Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Jest ostrzeżenie dla klientów ING Banku Śląskiego. Mogą mieć problemy
Paula Drechsler
Paula Drechsler 30.06.2023 14:51

Jest ostrzeżenie dla klientów ING Banku Śląskiego. Mogą mieć problemy

ing
domena publiczna

ING Bank Śląski wydał ostrzeżenie dla swoich klientów. Pojawiły się aż dwie informacje o nadchodzących problemach dla osób korzystających z usług banku o nadchodzących problemach. Lista niedogodności jest długa.

Problemy dla klientów ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski ostrzega klientów przed nadchodzącymi utrudnieniami. Użytkownicy korzystający z usług banku mogą spodziewać się wielu problemów. Szykuje się przerwa w dostępności do bardzo wielu funkcji. Szereg czynności serwisowych i prac związanych z ulepszeniem systemów wpłynie na możliwość korzystania z mnóstwa opcji, w tym z tych związanych z wpłatami, kartami kredytowymi i bankowością internetową.

Prace przewidziane są na 1,2 i 3 lipca. Bank przeprasza za utrudnienia i wymienia, co dokładnie będzie niedostępne dla klientów. Lista jest dość długa.

Ważne zmiany dla kierowców. Wchodzą w życie już od lipca

Co będzie niedostępne w ING?

ING Bank Śląski informuje, że w nocy z 1 na 2 lipca, czyli w najbliższy weekend, prowadzone będą prace związane z ulepszeniem systemu kartowego. W tym czasie niedostępne będzie składanie wniosków w Moim ING i przez stronę internetową banku, a także korzystanie z kart w systemie ING Business.

Poza tym bank wymienia szereg innych możliwych problemów. Utrudnienia mogą pojawić się w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, nadawaniu numeru PIN, zamawianiu kart płatniczych, zmienianiu limitów dla kart. Nie będzie można też w tym czasie przypisać karty do telefonu w Moim ING, ani dodać kart do portfeli mobilnych (Apple, Garmin, Google) oraz korzystać z nich. Ponadto niedogodności czekać będą osoby, które zdecydują się, by akurat wtedy włączyć lub skorzystać z usług Visa mobile. Nie da się też wykonywać działań na koncie karty kredytowej, nie będzie podglądu konta ING w aplikacjach innych banków, niedostępne będzie wykonywanie transakcji w Systemie Wypłat Elektronicznych (SWE) dla klientów ING Business Online.

Dodatkowo z 2 na 3 lipca planowane są prace serwisowe, które utrudnią realizację transakcji w urządzeniach sieci ING/Planet Cash. Dotyczy to zarówno bankomatów, jak i wpłatomatów.

Jak się przygotować? Co ze spłatami karty kredytowej?

Jak się przygotować do tych niedogodności? Przede wszystkim należy wstrzymać się z większością działań do czasu zakończenia prac serwisowych. W przypadku planowanych płatności trzeba użyć BLIKa. Zastrzeganie karty będzie natomiast dostępne poprzez infolinię.

Co ze spłatami i księgowaniem? Jak informuje bank, spłata karty kredytowej oraz oczekujący z tego źródła przelewy zaksięgowane będą przed rozpoczęciem prac, a więc w sobotę do godziny 18:00.

Wszystkie prace mają potrwać w godzinach nocnych. Ulepszanie systemu kartowego będzie miało miejsce od 22:00 w sobotę 1 lipca do 9:00 w niedzielę 2 lipca. Utrudnienia z bankomatami i wpłatomatami będą miały miejsce dodatkowo w nocy z 2 na 3 lipca, w godzinach 00:00 - 1:00.