej uldze podatkowej. Można odliczyć pokaźną sumę

Kilka dni temu ruszyło rozliczanie podatku PIT. Polacy mogą skorzystać z różnych ulg podatkowych, takich jak chociażby ulga na dziecko czy internet. Jest ich dużo więcej, ale okazuje się, że o niektórych podatnicy nie mają pojęcia. Przykładem tego jest korzystna ulga przeznaczona dla członków związków zawodowych. Przedstawiamy szczegóły. 

Rozliczenie podatku
19.02.2024 19:22 Zwrot podatku rzędu 14 tysięcy złotych? To nie jest żart

W trwającym od kilku dni sezonie rozliczeń podatkowych, wielu Polaków poszukuje metod na uzyskanie jak największej kwoty zwrotu podatku. Okazuje się, że przy zastosowaniu konkretnych ulg i spełnieniu odpowiednich warunków, można uzyskać nawet 14 tysięcy złotych od skarbówki.

Rozliczenie podatku
17.02.2024 11:17 Ulga przysługuje prawie wszystkim. Nawet 1,5 tys. zł podatku mniej

Podczas rozliczania się z fiskusem, polskie przepisy umożliwiają zastosowanie wielu ulg podatkowych. Jedna z nich, przysługująca praktycznie każdemu Polakowi, pozwala na odliczenie w jednym z przypadków niebagatelnej kwoty aż 1520 złotych. Co więcej, można ją zastosować więcej, niż jeden raz.

Urząd skarbowy
10.02.2024 13:26 Polaków czeka niespodzianka ze skarbówki. Jest pewien warunek

Tegoroczne rozliczenie podatku może wprawić wielu Polaków w niemałe zdumienie. Spora liczba podatników może bowiem liczyć na pieniądze ze skarbówki. Co najistotniejsze, stanie się tak bez zastosowania jakiejkolwiek ulgi.

Podatki
10.02.2024 08:56 Skarbówka skontroluje Polaków. Nowe prawo już niebawem

Wchodzące w życie przepisy unijne narobią sporo kłopotów tym, którzy handlują na portalach internetowych. Najnowsza dyrektywa unijna zezwala fiskusowi nie tylko na prześwietlanie platform do handlu, ale również nakłada na sprzedawców oraz same portale sporo obowiązków.

Pieniądze w kopercie
08.02.2024 15:24 Dostałeś darowiznę? Skarbówka może zażądać od ciebie wyjaśnień

Każdy, kto otrzyma darowiznę powinien mieć się na baczności. Okazuje się bowiem, że skarbówka może zainteresować się wszystkimi prezentami. Niezwykle istotne więc jest to, żeby skrupulatnie zapoznać się ze wszystkimi aktualnymi regulacjami w tej kwestii. Przedstawiamy szczegóły. 

Ulga mieszkaniowa
03.02.2024 20:43 Wyjątkowa ulga w podatku PIT, mało kto o niej wie. Można odliczyć sporo sprzętów

Jednym ze sposobów na obniżenie podatku za 2023 rok jest zastosowanie ulgi mieszkaniowej. Co ciekawe, mało kto wie o tym, że za jej pomocą można pomniejszyć kwotę daniny, jeżeli kupiło się konkretny sprzęt do domu.

Pieniądze na stole
28.01.2024 20:09 Należy ci się zwrot podatku? Wiemy, kto dostanie pieniądze w pierwszej kolejności

Na dwa tygodnie przed startem rozliczeń z fiskusem, wiele osób przeprowadza symulacje zeznań podatkowych. Nietrudno się domyślić, że w takich wyliczeniach chodzi o zwrot podatku. Ile jednak trzeba czekać na to, aż skarbówka przekaże nam tak długo oczekiwanie pieniądze?

Pieniądze na kalendarzu
28.01.2024 17:12 Mało kto wie o tej uldze, a wielu może skorzystać. Jakie warunki trzeba spełnić?

Jedna z dostępnych dla Polaków ulg podatkowych jest niezwykle przydatna dla osób niepełnosprawnych. Za jej pomocą można zaoszczędzić sporo pieniędzy podczas rozliczania się z fiskusem. Jakie warunki trzeba spełnić i na jakie odliczenia można liczyć?

Rodzina z dzieckiem
26.01.2024 19:11 Skarbówka masowo kontroluje rodziców. Można stracić prawo do ulgi

Coraz częściej Polacy zastanawiają się, jaka jest definicja samotnego rodzica. Takie pytania kierowane są do prawników przez Krajową Administrację Skarbową. Wszystko to dlatego, że rodzic uznany za “niewystarczająco samotnego” może stracić ulgi podatkowe.

Pieniądze na stole
26.01.2024 11:29 Fiskus nadużywa systemu? Przedsiębiorcy krytykują blokadę kont

Rośnie liczba głosów zwracających uwagę na możliwe nadużywanie systemu walki z wyłudzeniami przez skarbówkę. Nakładane za jego pomocą blokady kont bankowych są bardzo niebezpieczne dla przedsiębiorstw. W zdecydowanej większości przypadków oznaczają one nic innego, jak upadłość firmy.

Pieniądze na stole
13.01.2024 22:30 Skarbówka będzie kontrolować Polaków. Pod lupę pójdą transakcje w internecie

Wejście w życie kolejnej unijnej dyrektywy oznacza spore zmiany dla sprzedawców w internecie. Urzędy skarbowe zyskują dodatkowe narzędzie do monitorowania transakcji w internecie. Chodzi tu nie tylko o sprzedaż, ale również o same wynagrodzenia.

Nowy obowiązek dla przedsiębiorców
07.01.2024 14:36 Nowy podatek obowiązuje, skarbówka tylko na to czekała. Kontrola może skończyć się dotkliwą karą

Najnowsza unijna dyrektywa spowoduje spore problemy dla przedsiębiorców. Nie chodzi tu jednak o nowy podatek. Fiskus wraz z nowym rokiem zyskał zupełnie nowe narzędzia do weryfikacji tego, czy firmy nie uchylają się od obowiązku opłacania podatków.

Pieniądze na kalendarzu
25.11.2023 08:40 Seniorzy mogą się cieszyć. Dostaną dodatkowo nawet ok. 400 zł, jest jeden warunek

Seniorzy już za kilka miesięcy będą mogli się nieźle cieszyć - trafią do nich dodatkowe pieniądze. Co ważne, kwot nie wypłaci Zakład Ubezpieczeń Społecznych - mimo, że są one powiązane z emeryturami.

kalendarz-długopis-terminy-telefon
23.11.2023 10:48 Zbliża się graniczna data dla wielu Polaków. Urzędnicy czekają na wpłaty i dokumenty

Końcówka roku to dla wielu intensywny czas, nie tylko w pracy – rozliczenia, analizy i cele na kolejny rok, ale i w życiu prywatnym – przedświąteczne przygotowania, uporządkowywanie bieżących spraw i snucie planów na przyszłość. W gąszczu różnych obowiązków można się łatwo pogubić, dlatego “Fakt” przypomina, że już za kilka dni mija termin złożenia konkretnych deklaracji podatkowych w Urzędzie Skarbowym. Co więcej, urzędnicy czekają też na wpłatę kilku podatków.

Banknoty w portfelu
28.10.2023 21:49 Dostałeś darowiznę? Pamiętaj o jednej rzeczy, inaczej zapłacisz potężną karę

Otrzymując pieniądze od krewnego lub znajomego, bardzo często dana osoba nie zdaje sobie sprawy, że w istocie otrzymuje darowiznę. Nie trzeba co prawda zgłaszać pewnych kwot, jednakże w niektórych przypadkach urząd skarbowy może nałożyć karę, jeżeli zostaną przekroczone terminy przewidziane przez prawo.

dokumenty-przedsiebiorca
01.08.2023 11:41 Wiele osób czeka nowy obowiązek. Nadchodzi rewolucja w rozliczaniu się z fiskusem

W ubiegły piątek Sejm odrzucił uchwałę Senatu, który był za odrzuceniem ustawy wprowadzającej Krajowy System e-Faktur – w skrócie KSeF. W rezultacie korzystanie z KSeF stanie się obowiązkowe dla wielu osób już za niecały rok. Dziennik Gazeta Prawna (DGP) pisze wprost – rewolucja w rozliczaniu się z fiskusem jest przesądzona.

Pukanie do drzwi, kontrola
23.06.2023 16:33 Skarbówka znowu kontroluje. Sprawdzą wszystkich, także Ciebie

Sezon rozliczeń podatkowych skończył się miesiąc temu. Nie oznacza to jednak, że skarbówka zakończyła swoją pracę - rozpoczynają się bowiem kontrole podatników.

pieniądze-gotówka
14.06.2023 08:15 Od 1 lipca więcej osób nie zapłaci konkretnego podatku. Nadchodzą spore zmiany w przepisach

Już za kilka tygodni czekają nas duże zmiany w prawie spadkowym i darowiznach. W wyniku nowelizacji ustawy VAT wzrosną kwoty wolne od podatku od darowizn. W praktyce oznacza to, że w portfelach Polaków zostanie więcej pieniędzy – informuje wyborcza.biz.

Wypłata pieniędzy z bankomatu
20.05.2023 22:09 Urzędy skarbowe zajmują konta bankowe. Nawet jeżeli właściciel nie jest podejrzany

Skarbówka w zeszłym roku zajęła ponad 3,1 mln kont bankowych. Eksperci mówią o “ponurym rekordzie” i radzą odkładać część pieniędzy poza rachunkiem bankowym.

Pieniądze i kalendarz
25.04.2023 14:36 Ostatni dzwonek na złożenie PIT. Nie zdążysz i pieniądze z ulg przepadną

Na rozliczenie się z fiskusem zostało już tylko kilka dni. W tym roku termin został wydłużony do 2 maja ze względu na dni tygodnia, jednak nie powinno to skłaniać podatników do odkładania deklaracji na ostatnią chwilę.

pieniądze
20.04.2023 22:07 Skarbówka zwraca setki tysięcy złotych. Rekordowe kwoty

Na rozliczenie podatku zostało tylko kilkadziesiąt dni. Wiadomo już jednak, że będzie to rekordowy rok pod względem kwot zwróconych podatnikom przez fiskusa.

podatek
20.04.2023 20:31 Termin złożenia PIT szybko dobiega końca. Uważaj, bo fiskus upomni się o swoje

Na rozliczenie deklaracji podatkowej zostały już tylko dwa tygodnie. W niektórych przypadkach fiskus rozliczy podatnika samodzielnie. Nie oznacza to jednak, że można temu sposobowi bezgranicznie zaufać.

parking
20.04.2023 19:48 Urząd Skarbowy skonfiskował wiele samochodów. Można je wylicytować w bardzo okazyjnych cenach

Wraz z nadejściem wiosny wielkie wyprzedaże ogłosiła skarbówka. W kilku punktach w kraju można zakupić na licytacjach m.in. luksusowe auta.

Pieniądze
28.03.2023 14:28 Przedsiębiorcy z olbrzymią szansą odzyskania pieniędzy od fiskusa. Arcyważna uchwała NSA

Część przedsiębiorców ma szansę odzyskać pieniądze, które zapłacili fiskusowi. Tak stanowi najnowsza uchwała Naczelnego Sądu Administracyjnego, czytamy na stronie pulsbiznesu.pl.