Tarcza antykryzysowa 4.0. już niebawem
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 22 Maja 2020

Tarcza 4.0 już niedługo. Wicepremier wygadała się w sprawie daty

Tarcza antykryzysowa w czwartej odsłonie zostanie uruchomiona na przestrzeni najbliższych tygodni. Wicepremier Jadwiga Emiliewicz ma nadzieje, że nowe zapisy już w przyszłym tygodniu trafią pod obrady Sejmu.

Tarcza antykryzysowa 4.0. na horyzoncie

Tarcza antykryzysowa w znowelizowanej wersji miałaby wejść w życie w ciągu maksymalnie 2-3 tygodni – takie nadzieje żywi wicepremier Jadwiga Emilewicz. „Jeżeli uda się zamknąć proces parlamentarny, czyli ustawa przejdzie także przez Senat, to w ciągu dwóch tygodni stanie się nową rzeczywistością prawną. Robimy wszystko, żeby ta ustawa weszła w życie jak najszybciej” - zapewniła w Polsat News minister rozwoju.

Projekt tarczy antykryzysowej 4.0. został przyjęty przez Radę Ministrów w czwartek. Nowe zapisy z jednej strony rozszerzają wsparcie finansowe dla przedsiębiorców (w ramach dofinansowania pensji z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych), a z drugiej wprowadzają kontrowersyjne uprawnienia dla pracodawców. Dużo wątpliwości budzi m.in. przepis umożliwiający odesłanie zatrudnionego na zaległy urlop bez ustalenia z nim jego terminu.

Jak otrzymać pieniądze na zbieranie deszczówki? Programy dofinansowania, wyjaśniamy krok po krokuJak otrzymać pieniądze na zbieranie deszczówki? Programy dofinansowania, wyjaśniamy krok po krokuCzytaj dalej

Tarcza antykryzysowa osłoni każdego, kto zawnioskował o wsparcie

Jadwiga Emilewicz wyznała w rozmowie z dziennikarzami Polsat News, że wszystkie wersje tarczy antykryzysowej stanowią realną pomoc dla wielu Polaków. „Do dziś do przedsiębiorców trafiło już ponad 40 mld zł - 28 mld zł to z tarczy finansowej, pozostałe środki z urzędów pracy, z ZUS, z Funduszy Świadczeń Gwarantowanych. To ponad 1,5 mln firm w Polsce, które są beneficjantami tej pomocy i setki tysięcy uratowanych miejsc pracy” – oceniła szefowa resortu rozwoju.

Wicepremier przekonywała, że wszyscy, którzy zgłosili się po wsparcie finansowe, a jeszcze go nie uzyskali, na pewno je otrzymają. „Mamy dwa podstawowe strumienie - tarcza finansowa z Polskiego Fundusz Rozwoju, gdzie, zgodnie z regulaminem, czynnik ludzki w procesie decyzyjnym został wyeliminowany. To algorytm kwalifikuje do udzielenia pomocy, a środki trafiają w terminie nie dłuższym niż trzy doby. Po spotkaniu z samorządowcami postaramy się usprawnić system podpisywania umów przez urzędy pracy”, który sprawia, że czas oczekiwania na wsparcie wydłuża się – wyznała Emilewicz.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące doniesienia

Tarcza antykryzysowa to „jeden z najambitniejszych programów pomocowych w UE”

W programie wicepremier była pytana także o skalę bezrobocia. Wobec spadku zatrudnienia o 2,1 proc., rząd rozważa wdrożenie nowych „instrumentów, które mają pozwolić wyjść z tego trudnego wirażu polskim przedsiębiorcom, czyli takich impulsów wzmacniających możliwość inwestowania czy ułatwiających zatrudnienie, eksport” – oznajmiła Emilewicz.

Kaufland szykuje niespodziankę dla klientów od przyszłego tygodnia. Będą zmiany w robieniu zakupów, wielu się ucieszyKaufland szykuje niespodziankę dla klientów od przyszłego tygodnia. Będą zmiany w robieniu zakupów, wielu się ucieszyCzytaj dalej

Przy okazji podkreśliła, że tarcza antykryzysowa to „jeden z najambitniejszych programów pomocowych w UE”, który odpowiednio zabezpiecza finanse Polaków w czasie koronawirusowego kryzysu. Szefowa resortu rozwoju zaznaczyła, że pomoc już teraz jest niezwykle szeroka i mogą z niej skorzystać zarówno samozatrudnieni, mikro i małe przedsiębiorstwa, jak i duże firmy, a kolejna odsłona tarczy antykryzysowej jedynie usprawni dotychczasowe mechanizmy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
  2. Polskie media podały przykre informacje. Poważny wypadek w skateparku zakończył się tragedią, nie żyje młody chłopak
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowek
Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News