Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Polski bank zmienia cennik. Opłaty idą do góry
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 04.06.2023 18:16

Polski bank zmienia cennik. Opłaty idą do góry

PKO BP sąd okręgowy
Domena publiczna

Zapowiadane od kilku miesięcy zmiany stały się faktem. Bank PKO BP wprowadził w życie zupełnie nowy cennik - kilka opłat niestety poszło w górę.

Zmiany w cenniku PKO BP

O sprawie poinformował “Fakt”. Zmiany związane z cennikiem były zapowiadane przez PKO Bank Polski już kilka miesięcy temu, i właśnie teraz zostały wprowadzone w życie.

Największą zmianą, paradoksalnie, jest uproszczenie struktury dostępnych kont w ofercie. Zamiast m.in. Konta Rodzica, Konta Pogodnego czy Konta Codziennego Adm. jest teraz jedno Konto za Zero.

Koszty uległy zmianie

Jak wynika z informacji “Faktu”, zgodnie z nazwą nie zmienił się brak opłaty za korzystanie z Konta za Zero. Jednakże karta już jest objęta opłatą - wynosi ona 10 zł, jeżeli nie wykona się 5 transakcji kartą lub Blikiem. 

Ci klienci, którzy będą chcieli dokonać wpłaty lub wypłaty gotówki w placówce, poza pierwszym razem będą musieli zapłacić 10 zł. Wypłaty z obcych bankomatów również objęte są kosztem 10 zł.

Droższe karty kredytowe

Największe wzrosty kosztów można odnotować w kontekście kart kredytowych. Jak podaje “Fakt”, właściciele kart PKO Mastercard Electronic, Visa Electron oraz Przejrzystej Karty Kredytowej będą musieli płacić miedzy 40 a 80 zł, chyba że w ciagu roku zapłacą kartą łącznie 7200 zł (wtedy płacić nie muszą).

“Fakt” informuje również, że zasady rozliczania wypłat w banku będą korzystniejsze. PKO BP zapewnia, że przy spłaceniu zadłużenia karty w terminie, od wypłat będzie naliczana jedynie prowizja.

Tagi: PKO BP bank