Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Emerytura dla psa to nie żart. Niektórzy właściciele mogą dostać nawet 510 zł
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 01.12.2023 17:38

Emerytura dla psa to nie żart. Niektórzy właściciele mogą dostać nawet 510 zł

Pies
Pixabay

Niektórzy właściciele psów mogą liczyć na specjalne wsparcie finansowe na swojego psiego przyjaciela. Emeryturę otrzymają konkretne zwierzaki, a jej wysokość będzie zależałą od wielkości czworonoga.  

Emerytura dla psa to nie żart

Emerytura dla zwierząt to wsparcie finansowe dla ich właścicieli. Należy jednak pamiętać, że należy się tylko wybranym czworonogom. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone jakiś czas temu, a pierwszy pies przeszedł na emeryturę wraz z początkiem 2020 roku. Świadczenie może zostać przyznane nie tylko psom, ale także i koniom, które pracowały w państwowych służbach. 

Poszedł na jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. "Kompletnie odjechana stawka"

Właściciele tych psów otrzymają finansowe wsparcie

Mimo że te przepisy obowiązują od niedawna, to zebrała się już całkiem spora grupa czworonogów, których właściciele otrzymują wsparcie finansowe. Dzięki temu mają zapewniony godny odpoczynek po tym, jak przez wiele lat ciężko pracowały i narażały swoje życie na rzecz bezpieczeństwa. Emeryturę mogą otrzymać zwierzęta, które służyły w Policji, Straży Granicznej, Służbie Ochrony Państwa, a także w Straży Pożarnej.

Ile wynosi emerytura dla psa?

Wysokość wsparcia, które otrzymują właściciele zwierząt różni się w zależności od wielkości pupila, ale także od pory roku. Przykładowo, jeśli pies wazy 20 kg, to może otrzymać 7 zł dziennie, a zimą kwota wyniesie 10 zł. W okresie zimowym może być to nawet 510 złotych.

Jeśli chodzi o konie, to te zwierzęta mogą otrzymać nawet od 23 zł do 28 zł dziennie, co daje nawet 840 zł. Taką kwotę może pobierać właściciel konia, który pracował w polskich służbach.