Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Pies

Pies

Pieniądze
26.01.2024 21:14 Wielu Polaków nie ma pojęcia. Zrobisz jedną rzecz i dostaniesz 1500 zł

Schronisko dla zwierząt w Suwałkach zorganizowało wyjątkową akcję. Okazuje się, że można zrobić coś dobrego, zyskać wiernego czworonożnego przyjaciela, a na dodatek dostać jeszcze niemałą sumę pieniędzy. Przedstawiamy szczegóły.  

Pies
11.01.2024 16:48 Podatek od psa idzie mocno w górę. Wiadomo, które osoby będą zwolnione z opłaty

W nowym roku Polaków czeka sporo podwyżek, które nie ominą nawet właścicieli psów. Podatek od psa znowu idzie w górę, ale jak się okazuje, nie wszyscy będą musieli go płacić. Niektóre osoby są bowiem zwolnione z tego obowiązku. 

pies
22.12.2023 14:51 Trwają kontrole właścicieli psów i kotów. Jeśli tego nie zrobisz, możesz dostać wysoki mandat

Posiadanie w domu psa lub kota to ogromna odpowiedzialność. Właściciele mają obowiązek zaszczepić swojego pupila, a policja może to skontrolować. Jeśli wyjdzie na jaw, że tego nie dopilnowaliśmy, czeka nas surowy mandat. 

pies-spacer-chodnik
04.12.2023 14:23 Czy zakup i utrzymanie psa można odliczyć od podatku? Polskie prawo zaskakuje

W kosztach prowadzonej działalności przedsiębiorca może ująć część wydatków związanych z zakupem oraz utrzymaniem psa stróżującego – donosi Interia Biznes. Zgody na to udzielił dyrektor Krajowej Administracji Skarbowej.

Pies
01.12.2023 17:38 Emerytura dla psa to nie żart. Niektórzy właściciele mogą dostać nawet 510 zł

Niektórzy właściciele psów mogą liczyć na specjalne wsparcie finansowe na swojego psiego przyjaciela. Emeryturę otrzymają konkretne zwierzaki, a jej wysokość będzie zależałą od wielkości czworonoga.  

kot
19.11.2023 18:56 Podatek od kota. Niektórzy właściciele muszą liczyć się z opłatami

Niektórzy posiadacze czworonożnych pupili muszą liczyć się z obowiązkiem uiszczenia pewnej opłaty. Właściciele psów niezbędne informacje na ten temat znajdą w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Na próżno szukać tu jednak hasła “podatek od kota”. Opłatę z tytułu nabycia tego zwierzaka należy uregulować tylko w jednym przypadku. Poniżej przedstawiamy szczegóły.

pies
31.10.2023 18:59 Podatek od psa w górę. Wyjaśniamy, kto będzie musiał zapłacić

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taka danina funkcjonuje w polskim systemie podatkowym. W 2023 r. podatek od psa wynosi maksymalnie 150,93 zł. Należy mieć na uwadze, iż jego ostateczna wysokość zależy od decyzji samorządów. Okazuje się, że w przyszłym roku wysokość tej daniny znacznie wzrośnie. Wyjaśniamy, kto będzie musiał głębiej sięgnąć do portfela, a kto wcale nie będzie musiał płacić.

Jamal Wing, ugryzienie psa
16.10.2023 19:00 Mężczyzna pogryzł psa policyjnego. Trafił do aresztu, gigantyczna kaucja

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Wilmington, w stanie Delaware (USA). 47-letni Jamal Wing, przez to, że jechał samochodem zbyt szybko, został zatrzymany przez stanową policję. Historia mogłaby być typowa, gdyby nie fakt, że mężczyzna postanowił uciekać, atakując…psa policyjnego. Sytuacja miała miejsce w lipcu tego roku.

Pieniądze w portfelu
05.10.2023 16:20 500 złotych dla każdego. Samorządy rozdają pieniądze, są warunki

Poszukując możliwości powiększenia swojego domowego budżetu, można natknąć się na dość ciekawe oferty. Jedną z nich jest możliwość otrzymania dofinansowania w wysokości około 500 zł od samorządów. Przysługuje ono każdemu, kto spełnia warunki.

Psy na podwórku
19.07.2023 12:49 Właściciele zwierząt na celowniku służb. Nieświadomość może sporo kosztować, ekspert wyjaśnia zawiłości przepisów

Zwierzęta są niewątpliwie jednym ze składników przyrody, który podlega szczególnej ochronie, w związku z tym w doktrynie prawa wskazuje się, iż przepisy dotyczące ochrony zwierząt stanowią część prawa ochrony środowiska. Adwokat Martyna Szczygielska z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy tłumaczy, jakie obowiązki ciążą na właścicielach zwierząt oraz co grozi za ich niewypełnienie.

Pies
01.07.2023 22:06 Pies w sklepie. Zakazu nie ma, ale mandat można dostać

Sprawa zabierania psów do sklepu budzi sporo dyskusji. Głównym tematem w tym kontekście jest to, czy za wejście z psem do środka sklepu jest mandat. Niewiele osób jednak wie, że za samo pozostawienie psa przed wejściem można otrzymać karę.

pies-ulica
19.03.2023 20:39 W 2023 roku podatek od psa to nawet 150,93 zł. Wielu zapłaci znacznie mniej, inni nie zapłacą wcale

W 2023 roku podatek od psa wynosi maksymalnie 150,93 zł. Jego ostateczna wysokość oraz sam obowiązek zapłaty zależy od decyzji samorządów. O tym, czy w danej gminie należy go płacić, dowiemy się ze strony internetowej gminy bądź bezpośrednio w urzędzie.

Porzucony szczeniak
21.02.2023 18:22 Właściciele zwierząt otrzymają od państwa darmowe pieniądze

Właściciele psów i kotów w Polsce mają powód do zadowolenia, a to dlatego gdyż niektóre miasta i gminy udzielają dofinansowania na zabiegi sterylizacyjne oraz czipowania zwierząt domowych. 

pies weterynarz
06.02.2023 21:49 Jeżeli posiadasz psa lub kota, dostaniesz od państwa setki złotych

Właściciele psów i kotów mają powód do zadowolenia. Niektóre miasta i gminy udzielają dofinansowania na zabiegi sterylizacyjne dla zwierząt domowych, które mogą wynieść aż 500 zł.W Polsce od jakiegoś czasu dostępne jest dofinansowanie na zabiegi sterylizacji i czipowania zwierząt domowych, takich jak psy i koty. Pozwala to znacznie zmniejszyć koszty tych procedur i jest korzystne zarówno dla właścicieli tych czworonogów, jak i dla całego społeczeństwa.Należy jednak pamiętać, że dofinansowanie może mieć ograniczenia i warto dokładnie zapoznać się z warunkami, jakie należy spełnić, aby je otrzymać w lokalnym urzędzie.Celem tych dofinansowań jest przede wszystkim walka z bezdomnością zwierząt oraz kontrolowanie ich populacji, co jest korzystne dla środowiska i zdrowia publicznego. Sterylizacja i czipowanie zwierząt może zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób oraz wydłużyć ich życie.Uwaga: opłaty za wykonane zabiegi i czipowanie zostaną dokonane przez urzędników, pieniądze te nie będą przelewane zainteresowanym na konto czy wręczane w gotówce. Dofinansowanie jest dostępne m.in. w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Lublinie.

pies-spacer z psem-podatek za psa-iberion
14.11.2022 17:04 Ile zarabia petsitter w Warszawie? Prezes Petsy zdradza stawki, kwota jest pokaźna

Okazało się, że 50 proc. właścicieli rezygnuje z zaplanowanych wcześniej wyjazdów, ponieważ nie ma z kim zostawić swojego pupila. To ogromny rynek, który jest całkowicie niezagospodarowany. Szacujemy, że obecnie rynek opieki, krótkoterminowej jest wart ok. 50 mln PLN, jednak gdybyśmy skomercjalizowali wszystkie usługi (świadczone przez znajomych i rodzinę) to rynek byłby wart 4 mld PLN. Michał Wojewoda: Firma została założona w 2020 roku, ale sam pomysł pojawił się dużo wcześniej, bo w okolicach 2018 roku. Inspiracją do założenia firmy był mój golden retriever, który często lądował u dziadka i babci podczas wyjazdów wakacyjnych, czy też tych związanych z pracą. Dziadkowie uwielbiają go, ale nie zawsze mogli się nim zająć. Dodatkowo mieszają ok godzinę jazdy od mojego domu, to też nie ułatwia. Zastanawiałem się, czy tylko ja mam takie problemy i postanowiłem zrobić badanie “Podejście Polaków do opieki nad zwierzętami”. Potwierdziło ono moje przypuszczenie, że nie jestem odosobniony. Redakcja biznesinfo.pl: Jak długo istnieje firma i czy cieszy się zainteresowaniem Polaków?Petsy wystartowało w Warszawie w lutym tego roku, przez pierwsze 4 miesiące byliśmy dostępni tylko w Warszawie. W miarę rozwoju zaczęliśmy dodawać kolejne miasta. Po prawie 10 miesiącach na rynku możemy powiedzieć, że Polakom spodobało się korzystanie z petsitterów. Cyfry mówią same za siebie, w tym czasie mamy prawie 8 tysięcy zapytań, na kwotę przekraczającą milion złotych. A to dopiero początek, bo przed nami święta, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Firma Petsy oferuje usługi polegające na opiece nad zwierzętami domowymi, która powstała w 2020 r. prężnie zdobywa polski rynek i planuje ekspansję na rynek niemiecki. Z jakim kosztem musimy się liczyć, chcąc zostawić swojego pupila pod opiekę, ile zarabia petsitter i co jeszcze planuje firma rozmawiamy z Michałem Wojewodą z zarządu Petsy.

pixabay, Ogutier
22.03.2022 09:21 Piwo dla psa dostępne w Sopocie. Ma specjalne aromaty

Piwo dla psa to pomysł abstrakcyjny, ale okazuje się, że nie jest niemożliwy do zrealizowania. Sprzedaje je pewien sklep w Sopocie i zapewnia, że w specjalnych aromatach znajduje się to, co dla pupila najsmaczniejsze.Z tego artykułu dowiesz się:Czym charakteryzuje się psiwkoW którym sopockim sklepie je kupimyCzy jest bezpieczne dla psów

Pixabay/Pexels
22.03.2022 09:19 Zakaz szczekania nałożony na psy w nocy. Decyzja burmistrza wywołała burzę

Zakaz szczekania psów w nocy dołączył do katalogu wykroczeń w miasteczku na północy Włoch. Właściciele, którzy nie upilnują czworonogów narażają się na wysoką karę. Nowe prawo zbulwersowało obrońców praw zwierząt.Z tego artykułu dowiesz się:Gdzie wprowadzono zakaz szczekaniaJaka kara grozi za jego złamanieJak tego typu przewinienia interpretują polskie sądy

Opłata do góry
22.03.2022 09:18 Podatek od psa jest obowiązkowy. Na zapłacenie jedyne 2 miesiące

Być może nie wszyscy wiedzą, ale w wielu polskich gminach funkcjonuje tzw. podatek od psa. Czas na jego uregulowanie minął dwa tygodnie temu, ale w niektórych przypadkach właściciele czworonogów będą mieli na to dwa miesiące. Z tego artykułu dowiesz się:Dla kogo podatek od psa w tym roku to nie historiaJaka jest maksymalna stawka podatkuIle samorządy zarobiły na daninie

Facebook/Straż Miejska Miasta Poznań
22.03.2022 09:17 Mandat dostał za psa. Zwierzę samopas biegało po centrum

Mandat najczęściej spotyka osoby, które nie pilnują psów na terenach rekreacyjnych. Tym razem do niebezpiecznej sytuacji doszło w samym centrum Poznania. Strażnicy miejscy uznali, że biegające po skrzyżowaniu zwierzę stwarzało zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego i ukarali jego właściciela.Z tego artykułu dowiesz się:Co wydarzyło się w PoznaniuJaki mandat otrzymał właściciel Za jakie niedopatrzenie względem psów grozi wysoki mandat

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 26.05.2020. n/z Tlum pieszych na chodniku w maskach ochronnych.
22.03.2022 09:17 Mandat na 500 zł dostała wprost na ulicy. Policję wezwali przechodnie

Mandat za spacer z agresywnym psem to nie jest martwy przepis, a w pełni funkcjonująca zasada. Przekonała się o tym mieszkanka Wągrowca, której zwierzę atakowało przechodniów. Interweniowała policja.Z tego artykułu dowiesz się:Czemu policja musiała interweniować i jak skończyła się ta historiaZa co grożą mandaty właścicielom psówIle może wynieść mandat

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Najdroższy pies świata: cena, ile kosztuje, rasa

Najdroższy pies świata zdecydowanie pozostaje poza zasięgiem kieszeni przeciętnego obywatela tego globu. Pies, o którym mowa, jest niesamowicie ekskluzywną rasą. Do tego stopnia jest on ekskluzywny, że nie ma się nawet podejścia do jego zakupu, dopóki dopóty nie udowodni się, że jest się naprawdę bogatym człowiekiem.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Dlaczego pracodawca powinien rozważyć możliwość przyprowadzania zwierząt do biura?

Pracuj.pl postanowiło zbadać, czy możliwość przyprowadzania zwierząt do pracy podoba się pracownikom. Zdania są podzielone, najbardziej entuzjastyczne nastawieni są młodzi ludzie. Obecność zwierząt w biurze akceptuje 38% badanych, a 36% podchodzi do tego pomysłu z niechęcią. 18% uważa to za świetny pomysł i chciałoby przyprowadzania zwierząt do biura bez ograniczeń, 38% uważa, że mogą być one obecne w określone dni, a 44% definitywnie nie chcą takie rozwiązania. ¼ jest neutralnie nastawiona do takiego pomysłu.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:10 Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano

Pies kosztuje zwykle kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Sprawa trochę się komplikuje, kiedy mówimy o rasowych psach z rodowodem. Za niektóre z nich zapłacić trzeba nawet kilka tysięcy złotych. Jeszcze więcej żądają natomiast ci, którzy za psa wołają sobie tyle, co za nowy samochód. Czy jednak jest możliwe, by pies kosztował jeszcze więcej?Owszem, że jest. Wszystko zależy od pochodzenia szczeniaka i czystości rasy, co może brzmieć dość pejoratywnie w świetle tego, co wydarzyło się na świecie w latach 1939 - 1945. Jednak są to kluczowe czynniki mające decydujący wpływ na cenę psa. Obecnie najdroższym psem na świecie jest jeden z przedstawicieli rasy czerwonych mastifów tybetańskich. Pojedyncze szczenię kosztuje około 7 tys. złotych, ale mogą być droższe, jeśli czystość rasy jest większa, a rodzice zwierzęcia są odnzaczanymi czempionami konkursów.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:10 Pies to wielki przyjaciel, ale i wydatek. Koszty mogą zdziwić

Pies to niekwestionowany sojusznik człowieka. Zwierzę potrafi nie tylko uradować swoją obecnością i zapewnić pełne radości i rozrywki chwile. Mało tego, badanie General Social Survey przeprowadzone przez Uniwersytet w Chicago, które cytuje Fakt, wskazuje na zbawienne działanie psa pod innymi względami. Spacery z psem to bowiem nie tylko lepsza kondycja, ale także i możliwość poznania nowych ludzi.Jednak pies to nie tylko przyjemności wynikające z unikalnej więzi między właścicielem, a pupilem. Pies potrafi kosztować całkiem sporo, a mowa szczególnie o wydatkach początkowych, które musimy uiścić, by później spokojnie i w odpowiedni sposób żyć ze zwierzakiem. O kosztach jakich rzędów mowa? Jak podaje Monika Dzieniak-Kwiatkowska z hapipożyczki, psia wyprawka to nawet 2,5 tys. złotych.- Największym finansowym wyzwaniem dla właścicieli psów są wydatki początkowe. Osoby decydujące się na psa rasowego mogą wydać na szczeniaka od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Można ominąć ten koszt, wybierając psa ze schroniska, ale nadal należy pamiętać o wyprawce, która może wynieść nawet 2,5 tysiąca złotych - mówi Monika Dzieniak-Kwiatkowska.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:10 Najdroższa rasa psów w Polsce. Kosztują prawdziwą fortunę, mało kogo na nie stać

O tym jaką wartość ma rasa decyduje wiele czynników. Najważniesze z nich, to częstotliwość występowania rasy, zdrowie "rasowców", ale często także moda. W dobie tak wielkiej popularności choćby Instagrama, wystarczy że jedna z gwiazd umieści na swoim profilu zdjęcie ze swoim czworonożnym pupilem i wartość takiej rasy może urosnąć wręcz gigantycznie. Są jednak rasy, które ze względu na swoje wrodzone już cechy znajdują się w czołówce najdroższych i nie zmieniają tego trendy. Przykładem takiej rasy jest mastif tybetański, niekwestionowany lider rankingu najdroższych i najbardziej pożądanych ras.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:10 Psy też mogą dostać emeryturę. To nie żart, jest propozycja związków zawodowych

Problem niewystarczającej pomocy dla psów, które pracowałe całe swoje życie w policji czy też innych służbach ratowniczych i nie mają zapewnionej pomocy po odejściu od służby jest zgłaszany już od dawna przez związki zawodowe. W służbach mundurowych służby około 1500 psów, z czego najwięcej w policji, bo 900. Psy pomagają najczęściej przy wyszukiwaniu zwłok, lokalizacji śladów zapachowych, wyszukiwaniem narkotyków na granicach, materiałów wybuchowych na lotniskach i zabezpieczaniu imprez masowych. Psy z reguły pełnią funkcję przed 8 do 9 lat. Gdy pies już odchodzi do cywila po latach wyepłnionej służby, nie ma żadnego systemu pomocy. Opiekę nad takimi psami przejmuje z reguły jego opiekun z czasów pracy. Problem polega na tym, że zapewnienie opieki psu, albo nawet czasem kilku psom, to dość spory koszt, a dofinansowania nie ma. Jak mówi jeden z psich opiekunów cytowany przez Onet, miesięczne utrzymanie psa to ok 200 - 300 zł. Do tego dołożyć należy wizyty weterynajryjne, bo psy które służyły w policji często mają na starość powikłania zdrowotne z powodu ciężkiej pracy.

  • 1
  • 2