Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Szymon Hołownia mieszka w domu za prawie 3 mln zł. Ale to nie wszystkie nieruchomości
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 01.12.2023 21:43

Szymon Hołownia mieszka w domu za prawie 3 mln zł. Ale to nie wszystkie nieruchomości

Szymon Hołownia
fot. YouTube @Sejm RP

Na stronie internetowej Sejmu pojawiły się oświadczenia majątkowe posłów X kadencji. Z dokumentu dotyczącego majątku Szymona Hołowni dowiadujemy się między innymi, ile marszałek ma oszczędności na kontach, a także jakie posiada nieruchomości.

Oszczędności Szymona Hołowni

Na stronie Sejmu pojawiło się oświadczenie majątkowe Szymona Hołowni. Okazuje się, że marszałek Sejmu zgromadził na swoim koncie środki pieniężne w wysokości 28,9 tys. zł, 21,5 tys. dolarów i 13,02 tys. euro. Hołownia zadeklarował także, że posiada papiery wartościowe jednostki Funduszy Inwestycyjnych PKO TFI/ PKO TFE na kwotę 57 047,64 zł.

Poszedł na jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. "Kompletnie odjechana stawka"

Nieruchomości marszałka Sejmu

Szymon Hołownia jest współwłaścicielem domu o powierzchni 254,19 kilometrów kwadratowych oraz działki o powierzchni 1584 kilometrów kwadratowych. Wartość nieruchomości w dokumencie została określona na 2 mln 898 tys. złotych.

To jednak jeszcze nie wszystko, bowiem Hołownia jest również współwłaścicielem mieszkania o powierzchni 64,51 kilometrów kwadratowych, które jest warte 1,62 mln złotych. Polityk jest w posiadaniu “siedliska wiejskiego”, na które składają się nieruchomości rolne zabudowane i niezabudowane o powierzchni 1,65 ha o szacowanej wartości 554 tys. 100 zł.

Działalność gospodarcza Szymona Hołowni

Szymon Hołownia w oświadczeniu majątkowym zaznaczył, że nie posiada żadnych udziałów w spółkach cywilnych czy handlowych. Okazuje się, że obecny marszałek Sejmu jakiś czas temu zamknął działalność gospodarczą, która przyniosła mu dochody w wysokości 240 483,47 zł. Hołownia wraz z żoną wzięli także kredyt na zakup domu wynoszący 1,477 mln złotych oraz kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w wysokości 568 tys. złotych.