Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Praca > Szukała pracy w hotelu. Na rozmowie kwalifikacyjnej zapytała czy może pracować z domu
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 11.07.2023 22:16

Szukała pracy w hotelu. Na rozmowie kwalifikacyjnej zapytała czy może pracować z domu

rozmowa o pracę rozmowa kwalifikacyjna podpisanie umowy
Domena publiczna

Na rynek pracy wchodzi generacja Z, czyli pokolenia osób urodzonych po 2000 roku. Razem z nimi pojawiają się dość… kontrowersyjne kwestie, jak praca zdalna - która w niektórych przypadkach jest zwyczajnie niemożliwa.

Mity o pokoleniu Z

Leniwi, posiadający absurdalne żądania, chcący pracować mniej niż starsi koledzy. Tak według money.pl opisują generację Z millenialsi i generacja X, czyli osoby urodzone przed 2000 rokiem.

“Zetowcy”, czyli osoby urodzone po 2000 roku, faktycznie chcą jednak tylko pracować mniej. To za ich sprawą w przestrzeni publicznej pojawiły się takie kwestie jak np. work-life balance czy czterodniowy dzień pracy.

Z kasy parafii zniknął milion złotych. Aresztowano księdza. Pieniądze zainwestował w bitcoiny

Problem starszych pokoleń

Co więcej, panujące przekonania na temat generacji Z są mitem. I jak podaje money.pl - dokładnie takim samym mitem, jaki starsze pokolenia zawsze przykładały młodszym. Jakby według zasady “kiedyś to było”.

Według cytowanych przez portal specjalistów, starsze pokolenia powinny zmienić swoje nastawienie do młodszych pracowników. Mają oni zresztą takie same prawa do wypowiedzi jak oni.

Nie żyją, żeby pracować

Money.pl przytacza również wypowiedzi specjalistów od rekrutacji dla portalu PulsHR.pl. Wynika z nich, że według generacji Z praca ma im dać możliwości rozwoju oraz być co najmniej satysfakcjonująca.

W kwestii pokolenia Z wypowiedział się dla portalu money.pl Aidan Dempsey, dyrektor generalny warszawskiego Hotelu Bristol. Na rozmowach rekrutacyjnych zdarzają się co prawda “zetowcy” pytający o pracę zdalną w hotelu, jednak jeżeli spojrzy się na sytuację z perspektywy rynku pracy ogólnie nasuwa się jeden wniosek. Przystosowanie się chociaż częściowo do oczekiwań pokolenia Z jest nieuniknione.

Tagi: praca