Niestety, wkrótce będziemy świadkami zmian w systemie bankowym, z których klienci z pewnością nie będą zadowoleni. Banków planują podwyższenie opłat za wypłacenie pieniędzy, a wysokość tych opłat może sięgnąć nawet 10 złotych.
Wielu internautów informowało media, że w poniedziałek nie mogli wykonywać przelewów internetowych. Wystąpiły również problemy z transakcjami z użyciem systemu Blik. Nest Bank potwierdził w wieczornym komunikacie, że tego rodzaju problemy faktycznie występowały.
Podczas majówki nie upadł żaden amerykański bank. O ile jest to dobra wiadomość, tak nie oznacza to, że banki które miały upaść już to zrobiły i problemy zażegnano. Wszystko teraz jest w rękach Rezerwy Federalnej.
W czwartek 4 maja Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) wydała ostrzeżenie przed cyberprzestępcami, którzy wykorzystują wizerunek Banku Pekao i wysyłają do jego klientów fałszywe e-maile ze szkodliwym oprogramowaniem. Uruchomienie rzekomego załącznika skutkuje zainfekowaniem komputera.
Bankowy Fundusz Gwarancyjny 28 kwietnia złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości Getin Noble Banku – informuje w komunikacie BFG.
Nadchodzą zmiany w systemie bankowym i niestety nie mamy dobrych wiadomości. Opłaty za wypłacenie pieniędzy wzrosną w wielu bankach. O Ile? Do nawet 10 zł.
First Republic Bank w tarapatach. - Po zamknięciu kilku banków w marcu doświadczyliśmy bezprecedensowego odpływu depozytów – mówi Neal Holland, dyrektor finansowy banku.
Podwyżki cen usług stały się częstym widokiem na rynku w ostatnim czasie. Do tego grona dołączył Santander Bank Polska, który poinformował swoich klientów, że cennik ulegnie zmianie.
Santander Bank Polska poinformował klientów o nowym cenniku, który zacznie obowiązywać od 1 lipca br. Zmianie ulegnie nie tylko flagowy rachunek, czyli Konto Jakie Chcę. Do oferty wprowadzony zostanie rachunek Max, a opłaty w ramach pakietu Select ulegną podwyższeniu – informuje serwis bankier.pl.
Klienci różnych banków mogą się dziś nieprzyjemnie zdziwić, chcąc dokonać płatności z wykorzystaniem popularnego kodu BLIK. W internecie pojawił się wysyp komentarzy na temat braku możliwości przeprowadzenia transakcji. O 10:47 spółka Polski Standard Płatności (operator BLIKA) potwierdziła na Twitterze czasowe problemy z funkcjonowaniem usługi i zapewniła o prowadzeniu prac w kierunku przywrócenia jej poprawnego działania. Aktualizacja o 12:44 – BLIK działa już bez zakłóceń. Firma przeprosiła za wszystkie utrudnienia.
W ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwą plagą oszustw. 38-latka padła ofiarą oszustwa „na pracownika banku”, przez co straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych, czytamy na stronie tvn24.pl.
Sieć Euronet – właściciel największej niezależnej sieci bankomatów i wpłatomatów w Polsce – zmienia logo i swoją koncepcję wizualną. Stopniowo z 7 tys. maszyn znikną charakterystyczne żółto-niebieskie barwy. Kolor niebieski będzie znacznie jaśniejszy i zestawiony z zielenią.
W ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwą plagą oszustw. Kilka dni temu 40-latka z Prabut padła ofiarą oszustwa „na pracownika banku”, przez co straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych, informuje pomorska policja.
Raiffeisen Bank International dokonał bezprawnie jednostronnej zmiany umowy o kredyt hipoteczny w zakresie nowych numerów kont do spłaty i obsługi kredytów. Prezes UOKiK nałożył na bank karę w wysokości ponad 3,1 mln zł.
Jak wynika z doniesień ukraińskiej wersji “Forbes”, Grupa Polsat Plus, której szefem jest Zygmunt Solorz, wyraziła zainteresowanie zakupem ukraińskiego Sense Banku. Obecnie bank kontrolują rosyjscy oligarchowie.
Początkowo, problemy finansowe amerykańskich banków wpłynęły na szwajcarski Credit Suisse. Teraz inwestorzy są coraz bardziej zaniepokojeni sytuacją niemieckiego Deutsche Banku. Czy spodziewane zamieszanie na rynku finansowym może odbić się na polskich instytucjach finansowych?
Po zamieszaniu z bankami, które zaczęło się w USA, następnie dotknęło Szwajcarię i dotarło już do Niemiec (kłopoty Deutsche Banku) warto zastanowić się, jak bezpieczne są polskie banki. Problemy zaglądają już w oczy naszemu najbliższemu sąsiadowi.
Prawdopodobieństwo upadku jednego z największych europejskich banków – Deutsche Banku – rośnie. Kryzys bankowy zagląda już w oczy najbliższego sąsiada Polski.
Obawy o kryzys bankowy w Europie nie ustają. Upadek Silicon Valley Bank i akcja ratunkowa Credit Suisse w zeszły weekend wstrząsnęły rynkiem finansów. Okazuje się, że to nie koniec zamieszania w sektorze bankowym, bo teraz problemy ma niemiecka instytucja, czytamy na stronie biznes.interia.pl.
Po ogłoszeniu decyzji o przejęciu Credit Suisse przez Union Bank Suisse okazuje się, że będzie to kosztowało znacznie więcej, niż pierwotnie zakładano. Nie chodzi tu jedynie o koszty finansowe, ale również biznesowe oraz wizerunkowe.
- Do 30 kwietnia 2023 r. zamkniemy Konta firmowe Inteligo – informuje PKO Bank Polski w komunikacie dla klientów i prasy zamieszczonym na stronie internetowej banku.
Problemy z płynnością First Republic Bank pojawiły się po upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank. Pomimo posiadania znacznych depozytów i zamożnych klientów FRB stał się najgorzej radzącym sobie bankiem na Wall Street.
Domino upadających banków zdaje się nie hamować. Kolejny amerykański bank – First Republic Bank – jest w tarapatach. Akcje banku w poniedziałek spadły o astronomiczne 47%.
W ciągu ostatnich kilku tygodni w Stanach Zjednoczonych doszło do zamknięcia kilku banków. Rodzi to niepokoje dotyczące tego, czy podobny scenariusz czeka również Polskę. Rzecznik rządu Piotr Müller uspokaja, że takie wydarzenia jak na Zachodzie nam nie grożą.
W Stanach Zjednoczonych upadł kolejny bank - tym razem bankructwo ogłosił Signature Bank. Na koniec 2022 roku posiadał on depozyty w wysokości około 89 mld dol. Ogłoszenie bankructwa miało miejsce dwa dni po zamknięciu Silicon Valley Bank.
Sytuacja w sektorze bankowym jest bardzo niepokojąca. W ostatnim czasie upadł amerykański Silicon Valley Bank, a teraz bardzo głośno jest o przejęciu szwajcarskiego Credit Suisse przez bank UBS. Przedstawiciele przejmowanego banku skontaktowali się już z pracownikami, czytamy na stronie bankier.pl.
Klienci banku Santander mogą napotkać utrudnienia podczas logowania się na swoje konto poprzez profil zaufany. Ukazuje się wówczas komunikat o czasowej niedostępności serwisu.
Banki nieustannie pracują nad usprawnianiem swoich systemów, co dla klientów oznacza częste utrudnienia. W ten weekend kilka większych banków przeprowadza prace serwisowe. Niektóre z nich zapowiadają przerwy w dostępie do usług, które uniemożliwią korzystanie z bankowości internetowej, mobilnej czy płatności Blikiem, czytamy na stronie biznes.interia.pl.